Ernst Popp Sold at Auction Prices

Sculptor, Modelleur

    • CARPENTER
      Dec. 05, 2020

      CARPENTER

      TESAŘ Čechy, patrně Praha-Smíchov, K. k. priv. Porzellan- u. Steingutfabrik von Kriegel & Co., modelér Ernst Popp (1819-1883), ca 1845-1852 Figurální stojánek na kuřácké potřeby v podobě stojícího muže se sekerou, opřeného o válcovitou nádobku na nízkém kruhovém soklu imitujícím terén. Bílý porcelán, barevně malováno, tónovaný inkarnát, zlacený podstavec. V. 17 cm. Neznačeno. Stav restaurováno. English Translation CARPENTER Bohemia, probably Prague-Smíchov, K. k. priv. Porzellan- u. Steingutfabrik von Kriegel & Co., Ernst Popp (1819-1883), c. 1845-1852 Figural stand for smoking needs in the form of a standing man with an ax, with a cylindrical jar, on a low circular plinth imitating terrain. White porcelain, color painted, flesh tones, gilded plinth. H. 17 cm. Unmarked. Condition restored. German Translation ZIMMERMANN Böhmen, wohl Prag-Smichow, K. k. priv. Porzellan- u. Steingutfabrik von Kriegel & Co., Modelleur Ernst Popp (1819-1883), ca. 1845-1852 Figuraler Ständer für Raucherzubehör in Form eines stehenden Mannes mit Axt, auf niedrigem naturimitierendem Rundsockel. Porzellan, buntgemalt, Inkarnat, vergoldeter Sockel. H. 17 cm. Unmarkiert. Zustand restauriert. Euros 11

      Auction House Zezula