Frans Lodewijk Pannekoek Sold at Auction Prices

Etcher

      • FRANS LODEWIJK PANNEKOEK (°1937)
        Oct. 10, 2024

        FRANS LODEWIJK PANNEKOEK (°1937)

        Est: €100 - €200

        Zonder titel. Oost-Indische inkt, gewassen. Met stempels. Annotatie bovenaan in potlood 'Voor Maya'. Met handgeschreven tekst op verso. Bijgevoegd: reeks van zeven etsen. Niet getekend. Verschillende afmetingen. Bijgevoegd: Frans Lodewijk Pannekoek - Prenten, Gedichten & Enige Aantekeningen. Baarn, Erven Thomas Rap, 1977. 4to. een van de 2000 niet gen. ex. Orig. halve grijs linnen band. Restant sticker op voorplat. En: Veertien etsen van Frans Lodewijk Pannekoek voor arbeiders verklaard door Gerard Kornelis van het Reve. Amsterdam, Thomas Rap, 1967. 4to obl. Orig. blauw linnen band. Licht bevuild. En: Brieven aan Frans P. Utrecht, Veen, 1984. 8to. Bruin linnen band, stofwikkel. Description FR Zonder titel. Oost-Indische inkt, gewassen. Met stempels. Annotatie bovenaan in potlood 'Voor Maya'. Met handgeschreven tekst op verso. Bijgevoegd: reeks van zeven etsen. Niet getekend. Verschillende afmetingen. Bijgevoegd: Frans Lodewijk Pannekoek - Prenten, Gedichten & Enige Aantekeningen. Baarn, Erven Thomas Rap, 1977. 4to. een van de 2000 niet gen. ex. Orig. halve grijs linnen band. Restant sticker op voorplat. En: Veertien etsen van Frans Lodewijk Pannekoek voor arbeiders verklaard door Gerard Kornelis van het Reve. Amsterdam, Thomas Rap, 1967. 4to obl. Orig. blauw linnen band. Licht bevuild. En: Brieven aan Frans P. Utrecht, Veen, 1984. 8to. Bruin linnen band, stofwikkel. Beschrijving NL Zonder titel. Oost-Indische inkt, gewassen. Met stempels. Annotatie bovenaan in potlood 'Voor Maya'. Met handgeschreven tekst op verso. Bijgevoegd: reeks van zeven etsen. Niet getekend. Verschillende afmetingen. Bijgevoegd: Frans Lodewijk Pannekoek - Prenten, Gedichten & Enige Aantekeningen. Baarn, Erven Thomas Rap, 1977. 4to. een van de 2000 niet gen. ex. Orig. halve grijs linnen band. Restant sticker op voorplat. En: Veertien etsen van Frans Lodewijk Pannekoek voor arbeiders verklaard door Gerard Kornelis van het Reve. Amsterdam, Thomas Rap, 1967. 4to obl. Orig. blauw linnen band. Licht bevuild. En: Brieven aan Frans P. Utrecht, Veen, 1984. 8to. Bruin linnen band, stofwikkel.

      • Pannekoek, Frans Lodewijk (b.1937). "Siurana achter Reus van Catalunya".
        May. 16, 2024

        Pannekoek, Frans Lodewijk (b.1937). "Siurana achter Reus van Catalunya".

        Est: €80 - €100

        Pannekoek, Frans Lodewijk (b.1937). "Siurana achter Reus van Catalunya". Etching, 12,5x16,3 cm., signed "Frans Lodewijk Pannekoek", titled and "14 Nov. 1968 6/12" in pencil. - (Finger)soiling in blank margins.

        Bubb > Kuyper: Auctioneers of Books, Fine Arts & Manuscripts
      • Pannekoek, F.L. (b.1937). (Dead shrew). Etching, 4,2x7,1 cm., signed "Panne
        Nov. 28, 2019

        Pannekoek, F.L. (b.1937). (Dead shrew). Etching, 4,2x7,1 cm., signed "Panne

        Est: €80 - €100

        Pannekoek, F.L. (b.1937). (Dead shrew). Etching, 4,2x7,1 cm., signed "Pannekoek 1967 [?]" in pencil and w. extensive, partly illegible text in the plate (i.a. "(...) eet geen spitsmuis dood-doodstil moet hij zijn september 1967"). - Fold in lower blank right corner.

      • Pannekoek, F.L. (b.1937). (Dead shrew). Etching, 4,2x7,1 cm., "voor Fritzi
        Nov. 28, 2019

        Pannekoek, F.L. (b.1937). (Dead shrew). Etching, 4,2x7,1 cm., "voor Fritzi

        Est: €150 - €250

        Pannekoek, F.L. (b.1937). (Dead shrew). Etching, 4,2x7,1 cm., "voor Fritzi Harmsen van der Beek van Frans Pannekoek proef sept 1967" (vaguely) in pencil and w. extensive, partly illegible text in the plate (i.a. "(...) eet geen spitsmuis dood-doodstil moet hij zijn september 1967"), framed. = Provenance: the estate of Fritzi Harmsen van Beek.

      • Pannekoek, F.L. (b.1937). (Landscape with a volcano). Etching, finished w.
        May. 31, 2018

        Pannekoek, F.L. (b.1937). (Landscape with a volcano). Etching, finished w.

        Est: €100 - €150

        Pannekoek, F.L. (b.1937). (Landscape with a volcano). Etching, finished w. gouache, 7,5x10,4 cm., signed "Pannekoek" and "1966 te Pingjum" in ballpoint (verso soiled). - AND 4 small etchings by the same, incl. duplicates, partly signed in pencil.

      • Pannekoek, F.L. (b.1937). "Vondeling". Drypoint, 8,8x3,5 cm., signed "Panne
        May. 28, 2018

        Pannekoek, F.L. (b.1937). "Vondeling". Drypoint, 8,8x3,5 cm., signed "Panne

        Est: €100 - €150

        Pannekoek, F.L. (b.1937). "Vondeling". Drypoint, 8,8x3,5 cm., signed "Pannekoek 1964 Vlieland", titled and "voor Theo S." in pencil, w. illegible text in reverse in the plate, framed. Idem. "Essai d'un rayon de soliel (...) trouvé dans la nature (...) sans manipule". Drypoint, printed in brown, signed "F. Pannekoek & Son", titled and "I 2001" in the plate, monogrammed "FP", "Vlieland 12 dec 2001 voor T" and "20/33" in pencil, framed unif. w. the above. - ADDED: R.P. ESTRADA, Reflexion en Pannekoek (Cadiz, 1986, ills., orig. wr. With ms. dedic. by the artist).

      • Pannekoek, F.L. (b.1937). "Gezicht op Laren Blaricum en Eemnes door f.p." E
        May. 28, 2018

        Pannekoek, F.L. (b.1937). "Gezicht op Laren Blaricum en Eemnes door f.p." E

        Est: €150 - €250

        Pannekoek, F.L. (b.1937). "Gezicht op Laren Blaricum en Eemnes door f.p." Etching, 6,8x9,7 cm., broad margins, titled in pencil in lower blank margin, w. later addition "(1964 gemaakt te Vlieland0" and w. dedication in upper blank margin: "Voor Annejet die dit wel mag houden van frans pannekoek VI 1998 die haar veel sukses wenst met het Jagtlust boek". - Stained. Idem. Four AUTOGRAPH LETTERS/ CARDS SIGNED (2x "frans p.", "f.p." and "f. pancoucke"), all to "Beste T" [Theo Sontrop] (1x "Geachte Heer, beste The"), dated "29 IV 1983" to "31 mei 1991", each 1 leaf (1x 2 lvs.), 2x recto and verso, otherwise recto only, 2x w. orig. envelope. = I.a. on the (delay of) publication of prints in Maatstaf and poems by his wife, on being an artist and on his work, love and life. "(...) Oude makkers of niet, wij zijn kunstenaars en jij bent nu direkteur van een grote uitgeverij (...) dat is allemaal prachtig maar wij zijn niet gek of op ons achterhoofd gevallen. Ook zonder kompromissen kun je niet oude makkers laten zakken zonder ze daarvan te verwittigen of denk je nu dat je God bent geworden inmiddels? (...) Onze Kunst is ons leven en je hebt geen enkel recht om daar zo slordig mee om te springen. (...) En als iemand zou moeten kunnen begrijpen dat de kunstenaar niet altijd de lul moet wezen, van wat er in de maatschappij wordt samengezworen, dan zou jij dat moeten zijn (...)" [undated, ±1984]. "(...) Later mijn opening, waar het nog bijna op werkelijk handgemeen uitliep, ene Theo Daamen, die mij te lijf wilde gaan. Het kunstenaarsvolkje bedrinkt zich in hoeken en wordt daarna agressief. Net als toen we twintig waren & alsof de klok werd teruggedraaid. Hoogst onaangenaam, vroeger werd er geduelleerd dat zou beter zijn geweest (...)" [30/10/1988]. "(...) Het is geen lolletje hier te wonen omdat het franse volk uit, over het algemeen, pretentieus geteisem bestaat en ik inmiddels geloof ik, zo langzamerhand gescheiden ben van mijn geliefde Françoise en mijn zoon Yannick (...). Dat drieluik ["Paris, Banlieu, Intimité (Paris change mais rien dans ma mélancolie n'a bougé (Baudelaire). Diese Stadt ist sehr gross und bis an der Rand voll Traurigkeit (Rilke)"] dat komt natuurlijk nooit af, maar goed het is de bedoeling alle andere schilderijen ermee in de schaduw te stellen. Gezicht op Delft is heel wat beter voorlopig. We geven niet op (...)" [31/05/1991]. SEE ILLUSTRATION PLATE XXIV.

      • Pannekoek, F.L. (b.1937). "Een Fries winterlandschap". Etching, 10,4x18,9 c
        May. 28, 2018

        Pannekoek, F.L. (b.1937). "Een Fries winterlandschap". Etching, 10,4x18,9 c

        Est: €80 - €100

        Pannekoek, F.L. (b.1937). "Een Fries winterlandschap". Etching, 10,4x18,9 cm., titled and "aan Theo S verkocht voor f100,- (honderd gulden prent) nu uit de handel genomen door Frans Lodewijk Pannekoek S&D 29 II 1970" in pencil. - Sl. yellowed from former framing/ passepartout. = Depicted in Frans Lodewijk Pannekoek, Prenten, Gedichten & Enige Aantekeningen (1977), p.53, w. title "Sneeuwlandschap met molen". SEE ILLUSTRATION PLATE XXIV.

      • Pannekoek, F.L. (b.1937). "Marja". Drypoint, 12,4x6 cm., signed, "1983" and "25/25" in pencil, monogrammed "FP'83", titled and "1983" in the plate.
        Nov. 27, 2014

        Pannekoek, F.L. (b.1937). "Marja". Drypoint, 12,4x6 cm., signed, "1983" and "25/25" in pencil, monogrammed "FP'83", titled and "1983" in the plate.

        Est: €100 - €150

      • Pannekoek, F.L. (b.1937). (Lakeview). Drypoint, 12,8x15 cm., signed, "1991" and "20/25" in pencil, monogrammed "FP 91" and titled (illegibly) in the plate.
        Nov. 27, 2014

        Pannekoek, F.L. (b.1937). (Lakeview). Drypoint, 12,8x15 cm., signed, "1991" and "20/25" in pencil, monogrammed "FP 91" and titled (illegibly) in the plate.

        Est: €100 - €150

      • Pannekoek, F.L. (b.1937). "(...) facing death". Drypoint, 13,3x13 cm., signed "Frans Pannekoek", "arte para alfonso y renata", titled (partly illegibly) and "10/20" in pencil, titled (partly illegibly) in the plate.
        Nov. 27, 2014

        Pannekoek, F.L. (b.1937). "(...) facing death". Drypoint, 13,3x13 cm., signed "Frans Pannekoek", "arte para alfonso y renata", titled (partly illegibly) and "10/20" in pencil, titled (partly illegibly) in the plate.

        Est: €100 - €150

      • Pannekoek, F.L. (b.1937). "Buëch". Drypoint, 7,5x12,7 cm., signed, "1991" and "12/25" in pencil, titled in the plate.
        Nov. 27, 2014

        Pannekoek, F.L. (b.1937). "Buëch". Drypoint, 7,5x12,7 cm., signed, "1991" and "12/25" in pencil, titled in the plate.

        Est: €100 - €150

      • Pannekoek, F.L. (b.1937). (Landscape). Etching,
        Nov. 30, 2012

        Pannekoek, F.L. (b.1937). (Landscape). Etching,

        Est: €80 - €100

        Pannekoek, F.L. (b.1937). (Landscape). Etching, 6,8x9,6 cm., with dedication in margin by the artist in pencil: "Voor Coen van frans pannekoek ofwel Bullie van der Kraak". - Some soiling/ fingerprints in ink in blank margin. = SEE ILLUSTRATION PLATE CXX. AND 15 miscell. others, i.a. by H. VAN STRATEN and J.P. VROOM.

      • [Reve, G.]. Pannekoek, F.L. (b.1937). "Dead cow on
        Nov. 30, 2011

        [Reve, G.]. Pannekoek, F.L. (b.1937). "Dead cow on

        Est: €200 - €300

        [Reve, G.]. Pannekoek, F.L. (b.1937). "Dead cow on the beach (yesterday) (....)" Drypoint, 4,7x7,7 cm., signed "voor Gerard Reve van Frans Pannekoek", "July 1974" and "3/15" in pencil, titled in the plate, framed. - Yellowed. = SEE ILLUSTRATION PLATE XLIX.

      • Frans Pannekoek Zeist 1937 Eight drawings with
        Jun. 10, 2007

        Frans Pannekoek Zeist 1937 Eight drawings with

        Est: €300 - €400

        Frans Pannekoek Zeist 1937 Eight drawings with text in one passe partout with depictions of a dune landscape and crabs

        AAG Auctioneers
      • Omschrijving: Frans Lodewijk Pannekoek Zeist 1937
        May. 21, 2007

        Omschrijving: Frans Lodewijk Pannekoek Zeist 1937

        Est: €50,000 - €70,000

        Omschrijving: Frans Lodewijk Pannekoek Zeist 1937 Compositie Gouache, 1986, 68 x 99 cm.

        AAG Auctioneers