Jan Rambousek Sold at Auction Prices

Painter, Illustrator

    • Jan Rambousek (1895-1954)
      Jun. 17, 2017

      Jan Rambousek (1895-1954)

      Est: Kč300 - Kč600

      OLD TOWN SQUARE. Etching on paper, 322x244 mm, signed in pencil lower right „Jan Rambousek“, marked in pencil lower left „Staroměstské náměstí (orig. Etching) aut. tisk“. Jan Rambousek (1895-1954) STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ. Lept na papíře, 322x244 mm, sign. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek“, zn. tužkou vlevo dole „Staroměstské náměstí (orig. lept) aut. tisk“. Jan Rambousek (1895-1954) ALTSTÄDTER RING. Radierung auf Papier, 322x244 mm, sign. mit Bleistift rechts unten „Jan Rambousek“, gez. mit Bleistift links unten „Staroměstské náměstí (orig. Radierung) aut. Druck“.

      Auction House Zezula
    • Jan Rambousek (1895-1954)
      Apr. 08, 2017

      Jan Rambousek (1895-1954)

      FOUR VIEWS OF BRNO. Railway station, Dominican Street and View from Špilberk. Three lithographs on paper, 370x265 mm, 400x266 mm and 375x279 mm, signed in pencil lower right „Jan Rambousek“. On Dornych. A period view of factory district in Brno. Etching on paper, 154x211 mm. Mounted. ČTYŘI POHLEDY NA BRNO. Nádraží, Dominikánská ulička a Pohled ze Špilberku. Trojice litografií na papíře, 370x265 mm, 400x266 mm a 375x279 mm, sign. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek“. Na Dornychu. Dobový pohled na brněnskou tovární čtvrť. Lept na papíře, 154x211 mm. Paspartováno. VIER ANSICHTEN VON BRÜNN. Bahnhof, Dominikaner Gasse und Blick von Špilberk. Drei Lithografien auf Papier, 370x265 mm, 400x266 mm und 375x279 mm, sign. mit Bleistift rechts unten „Jan Rambousek“. Auf Dornych. Zeitgenössischer Ansicht von Brünner Fabrikviertel. Radierung auf Papier, 154x211 mm. Passepartout.

      Auction House Zezula
    • Jan Rambousek (1895-1976) A VIEW OF THE CATHEDRAL
      Jun. 21, 2014

      Jan Rambousek (1895-1976) A VIEW OF THE CATHEDRAL

      Est: Kč900 - Kč1,800

      Jan Rambousek (1895-1976) A VIEW OF THE CATHEDRAL OF ST. PETER AND PAUL FROM VEGETABLE MARKET. 1928. Colour lithography on paper, 383x265 mm, signed and dated in pencil lower right 'Jan Rambousek 1928', marked in pencil lower left '188'. Framed, glassed. Jan Rambousek (1895-1976) POHLED NA PETROV OD ZELNÉHO TRHU. 1928. Barevná litografie na papíře, 383x265 mm, sign. a dat. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek 1928", zn. tužkou vlevo dole „188". Rámováno, zaskleno. Jan Rambousek (1895-1976) PETROV VOM KRAUTMARKT. 1928. Farblithografie auf Papier, 383x265 mm, rechts unten mit Bleistift sign. und dat. „Jan Rambousek 1928", links unten mit Bleistift „188". Gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • Jan Rambousek (1895-1976) BRNO RAILWAY STATION.
      Jun. 21, 2014

      Jan Rambousek (1895-1976) BRNO RAILWAY STATION.

      Est: Kč900 - Kč1,800

      Jan Rambousek (1895-1976) BRNO RAILWAY STATION. Colour lithography on paper, 370x260 mm, signed in pencil lower right 'Jan Rambousek', marked in pencil lower left '189'. Framed, glassed. Jan Rambousek (1895-1976) BRNĚNSKÉ NÁDRAŽÍ. Barevná litografie na papíře, 370x260 mm, sign. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek", zn. tužkou vlevo dole „189". Rámováno, zaskleno. Jan Rambousek - studoval na pražské Akademii výtvarných umění v letech 1913 a 1921 u Jana Preislera, Vratislava Nechleby a Maxe Švabinského. Po dokončení školy odjel do Paříže na roční stipendijní pobyt a studoval na École des Beaux Arts. Po návratu do Prahy působil šest let jako asistent u prof. Švabinského na AVU. Ve dvacátých a třicátých letech minulého století patřil k výrazným představitelům české sociálně motivované grafické i malířské tvorby. Jan Rambousek (1895-1976) BAHNHOF IN BRNO. Farblithografie auf Papier, 370x260 mm, rechts unten mit Bleistift sign. „Jan Rambousek", links unten mit Bleistift „189". Gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • Jan Rambousek  (1895-1954)  POHLED NA PETROV OD
      Nov. 09, 2013

      Jan Rambousek  (1895-1954)  POHLED NA PETROV OD

      Est: Kč400 - Kč800

      Jan Rambousek  (1895-1954)  POHLED NA PETROV OD ZELNÉHO TRHU, 1928. Barevná litografie na papíře, 381x263 mm, sign. a dat. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek 1928", zn. tužkou vlevo dole „116". Paspartováno. Jan Rambousek  (1895-1954)  POHLED NA PETROV OD ZELNÉHO TRHU, 1928. Barevná litografie na papíře, 381x263 mm, sign. a dat. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek 1928", zn. tužkou vlevo dole „116". Paspartováno. Jan Rambousek  (1895-1954)  POHLED NA PETROV OD ZELNÉHO TRHU, 1928. Barevná litografie na papíře, 381x263 mm, sign. a dat. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek 1928", zn. tužkou vlevo dole „116". Paspartováno.

      Auction House Zezula
    • Jan Rambousek  (1895-1954)  BRNĚNSKÉ NÁDRAŽÍ.
      Nov. 09, 2013

      Jan Rambousek  (1895-1954)  BRNĚNSKÉ NÁDRAŽÍ.

      Est: Kč300 - Kč600

      Jan Rambousek  (1895-1954)  BRNĚNSKÉ NÁDRAŽÍ. Barevná litografie na papíře, 375x261 mm, sign. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek", zn. tužkou vlevo dole „125". Rámováno, zaskleno. Jan Rambousek  (1895-1954)  BRNĚNSKÉ NÁDRAŽÍ. Barevná litografie na papíře, 375x261 mm, sign. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek", zn. tužkou vlevo dole „125". Rámováno, zaskleno. Jan Rambousek  (1895-1954)  BRNĚNSKÉ NÁDRAŽÍ. Barevná litografie na papíře, 375x261 mm, sign. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek", zn. tužkou vlevo dole „125". Rámováno, zaskleno.

      Auction House Zezula
    • Jan Rambousek  (1895-1954)  NA DORNYCHU, 1927.
      Nov. 09, 2013

      Jan Rambousek  (1895-1954)  NA DORNYCHU, 1927.

      Est: Kč1,000 - Kč2,000

      Jan Rambousek  (1895-1954)  NA DORNYCHU, 1927. Dobový pohled na brněnskou tovární čtvrť. Lept na papíře, 154x211 mm. Paspartováno. Jan Rambousek  (1895-1954)  NA DORNYCHU, 1927. Dobový pohled na brněnskou tovární čtvrť. Lept na papíře, 154x211 mm. Paspartováno. Jan Rambousek  (1895-1954)  NA DORNYCHU, 1927. Dobový pohled na brněnskou tovární čtvrť. Lept na papíře, 154x211 mm. Paspartováno.

      Auction House Zezula
    • Rambousek Jan (Prague 1895 - 1976 Prague) Autumn
      May. 18, 2013

      Rambousek Jan (Prague 1895 - 1976 Prague) Autumn

      Est: - Kč15,000

      Rambousek Jan (Prague 1895 - 1976 Prague) Autumn Landscape, signed and dated J. Rambousek 32 bottom right, oil on canvas mounted on cardboard, 27 x 35 cm, slightly damaged frame (Ní)

    • THE FINAL BLOW
      Dec. 11, 2010

      THE FINAL BLOW

      Est: Kč20,000 - Kč28,000

      Oil on canvas.Signed upper right, dated to the beginning of the 1930s. POSLEDNÍ ÚDER Olej na plátně.Signováno vpravo nahoře, datace počátek 30. let.

      Arcimboldo Auctions
    • JAN RAMBOUSEK (1895-1954), Brno's train station,
      Dec. 04, 2010

      JAN RAMBOUSEK (1895-1954), Brno's train station,

      Est: Kč600 - Kč1,200

      JAN RAMBOUSEK (1895-1954), Brno's train station, 1928. Colored lithography on paper, 485x365 mm, pencil signed at the bottom right „Jan Rambousek", pencil marked „1/6". Published by Bilik et spol. Mounted. JAN RAMBOUSEK (1895-1954), BRNĚNSKÉ NÁDRAŽÍ, 1928. Barevná litografie na papíře, 485x365 mm, sign. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek", zn. tužkou „1/6". Vydalo nakladatelství Bilík et spol. Paspartováno. JAN RAMBOUSEK (1895-1954), BRÜNNER BAHNHOF, 1928. Farblithographie auf Papier, 485x365 mm, rechts unten mit Bleistift sign. „Jan Rambousek", mit Bleistift bez, „1/6". Herausgegeben von Bilík et sH. Passepartout.

      Auction House Zezula
    • JAN RAMBOUSEK (1895-1954), BRNO, IN DORNYCH, 1927.
      Dec. 04, 2010

      JAN RAMBOUSEK (1895-1954), BRNO, IN DORNYCH, 1927.

      Est: Kč400 - Kč800

      JAN RAMBOUSEK (1895-1954), BRNO, IN DORNYCH, 1927. Etching on paper, 155x210 mm, pencil signed at the bottom right „Jan Rambousek 1927". Mounted. JAN RAMBOUSEK (1895-1954), V BRNĚ NA DORNYCHU, 1927. Lept na papíře, 155x210 mm, sign. tužkou vpravo dole „Jan Rambousek 1927". Paspartováno. Jan Rambousek - studoval na pražské Akademii výtvarných umění v letech 1913 a 1921 u Jana Preislera, Vratislava Nechleby a Maxe Švabinského. Po dokončení školy odjel do Paříže na roční stipendijní pobyt a studoval na École des Beaux Arts. Po návratu do Prahy působil šest let jako asistent u prof. Švabinského na AVU. Ve dvacátých a třicátých letech minulého století patřil k výrazným představitelům české sociálně motivované grafické i malířské tvorby. JAN RAMBOUSEK (1895-1954), DORNYCHSTRASSE IN BRÜNN, 1927. Radierung auf Papier, 155x210 mm, rechts unten mit Bleistift sign. „Jan Rambousek 1927". Passepartout.

      Auction House Zezula
    • Jan Rambousek (1895 - 1976)
      Mar. 27, 2010

      Jan Rambousek (1895 - 1976)

      Est: Kč1,200 - Kč2,400

      Scenes from Brno, 1928. Five lithographs, printed in colours, introduction written by Lev Blatný, published in Brno by Bilík a spol. in 1928, from the edition of 250, print number 176. Lithograph, printed in colours, 530 x 420 mm, signed in pencil „Jan Rambousek", seven additional lithographs with similar scenes. Jan Rambousek (1895-1976): Brněnské motivy, 1928. Pět barevných litografí s předmluvou Lva Blatného, vydal v Brně Bilík a spol. v r. 1928 ve 250 číslovaných exempářích. Tento výtisk má č. 176. Barevná litografie, 530x420 mm, všechny listy sign. tužkou „Jan Rambousek". K souboru je připojeno sedm dalších litografií s opakujícími se převážně brněnskými náměty. Jan Rambousek (1895-1976): Motive aus Brünn, 1928. Fünf Farblithographien mit Vorwort von Lev Blatný, herausgegeben von Bilík in Brünn in 1928; 250 nummerierte Exemplaren - N. 176. Farblithographie, 530x420 mm, alle Blätter mit Bleistift sign. „Jan Rambousek". Dazu sieben weitere Photos mit sich wiederholenden Motiven aus Brünn.

      Auction House Zezula
    • Jan Rambousek (1895 - 1976)
      Jun. 06, 2009

      Jan Rambousek (1895 - 1976)

      Est: Kč400 - Kč800

      Měnínská Gate in Brno. Coloured lithography, 530 x 415 mm, signed with pen bottom right "Jan Rambousek". Mounted. Měnínská brána v Brně. Barevná litografie, 530 x 415 mm, sign. perem vpravo dole „Jan Rambousek". Paspartováno. MĚNÍNER TOR IN BRÜNN. Farblithographie, 530 x 415 mm, rechts unten mit Feder sign. „Jan Rambousek". Passepartout.

      Auction House Zezula