Jens Peder Pedersen Sold at Auction Prices

Landscape painter, Portrait painter, Decoration painter, Painter

    • Jens Peder Pedersen (1859-1949)
      May. 20, 2023

      Jens Peder Pedersen (1859-1949)

      Est: kr250 - kr500

      Portræt af kvinde, olie på lærred, bag ramme af glas, signeret JP.Pedersen 1887, 27 x 20

      Svendborg Auktionerne ApS
      Mar. 04, 2023

      Est: kr500 - kr1,000

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Pedersen, Peder Jens (1859-1949 Dänemark)- Küstenlandschaft mit Gutshof, en
      Jun. 25, 2016

      Pedersen, Peder Jens (1859-1949 Dänemark)- Küstenlandschaft mit Gutshof, en

      Pedersen, Peder Jens (1859-1949 Dänemark)- Küstenlandschaft mit Gutshof, entlang des Ufers zum Trocknen aufgehängten Fischernetze, ca. 50x61cm, Rahmung Pedersen, Peder Jens (1859-1949), Denmark, expressionist landscape framed,

      Auktionshaus Blank