Bedrich Petrovan Sold at Auction Prices

    • Bedřich Petrovan (1908-1986)
      Apr. 08, 2017

      Bedřich Petrovan (1908-1986)

      IVANČICE. Pastel and drawing in pencil, lithograph on paper, 277x378 mm a 279x377 mm (mount aperture), signed in pencil lower right „Petrovan / A.V.“ and „Petrovan“. Mounted. IVANČICE. Pastel a kresba tužkou, litografie na papíře, 277x378 mm a 279x377 mm (výřez pasparty), sign. tužkou vpravo dole „Petrovan / A.V.“ a „Petrovan“. Paspartováno. IVANČICE (EIBENSCHÜTZ). Pastell und Bleistiftzeichnung, Lithografie auf Papier, 277x378 mm und 279x377 mm (Passepartout-Ausschnitt), sign. mit Bleistift rechts unten „Petrovan / A.V.“ und „Petrovan“. Passepartout.

      Auction House Zezula
      Apr. 08, 2017

      Bedřich Petrovan (1908-1986)

      CITY. 1948. Watercolor on paper, 163x254 mm, signed and dated in pencil lower left „B. P. 48“. Mounted, framed, glazed. MĚSTO. 1948. Akvarel na papíře, 163x254 mm, sign. a dat. tužkou vlevo dole „B. P. 48“. Paspartováno, rámováno, zaskleno. STADT. 1948. Aquarell auf Papier, 163x254 mm, sign. und datiert mit Bleistift links unten „B. P. 48“. Passepartout, gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • Various authors THREE GRAPHIC SHEETS WITH BRNO
      Jun. 21, 2014

      Various authors THREE GRAPHIC SHEETS WITH BRNO

      Est: Kč400 - Kč800

      Various authors THREE GRAPHIC SHEETS WITH BRNO MOTIV. 20th century. Karel Wellner (1875-1926): Cathedral of St. Peter and Paul. Etching, 262x167 mm (inside mount measurement), signed in pencil lower right 'K. Wellner' . Bedřich Petrovan (1908-1986): Ivančice town. Lithography, 277x375 mm (inside mount measurement), signed in pencil lower right "Petrovan". Jan Rambousek (1895-1976): A view of Špilberk castle. Lithography, 540x420 mm, signed in pencil lower right. Mounted. Různí autoři TŘI GRAFICKÉ LISTY S MOTIVY BRNA A OKOLÍ. 20. stol. Karel Wellner (1875-1926): Chrám sv. Petra a Pavla. Lept, 262x167 mm (výřez pasparty), sign. tužkou vpravo dole „K. Wellner". Bedřich Petrovan (1908-1986): Ivančice. Litografie, 277x375 mm (výřez pasparty), sign. tužkou vpravo dole "Petrovan". Jan Rambousek (1895-1976): Pohled ze Špilberku. Litografie, 540x420 mm, sign. tužkou vpravo dole. Paspartováno. Verschiedene Künstler DREI GRAPHISCHE MOTIVE AUS BRNO UND UMGEBUNG. 20. Jh. Karel Wellner (1875-1926): St. Peter und Paul. Radierung, 262x167 mm (Passepartout-Ausschnitt), rechts unten mit Bleistift signiert „K. Wellner". Bedřich Petrovan (1908-1986): Ivančice. Lithografie, 277x375 mm (Passepartout-Ausschnitt), rechts unten mit Bleistift sign. "Petrovan". Jan Rambousek (1895-1976): Blick aus Špilberk. Lithografie, 540x420 mm, rechts unten mit Bleistift signiert. Passepartout.

      Auction House Zezula
    • Bedřich Petrovan  (1908-1986)  AKT.
      Nov. 09, 2013

      Bedřich Petrovan  (1908-1986)  AKT.

      Est: Kč1,000 - Kč2,000

      Bedřich Petrovan  (1908-1986)  AKT. Kombinovaná technika (akvarel, kresba tužkou a tuší) na papíře, 514x328 mm, sign. vpravo dole „Petrovan", na rubu další ženský akt, kresba tužkou. Bedřich Petrovan  (1908-1986)  AKT. Kombinovaná technika (akvarel, kresba tužkou a tuší) na papíře, 514x328 mm, sign. vpravo dole „Petrovan", na rubu další ženský akt, kresba tužkou. Bedřich Petrovan  (1908-1986)  AKT. Kombinovaná technika (akvarel, kresba tužkou a tuší) na papíře, 514x328 mm, sign. vpravo dole „Petrovan", na rubu další ženský akt, kresba tužkou.

      Auction House Zezula
    • Bedřich Petrovan (1908-1986) VIEW ON BRNO.
      Mar. 31, 2012

      Bedřich Petrovan (1908-1986) VIEW ON BRNO.

      Est: Kč3,000 - Kč6,000

      Bedřich Petrovan (1908-1986) VIEW ON BRNO. 1956. Pastel on paper, 785x554 mm (inside mount measurements), signed and dated „Petrovan 56." Mounted, framed, glassed. Bedřich Petrovan (1908-1986) POHLED NA BRNO. 1956. Pastel na papíře, 785x554 mm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo dole „Petrovan 56." Paspartováno, rámováno, zaskleno. Bedřich Petrovan (1908-1986) ANSICHT VON BRNO. 1956. Pastell auf Papier, 785x554 mm (ohne Passepartout), rechts unten sign. und dat. „Petrovan 56." Passepartout, Gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • BEDŘICH PETROVAN (1908-1986), FERTILE FIELDS,
      Dec. 04, 2010

      BEDŘICH PETROVAN (1908-1986), FERTILE FIELDS,

      Est: Kč2,500 - Kč5,000

      BEDŘICH PETROVAN (1908-1986), FERTILE FIELDS, 1960. Summer landscape with a view into colorfully colored fields on the horizon. Oil on cardboard, 38x86 cm, bottom right signed and dated „Petrovan 60". Mounted, framed, glassed. Condition A. BEDŘICH PETROVAN (1908-1986), ÚRODNÁ POLE, 1960. Letní krajina s pohledem do horizontu různorodě vybarvených polí. Olej na kartonu, 38x86 cm, sign. a dat. vpravo dole „Petrovan 60". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Stav A. Bedřich Petrovan - český malíř, fotograf a grafik. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Viléma Nowaka a Jakuba Obrovského, v jeho díle zaujímá hlavní postavení krajina. BEDŘICH PETROVAN (1908-1986), FRUCHTBARE FELDER, 1960. Sommerlandschaft mit bunten Feldern am Horizont. Öl auf Karton, 38x86 cm, rechts unten sign. und dat. „Petrovan 60". Passepartout, Gerahmt, verglast. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • BEDŘICH PETROVAN (1908-1986), ČEBINKA
      Dec. 04, 2010

      BEDŘICH PETROVAN (1908-1986), ČEBINKA

      Est: Kč500 - Kč1,000

      BEDŘICH PETROVAN (1908-1986), ČEBINKA AND VILLAGE LANDSCAPE, 1951, 1961. Pair of drawings with scenes from rural landscape with industrial factory pieces. Pastel on paper, 333x450 mm, signed and dated in the bottom right corner „Čebinka, Petrovan 51" and „Petrovan 61". BEDŘICH PETROVAN (1908-1986), ČEBINKA A VESNICKÁ KRAJINA, 1951, 1961. Dvojice kreseb s náměty z venkovské krajiny s industriálními prvky továrny. Pastel na papíře, 333x450 mm, sign. a dat. vpravo dole „Čebinka, Petrovan 51" a „Petrovan 61". BEDŘICH PETROVAN (1908-1986), ČEBINKA UND DÖRFLICHE LANDSCHAFT, 1951, 1961. Zwei Zeichnungen mit Szenen aus dem Lande mit industriellen Elementen. Pastell auf Papier, 333x450 mm, rechts unten sign. und dat. „Čebinka, Petrovan 51" und „Petrovan 61".

      Auction House Zezula
    • Bedrich Petrovan (1908-1986)
      Jun. 05, 2010

      Bedrich Petrovan (1908-1986)

      Est: Kč200 - Kč400

      Landscape with town. Pastel and pencil drawing on paper, 320 x 450, bottom right pencil signed "Petrovan / A.V.". Mounted. Bedřich Petrovan (1908-1986) Krajina s městem. Pastel a kresba tužkou na papíře, 320x450 mm, sign. tužkou vpravo dole "Petrovan / A.V.". Paspartováno. Bedřich Petrovan (1908-1986) Landschaft mit Stadt. Pastell und Bleistiftzeichnung auf Papier, 320x450, rechts unten mit Bleistift sign. "Petrovan / A.V.". Passepartout.

      Auction House Zezula