Vilém Reichmann Sold at Auction Prices

Photographer, Caricaturist

      • Vilém Reichmann, 1908-1991
        Feb. 27, 2024

        Vilém Reichmann, 1908-1991

        Est: €1,400 - €2,000

        Vilém Reichmann, 1908-1991 Bildgestalten, 1971, Vintage print Verso signiert, datiert und eigenhändig bezeichnet sowie Ausstellungsstempel Fotoform Ruzomberok, CSSR Aus der Folge Zwillinge Reprod. in: Vilém Reichmann, Photographies 1938-1966, Paris 1999, S. 29 38:29,3 cm

        Schneider-Henn
      • Vilém Reichmann, 1908-1991
        Feb. 02, 2024

        Vilém Reichmann, 1908-1991

        Est: €1,400 - €2,000

        Schneider-Henn
      • Vilém Reichmann, 1908-1991
        Jun. 16, 2023

        Vilém Reichmann, 1908-1991

        Est: €1,000 - €1,500

        Vilém Reichmann, 1908-1991 Legionen, 1967, Abzug 1991 Verso signiert, datiert und tschechisch/deutsch eigenhändig bezeichnet: »aus dem Zyklus Metamorphosen« Reprod. in: Vilém Reichmann, Prag u. New York 1992, S. 19 29,3:37,2 (37:44,5)cm

        Schneider-Henn
      • Reichmann, Vilém: "Durst" from the series "Metamorphosen"
        Jun. 14, 2023

        Reichmann, Vilém: "Durst" from the series "Metamorphosen"

        Est: €300 - €500

        "Durst" from the series "Metamorphosen". 1955/printed 1975. Large-format ferrotyped gelatin silver print. 29,5 x 33,2 cm. Signed, titled and dated by the photographer in pencil on the verso. -- -- Handling marks/creases, corners slightly bumped, otherwise in good condition. -- -- Lit.: Zdenek Primus (ed.). Vilém Reichmann. Fotografien. Berlin 1990. -- - Sollten Sie detailliertere Zustandsberichte wünschen, kontaktieren Sie uns bitte. / Should you need more detailed condition reports, please contact us.

      • Vilém Reichmann, 1908-1991
        Nov. 29, 2022

        Vilém Reichmann, 1908-1991

        Est: €1,400 - €2,000

        Vilém Reichmann, 1908-1991 Memento!, 1946, Abzug 1986 Verso signiert und datiert; aus der Folge »Die verwundete Stadt« Reprod. in: A. Dufek, Vilém Reichmann, Bln. 1989, S. 17 40,3:29,9 cm

        Schneider-Henn
      • VILÉM REICHMANN (1908–1991)
        Jun. 15, 2022

        VILÉM REICHMANN (1908–1991)

        Est: €1,400 - €1,600

        VILÉM REICHMANN (1908–1991) | Untitled, Prague 1946 | Vintage silver print, single-weight glossy paper, mounted on original board 30 x 24,7 cm, in perfect condition 23 x 15,6 cm Signed and dated by the photographer in pencil on the reverse of mount The photograph was taken at the same time, and is carried by the same atmosphere as Reichmann’s series ‘Z cyklu Raněné město’ (The wounded city), in which he devoted himself to war damage in Prague in impressive, high-contrast images. Die Aufnahme entstand zu selben Zeit und ist von derselben Stimmung getragen, wie Reichmanns Serie ‘Z cyklu Raněné město’ (Die verwundete Stadt), in der er sich in eindrucksvollen, kontrastreichen Bildern den Kriegsschäden in Prag widmete.

        OstLicht Auctions
      • Vilém Reichmann, 1908-1991
        Sep. 21, 2021

        Vilém Reichmann, 1908-1991

        Est: €1,000 - €1,600

        Vilém Reichmann, 1908-1991 Es naht, 1980, Vintage print Verso signiert Reprod. in: Z. Primus, Vilém Reichmann Fotografien, Bln. 1989, S. 40 Ausstellung: Museum Bochum, 1989; Museum moderner Kunst Wien, 1990 29,7:36 cm

        Schneider-Henn
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Mar. 12, 2020

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        DVOJICE FOTOGRAFIÍ Z CYKLU METAMORFÓZY 1971 a 1972 Dvě černobílé bromostříbrné fotografie na lesklém papíru, původní autorské zvětšeniny. 213x176 mm a 176x227 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou (rukou autora) název cyklu a další poznámky. Stav A. Další exempláře jsou uloženy ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 8236 a MG 8237 (Loutky). Brněnský fotograf a kreslíř. Vystudoval architekturu na VUT v Brně, do začátku 2. svět. války pracoval na Stavebním úřadě. Zabýval se jak literaturou a básnictvím, tak výtvarným uměním – kresbou a karikaturou, fotografií. Patřil mezi levicově orientovanou avantgardu, byl členem skupin Ra, DOFO, Sdružení Q. Fotografie ze 40. let jsou základem pozdějších větších cyklů, jako např. Metamorfózy. Po válce se vrátil k surrealismu cykly Raněné město, Kouzla. Od 60. let se věnoval fotografii detailu a makrofotografii - cykly Agáve, Teritoria - a také manipulaci s fotografickým procesem až na pomezí fotografie a grafiky. TWO PHOTOGRAPHS FROM THE CYCLE METAMORPHOSES 1971 a 1972 Two vintage gelatin silver prints. 213x176 mm and 176x227 mm. Copyright credit stamp, title of the cycle and other annotations in pencil on the verso. Other copies are in the collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 8236 a MG 8237. ZWEI FOTOGRAFIEN AUS DEM ZYKLUS METAMORPHOSEN 1971 und 1972 Zwei Silbergelatineabzüge auf Glanzpapier, vintage. 213x176 mm und 176x227 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift (Hand des Autors) Zyklus und andere Notizen. Andere Exemplare in den Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 8236 und MG 8237 (Marionetten).

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Mar. 12, 2020

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Z CYKLU RANĚNÉ MĚSTO 1945-1946 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 233x157 mm (242x166 mm). Verso značeno autorskými razítky, tužkou podpis autora. Stav A-B. V rozích stopy po napínáčcích, drobné retuše. Publ.: V. Zykmund, Vilém Reichmann, Praha 1961, obr. č. 41. (z cyklu opuštěná. Hejsa, hopsa, nikdo se nedívá, nebo přece jen někdo pokukuje?). Brněnský fotograf a kreslíř. Vystudoval architekturu na VUT v Brně, do začátku 2. svět. války pracoval na Stavebním úřadě. Zabýval se jak literaturou a básnictvím, tak výtvarným uměním – kresbou a karikaturou, fotografií. Patřil mezi levicově orientovanou avantgardu, byl členem skupin Ra, DOFO, Sdružení Q. Fotografie ze 40. let jsou základem pozdějších větších cyklů, jako např. Metamorfózy. Po válce se vrátil k surrealismu cykly Raněné město, Kouzla. Od 60. let se věnoval fotografii detailu a makrofotografii - cykly Agáve, Teritoria - a také manipulaci s fotografickým procesem až na pomezí fotografie a grafiky. FROM THE CYCLE WOUNDED CITY 1945-1946 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 233x157 mm (242x166 mm). Copyright credit stamps and artist`s signature in pencil on the verso. Pin holes in corners, tiny retouches. Lit.: V. Zykmund, Vilém Reichmann, Prague 1961, picture No. 41. AUS DEM ZYKLUS DIE VERLETZTE STADT 1945-1946 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 233x157 mm (242x166 mm). Verso Künstlerstempel, in Bleistift signiert. Nadelstiche in den Ecken, kleine Retuschen. Publiziert: V. Zykmund, Vilém Reichmann, Prag 1961, Bild Nr. 41.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Mar. 12, 2020

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Z CYKLU RANĚNÉ MĚSTO 1946 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa-Brovira, původní autorská zvětšenina. 206x176 mm (227x176 mm). Verso značeno autorskými razítky, tužkou datace, podpis autora a další poznámky. Stav B. V rozích stopy po napínáčcích. Brněnský fotograf a kreslíř. Vystudoval architekturu na VUT v Brně, do začátku 2. svět. války pracoval na Stavebním úřadě. Zabýval se jak literaturou a básnictvím, tak výtvarným uměním – kresbou a karikaturou, fotografií. Patřil mezi levicově orientovanou avantgardu, byl členem skupin Ra, DOFO, Sdružení Q. Fotografie ze 40. let jsou základem pozdějších větších cyklů, jako např. Metamorfózy. Po válce se vrátil k surrealismu cykly Raněné město, Kouzla. Od 60. let se věnoval fotografii detailu a makrofotografii - cykly Agáve, Teritoria - a také manipulaci s fotografickým procesem až na pomezí fotografie a grafiky. FROM THE CYCLE WOUNDED CITY 1946 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper Agfa-Brovira. 206x176 mm (227x176 mm). Copyright credit stamps, date, signature and other annotations in pencil on the verso. Pin holes in corners. AUS DEM ZYKLUS DIE VERLETZTE STADT 1946 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier Agfa-Brovira, vintage. 206x176 mm (227x176 mm). Verso Künstlerstempel, in Bleistift datiert, signiert und andere Notizen. Nadelstiche in den Ecken.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Mar. 12, 2020

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        OSIDLA (ZE SOUBORU OPUŠTĚNÁ) 1941 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina. 242x162 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název cyklu, název díla a další poznámky. Stav A/B. Škrábanec při dolním okraji ca 3 cm. Další exemplář uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 9855. Publ.: A. Dufek, Vilém Reichmann, České Budějovice 1994, č. kat. 53. - P. Balajka a kol., Encyklopedie českých a slovenských fotografů, Praha 1993, s. 299. - V plném spektru (kat. výst.), Moravská galerie v Brně 2001, s. 265. – V. Zykmund, Vilém Reichmann, Praha 1961, obr. č. 32 (šlahouny tě rdousí, nejmenší kulička žízní po lepkavé krutosti. To všechno je trest). Brněnský fotograf a kreslíř. Vystudoval architekturu na VUT v Brně, do začátku 2. svět. války pracoval na Stavebním úřadě. Zabýval se jak literaturou a básnictvím, tak výtvarným uměním – kresbou a karikaturou, fotografií. Patřil mezi levicově orientovanou avantgardu, byl členem skupin Ra, DOFO, Sdružení Q. Fotografie ze 40. let jsou základem pozdějších větších cyklů, jako např. Metamorfózy. Po válce se vrátil k surrealismu cykly Raněné město, Kouzla. Od 60. let se věnoval fotografii detailu a makrofotografii - cykly Agáve, Teritoria - a také manipulaci s fotografickým procesem až na pomezí fotografie a grafiky. TRAP (FROM THE CYCLE ABANDONED) 1941 Gelatin silver print on ferrotyped paper, printed later by the artist. 242x162 mm. Copyright credit stamp, title and other annotations in pencil on the verso. Ca 3 cm scratch by the lower edge. Second copy is in the collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No.: MG 9855. Lit.: A. Dufek, Vilém Reichmann, České Budějovice 1994, cat. No. 53. - P. Balajka a kol., Encyklopedie českých a slovenských fotografů, Prague 1993, sp. 299. - V plném spektru (exhibition catalogue), Moravian Gallery in Brno 2001, p. 265. – V. Zykmund, Vilém Reichmann, Prague 1961, picture No. 32. DIE FALLE (AUS DER SERIE DIE VERLASSENE) 1941 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Abdruck des Autors. 242x162 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Name des Zyklus, Werktitel und andere Notizen. Kratzer am Unterrand ca. 3 cm. Anderes Exemplar in den Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 9855. Publiziert: A. Dufek, Vilém Reichmann, Budweis 1994, Katalognummer 53. - P. Balajka und Kollektiv, Enzyklopädie der Tschechischen und Slowakischen Fotografen, Prag 1993, S. 299. - In vollem Spektrum (Ausstellungskatalog), Mährische Galerie in Brünn 2001, S. 265. – V. Zykmund, Vilém Reichmann, Prag 1961, Bild Nr. 32.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Mar. 12, 2020

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        AMSTERDAM Ca 1930 Čtveřice černobílých bromostříbrných fotografií na lesklém papíru, původní autorské zvětšeniny. 80x108 mm (85x111 mm), 810x107 mm (85x111 mm), 80x96 mm (85x101 mm) a 96x81 mm (101x85 mm). Autorsky adjustováno na kartonu 240x324 mm. Verso (karton) tužkou "Vilém Reichmann / z majetku Dolly Reichmannové" a její podpis. Stav A. Brněnský fotograf a kreslíř. Vystudoval architekturu na VUT v Brně, do začátku 2. svět. války pracoval na Stavebním úřadě. Zabýval se jak literaturou a básnictvím, tak výtvarným uměním – kresbou a karikaturou, fotografií. Patřil mezi levicově orientovanou avantgardu, byl členem skupin Ra, DOFO, Sdružení Q. Fotografie ze 40. let jsou základem pozdějších větších cyklů, jako např. Metamorfózy. Po válce se vrátil k surrealismu cykly Raněné město, Kouzla. Od 60. let se věnoval fotografii detailu a makrofotografii - cykly Agáve, Teritoria - a také manipulaci s fotografickým procesem až na pomezí fotografie a grafiky. AMSTERDAM Ca 1930 Four vintage gelatin silver prints on ferrotyped paper. 80x108 mm (85x111 mm), 810x107 mm (85x111 mm), 80x96 mm (85x101 mm) and 96x81 mm (101x85 mm). Mounted on board by the artist 240x324 mm. Attributed in pencil on the verso "Vilém Reichmann / z majetku Dolly Reichmannové" and her signature. AMSTERDAM Ca. 1930 Vier Silbergelatineabzüge auf Glanzpapier, vintage. 80x108 mm (85x111 mm), 810x107 mm (85x111 mm), 80x96 mm (85x101 mm) und 96x81 mm (101x85 mm). Autorisch adjustiert auf Karton 240x324 mm. Verso (Karton) in Bleistift "Vilém Reichmann / z majetku Dolly Reichmannové (aus dem Eigentum von Dolly Reichmann)" und ihr Unterschrift.

        Auction House Zezula
      • [Reichmann, Vilém], Vilém Reichmann
        Sep. 11, 2019

        [Reichmann, Vilém], Vilém Reichmann

        [Reichmann, Vilém] Vilém Reichmann Prague: Pressfoto, 1984. First edition. Text by Alena Šlachtová. 4to. Stiff photographic portfolio; containing 13 loose halftone prints (duplicate of image #1); with 14 pp. of text, stapled self wrappers. Volume 8 of the International Photography Editions series.

        Freeman's | Hindman
      • VILÉM REICHMANN, (CZECH, 1908–1991), STONE SCULPTURE OF A SEATED FIGURE
        Sep. 11, 2019

        VILÉM REICHMANN, (CZECH, 1908–1991), STONE SCULPTURE OF A SEATED FIGURE

        VILÉM REICHMANN (czech, 1908–1991) STONE SCULPTURE OF A SEATED FIGURE Ca. 1960. Signed in pencil on verso. Gelatin silver print. Image: 13 1/8 x 11 7/8 in. (33.3 x 30.2cm). Sheet: 13 5/8 x 12 1/2 in. (34.6 x 31.8cm). Vilém Reichmann is best known for his photographs of the city of Brno and his surrealist still lifes.

        Freeman's | Hindman
      • VILÉM REICHMANN (1908–1991)
        May. 24, 2019

        VILÉM REICHMANN (1908–1991)

        Est: €2,000 - €2,400

        Untitled (from the cycle ‘Wounded City’), 1946 Gelatin silver print, printed in the 1960s 23,5 x 18,2 cm Photographer's studio stamp on the reverse, signed and dated by the photographer in pencil on the reverse LITERATURE Antonín Dufek (ed.), Vilém Reichmann, Czech Republic 1994, plate 46. The buyers premium for all items exported out of E.C. (European Community) is 25%. For items marked with *, sold and/or shipped within the E.C. the premium is 25% plus 20% VAT on hammer price and premium. For all other items (without *) sold and/or shipped within the E.C. (European Community) the premium is 30% (including VAT).

        OstLicht Auctions
      • VILÉM REICHMANN (1908–1991)
        May. 24, 2019

        VILÉM REICHMANN (1908–1991)

        Est: €2,000 - €2,400

        ‘Caught in a Snare’ (from the cycle ‘Forsake’), 1940 Gelatin silver print, printed in the 1960s 24,2 x 16,5 cm Photographer's studio stamp on the reverse, annotated in an unidentified hand in pencil on the reverse LITERATURE Antonín Dufek (ed.), Vilém Reichmann, Czech Republic 1994, cover. The buyers premium for all items exported out of E.C. (European Community) is 25%. For items marked with *, sold and/or shipped within the E.C. the premium is 25% plus 20% VAT on hammer price and premium. For all other items (without *) sold and/or shipped within the E.C. (European Community) the premium is 30% (including VAT).

        OstLicht Auctions
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Oct. 11, 2018

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        ZE SOUBORU POSELSTVÍ STROMŮ (STROMY UMÍRAJÍ VE STOJE) 1964 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 388x295 mm. Verso značeno razítkem "Krajské kulturní středisko, Brno, Šilingrovo nám.", tužkou název cyklu, datace, podpis a adresa autora a další poznámky také kuličkovým perem. Stav A/B. Drobné oděrky a skvrnka ve spodní polovině, nalomený pravý dolní roh, verso rezidua lepicí pásky po adjustaci. FROM THE CYCLE THE MESSAGE OF THE TREES (STROMY UMÍRAJÍ VE STOJE / TREES DIE STANDING) 1964 Vintage gelatin silver print on glossy paper. 388x295 mm. Stamp "Krajské kulturní středisko, Brno, Šilingrovo nám.", title, date, signature and artist`s address in pencil, annotations in ballpoint on the verso. Condition A/B. Tiny scratches and a spot in lower part, almost broken lower right corner, residues of tape on the verso. AUS DEM ZYKLUS DIE BOTSCHAFT DER BÄUME (BÄUME STERBEN IM STEHEN) 1964 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 388x295 mm. Verso Stempel "Krajské kulturní středisko, Brno, Šilingrovo nám.", Titel des Zyklus, Datierung, Unterschrift und Adresse des Künstlers in Bleistift und andere Notizen auch in Kugelschreiber. Zustand A/B. Kleine Abriebe und Fleck in unterer Hälfte, geknickte untere rechte Ecke, verso Klebeband-Residuen nach der Adjustierung.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Oct. 11, 2018

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        KOHO LZE POTKAT ZA SOUMRAKU (ZE SOUBORU METAMORFÓZY) 1975 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina z roku 1986. 395x289 mm. Verso tužkou název díla a cyklu, datace negativu i pozitivu, podpis autora a další poznámky. Stav A. KOHO LZE POTKAT ZA SOUMRAKU / WHO CAN YOU MEET AT THE DUSK (FROM THE CYCLE METAMORPHOSES) 1975 Vintage gelatin silver print on glossy paper, printed late in 1986. 395x289 mm. Titled, dated, signed and annotated in pencil on the verso. Condition A. WENN KANN MAN IN DER ABENDDÄMMERUNG TREFFEN (AUS DEM ZYKLUS METAMORPHOSEN) 1975 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Abdruck des Künstlers aus dem Jahr 1986. 395x289 mm. Verso in Bleistift Titel des Werkes und Zyklus, Datierung des Negativs und Positivs, Unterschrift des Künstlers und andere Notizen. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Oct. 11, 2018

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Z CYKLU KOUZLA (ANFANG) 1968 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 400x298 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora, datace a název cyklu. Stav A. Brněnský fotograf a kreslíř. Vystudoval architekturu na VUT v Brně, do začátku 2. svět. války pracoval na Stavebním úřadě. Zabýval se jak literaturou a básnictvím, tak výtvarným uměním – kresbou a karikaturou, fotografií. Patřil mezi levicově orientovanou avantgardu, byl členem skupin Ra, DOFO, Sdružení Q. Fotografie ze 40. let jsou základem pozdějších větších cyklů, jako např. Metamorfózy. Po válce se vrátil k surrealismu cykly Raněné město, Kouzla. Od 60. let se věnoval fotografii detailu a makrofotografii - cykly Agáve, Teritoria - a také manipulaci s fotografickým procesem až na pomezí fotografie a grafiky. FROM THE CYCLE MAGIC (ANFANG) 1968 Vintage gelatin silver print on glossy paper. 400x298 mm. Artist`s stamp, signature, date and title in pencil on the verso. Condition A. AUS DEM ZYKLUS ZAUBERSPRÜCHE (ANFANG) 1968 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 400x298 mm. Verso Künstlerstempel, Unterschrift des Künstlers, Datierung und Titel des Zyklus in Bleistift. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Oct. 07, 2017

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        THREE DANCERS. 1945. Mixed media -  pencil and watercolour on board, 250x263 mm, signed and dated lower right „WR 45“. Provenance: Significant private collection, Brno.  TŘI TANEČNICE. 1945. Kombinovaná technika -  tužka a akvarel na kartonu, 250x263 mm, sign. a dat. vpravo dole „WR 45“.  Provenience: Významná soukromá sbírka, Brno.  DREI TÄNZERINNEN. 1945. Kombinierte Technik - Bleistift und Aquarell auf Karton, 250x263 mm, sign. und datiert rechts unten „WR 45“. Provenienz: Bedeutende Privatsammlung, Brünn.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Oct. 07, 2017

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        AT MIDDAY (FROM THE CYCLE MAGIC). 1948. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 121x156 mm. Photographer’s stamp, as well as title in pencil on the verso. Literature.: A. Dufek: Vilém Reichmann, České Budějovice 1994, picture no. 40. Condition A/B. Slightly peed off emulsion in the corners.  V PRAVÉ POLEDNE (Z CYKLU KOUZLA). 1948. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 121x156 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název cyklu. Repr.: A. Dufek: Vilém Reichmann, České Budějovice 1994, obr. 40. Stav A/B. Nepatrně odloupnutá emulze v rozích.  IM RECHTEN MITTAG (AUS DEM ZYKLUS ZAUBEREIEN). 1948. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 121x156 mm. Verso Künstlerstempel, Werktitel in Bleistift. Reproduziert in: A. Dufek: Vilém Reichmann, Budweis 1994, Bild 40. Zustand A/B. Etwas geschälte Emulsion in den Ecken.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Oct. 07, 2017

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        FROM THE CYCLE MAGIC. 1938, 1947, 1950 and 1962. Four ferrotyped gelatin silver prints: Aus dem Zyklus Zaubereien, 1938, printed later by the photographer, 227x169 mm. Photographer’s stamp, as well as title in German and date in pencil on the verso; What the Sudetes Left Behind (Reader of the Book of Dreams), 1947, printed later by the photographer, 175x238 mm. Photographer’s stamp, as well as signed, titled and dated in pencil, other annotations by another person on the verso; Dolls, 1950, vintage gelatin silver print. 201x170 mm. Signed, titled and dated in pencil on the verso; She came, 1962, vintage gelatin silver print, 218x175 mm. Photographer’s stamp, Signed, titled and dated in pencil on the verso. In the cycle Magic, which Reichmann started in the 1940‘s and worked on it until his death, he partially followed the poetics of Devestil. He found source of inspiration in principles of surrealism or magical realism. The artist focused mainly on the unusual found objects, the unexpected encounters and the fate of the things. He used mostly unmanipulated, pure photography. Reichmann, thanks to his observing capabilities, ranks among the leading Czech photographic surrealist. Literature: A. Dufek: Vilém Reichmann, České Budějovice 1994, picture no. 41; S. Pastor et al.: Czech fundamental, Prague 2015, p. 78. Condition A.  Z CYKLU KOUZLA. 1938, 1947, 1950 a 1962. Čtveřice černobílých bromostříbrných fotografií na lesklém papíru: Aus dem Zyklus Zaubereien, 1938, pozdější autorská zvětšenina, 227x169 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou rukou autora název cyklu v němčině a datace; Co zanechali Sudeťáci (Čtenářka snáře), 1947, pozdější autorská zvětšenina, 175x238 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora, název cyklu a datace, další poznámky tužkou cizí rukou; Panenky, 1950, původní autorská zvětšenina. 201x170 mm. Verso tužkou podpis autora, název díla, název cyklu a datace; Došla, 1962, původní autorská zvětšenina, 218x175 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora, název díla, název cyklu a datace. V souboru Kouzla, který Reichmann započal ve 40. letech a postupně doplňoval až do své smrti, navazoval částečně na poetiku Devětsilu, dobře čitelným inspiračním zdrojem jsou zásady surrealismu či lépe magického realismu. Autor se zaměřoval především na nevšednost nalezených objektů, nečekaná setkání a osud předmětů. Převážně nemanipulovanou, čistou fotografií zachycoval jako nezávislý pozorovatel magické či metafyzické kompozice, které vytvořil sám život. Reichmann se díky svým pozorovatelským schopnostem řadí mezi přední domácí představitele fotografického surrealismu, v jehož díle silně rezonují existenciální témata. Ad „Čtenářka snáře“: repr.: A. Dufek: Vilém Reichmann, České Budějovice 1994, obr. 41; S. Pastor et al.: Czech fundamental, Praha 2015, s. 78. Stav A.  AUS DEM ZYKLUS ZAUBEREIEN. 1938, 1947, 1950 und 1962. Vier Silbergelatineabzüge auf Glanzpapier: Aus dem Zyklus Zaubereien, 1938, späterer Abdruck des Künstlers, 227x169 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift – Handschrift des Künstlers – Zyklustitel auf Deutsch und Datum; Co zanechali Sudeťáci / Was die Sudeten hinterlassen haben (Čtenářka snáře / Traumbuch-Leserin), 1947, späterer Abdruck des Künstlers, 175x238 mm. Verso Künstlerstempel, mit Bleistift signiert, Zyklustitel und Datum, andere Notizen in fremder Handschrift; Panenky (Puppen), 1950, vintage. 201x170 mm. Verso mit Bleistift signiert, Werktitel, Zyklustitel und Datum; Došla (Sie kam), 1962, vintage, 218x175 mm. Verso Künstlerstempel, mit Bleistift signiert, Werktitel, Zyklustitel und Datum. Im Satz „Kouzla“ (Zaubereien), den Reichmann in 1940s angefangen hat und allmählich bis zu seinem Tod ergänzte, fortsetzte er tlw. in Devětsils Poetik, gut lesbare inspirierende Quellen sind auch Prinzipien des Surrealismus oder magischen Realismus. Der Autor konzentrierte sich hauptsächlich auf die Ungewöhnlichkeit der gefundenen Gegenstände, unerwartete Begegnungen und Schicksale von Objekten. Vorwiegend mittels unmanipulierte, reine Fotografie, aufnahm er als unabhängiger Beobachter magische oder metaphysische Kompositionen, die das Leben selbst erschaffen hat. Reichmann zählt sich dank seiner Beobachter-Fähigkeiten zu den führenden Repräsentanten des fotografischen Surrealismus, in seiner Werke stark räsonieren auch existenzielle Themen. Ad "Čtenářka snáře": reproduziert in: A. Dufek: Vilém Reichmann, Budweis 1994, Bild 41; S. Pastor et al.: Czech fundamental, Prag 2015, S. 78.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Oct. 07, 2017

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        FROM THE CYCLE WOUNDED CITY. 1945. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 137x122 mm (146x122 mm). Signed and dated in pen, as well as other annotations in pencil and crayon on the verso. Variation of the photograph published in: A. Dufek: Vilém Reichmann, České Budějovice 1994, picture no. 16; V. Birgus (ed.): Česká fotografická avantgarda 1918-1948, Prague 1999, p. 249. Condition A.  Z CYKLU RANĚNÉ MĚSTO. 1945. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 137x122 mm (146x122 mm). Verso perem podpis autora a datace, tužkou a pastelkou další poznámky. Varianta tohoto snímku byla publikována: A. Dufek: Vilém Reichmann, České Budějovice 1994, obr. 16; V. Birgus (ed.): Česká fotografická avantgarda 1918-1948, Praha 1999, s. 249. Stav A.  AUS DEM ZYKLUS VERLETZTE STADT. 1945. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 137x122 mm (146x122 mm). Verso mit Feder signiert und datiert, andere Notizen in Bleistift und Farbstift. Variante des Fotos publiziert in: A. Dufek: Vilém Reichmann, Budweis 1994, Bild 16; V. Birgus (Herausgeb.): Česká fotografická avantgarda (Böhmische fotografische Avantgarde) 1918-1948, Prag 1999, S. 249. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Apr. 09, 2016

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: €297 - €594

        Vilém Reichmann (1908-1991) LATE HOUR. 1985. Vintage positive made by the photographer, black and white photogram on matte paper. 362x287 mm. Signed by the photographer in pencil on the reverse, titled, dated. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) POZDNÍ HODINA. 1985. Černobílý bromostříbrný fotogram na matném papíru, původní autorský pozitiv. 362x287 mm. Verso tužkou podpis autora, název díla a datace. Stav A. Vilém Reichmann (1908-1991) SPÄTE STUNDE. 1985. Silbergelatine Fotogramm auf Mattpapier, vintage. 362x287 mm. Verso in Bleistift sign., Werktitel und Datum. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Apr. 09, 2016

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: €297 - €594

        Vilém Reichmann (1908-1991) FROM THE COLLECTION MAGIC. 1958/1982. Gelatin silver print on glossy paper, later print made by the photographer. 266x229 mm (395x292 mm). With the photographer's stamp on the reverse, signed by the photographer in ink, titled, dated negative and positive. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) Z CYKLU KOUZLA. 1958/1982. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina. 266x229 mm (395x292 mm). Verso značeno autorským razítkem, tuší podpis autora, název cyklu a datace negativu a pozitivu. Stav A. Vilém Reichmann (1908-1991) AUS DEM ZYKLUS ZAUBER. 1958/1982. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Abzug. 266x229 mm (395x292 mm). Verso Künstlerstempel, in Bleistift sign., Zyklustitel und Datum des Negativs und Positivs. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Apr. 09, 2016

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: €297 - €594

        Vilém Reichmann (1908-1991) FROM THE COLLECTION WOUNDED CITY. 1956/1982. Gelatin silver print on glossy paper, later print made by the photographer, 316x226 mm (392x294 mm). With the photographer's stamp on the reverse, signed by the photographer in ink, titled, dated negative and positive. Vilém Reichmann (1908-1991) Z CYKLU RANĚNÉ MĚSTO. 1956/1982. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina. 316x226 mm (392x294 mm). Verso značeno autorským razítkem, tuší podpis autora, název cyklu a datace negativu a pozitivu. Vilém Reichmann (1908-1991) AUS DEM ZYKLUS VERLETZTE STADT. 1956/1982. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Abzug. 316x226 mm (392x294 mm). Verso Künstlerstempel, in Tusche sign., Zyklustitel und Datum des Negativs und Positivs.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Oct. 10, 2015

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč7,000 - Kč9,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) FROM THE CYCLE METAMORPHOSES. 1962. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial pressprint. 192x163 mm. Verso marked with authorial stamp, name of the work, dating and author’s signature in pencil. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) Z CYKLU METAMORFÓZY. 1962. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorský pressprint. 192x163 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla, datace a podpis autora. Stav A. Vilém Reichmann (1908-1991) AUS DEM ZYKLUS METAMORPHOSEN. 1962. Schwarzweiß Bromsilberfotografie, Vintage Pressprint auf Glanzpapier. 192x163 mm. Vom Künstler gestempelt, mit Bleistift betitelt, datiert und signiert. Zustand B.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Oct. 10, 2015

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč8,000 - Kč10,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) FROM THE CYCLE COUPLE. 1941. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 233x170 mm. Verso marked and dated ‘From the cycle Couple (1941)’, ‘FN’, signed ‘Vilém Reichmann’ in pencil. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) Z CYKLU DVOJICE. 1941. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 233x170 mm. Verso zn. a dat. tužkou „Z cyklu Dvojice (1941)“, „FN“, sign. „Vilém Reichmann“. Stav A. Vilém Reichmann (1908-1991) AUS DEM ZYKLUS PAARE. 1941. Schwarzweißfotografie, spätere Künstler-Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 233x170 mm. Verso mit Bleistift betitelt und datiert „Z cyklu Dvojice (1941)“, „FN“, signiert „Vilém Reichmann“. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Apr. 18, 2015

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč36,000 - Kč72,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) AGAVE. 1968/1988. Album of 12 black and white silver bromide photographs on glossy paper, size 298x239 mm from Agave set. It was made in 12 numbered realisations at the occasion of 80th author's birthday. This album is of the number 7. Photographs from the original negative were enlarged under the author's supervision by Miroslav Myška, author's nephew. The album includes opening word by PhDr. Antonín Dufek. The front page carries Vilém Reichmann's signature, photographs are not marked. Vilém Reichmann (1908-1991) AGÁVE. 1968/1988. Album 12 černobílých bromostříbrných fotografií na lesklém papíru o rozměru 298x239 mm wbylo vyhotoveno ve 12 číslovaných exemplářích, při příležitosti 80. narozenin autora. Toto album má pořadové číslo 7. Fotografie z původního negativu nazvětšoval pod dohledem autora jeho synovec Miroslav Myška. Album obsahuje úvodní slovo od PhDr. Antonína Dufka PhD. Titulní list nese podpis Viléma Reichmanna, fotografie jsou neznačeny. Vilém Reichmann (1908-1991) AGAVE. 1968/1988. Album von 12 schwarzweißen Bromsilbergelatineabzügen auf Glanzpapier, im Format 298x239 mm, geschaffen in 12 nummerierten Exemplaren zur Gelegenheit des 80. Geburtstags des Künstlers. Exemplar N. 7. Fotografien aus ursprünglichem Negativbild wurden vom Neffen des Künstlers Miroslav Myška geschaffen. Einleitung von PhDr. Antonín Dufek PhD. Das Titelblatt signiert von Vilém Reichmann, Fotografien ohne Bezeichnung.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Apr. 18, 2015

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč4,000 - Kč8,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) FROM METAMORPHOSIS SERIES. 1970s. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial press print, 213x177 mm. Verso 'Z cyklu metamorfózy' (From Metamorphosis series) and no. 3 in circle in pencil, marked with authorial stamp. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) Z CYKLU METAMORFÓZY. 70. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorský pressprint, 213x177 mm. Verso tužkou „Z cyklu metamorfózy" a č. 3 v kroužku, značeno autorským razítkem. Stav A. Vilém Reichmann (1908-1991) AUS DEM ZYKLUS METAMORPHOSEN. 1970-1980. Schwarzweißfotografie, Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, ursprüngliches Press Print des Künstlers, 213x177 mm. Verso mit Bleistift „Z cyklu metamorfózy" und N. 3 im Ring, Künstlerstempel. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Apr. 18, 2015

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč4,000 - Kč8,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) FANTOCCINI OF AUTUMN. FROM METAMORPHOSIS SERIES. 1972. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial press print, 177x228 mm. Verso marked with authorial stamp, 'Z cyklu metamorfózy' (From Metamorphosis series) and no.7 in pencil. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) LOUTKOHRA PODZIMU. Z CYKLU METAMORFÓZY. 1972. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorský pressprint, 177x228 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou „Z cyklu metamorfózy" a č. 7. Stav A. Vilém Reichmann (1908-1991) PUPPENSPIEL DES HERBSTS. AUS DEM ZYKLUS METAMORPHOSEN. 1972. Schwarzweißfotografie, Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, ursprüngliches Press Print vom Künstler, 177x228 mm. Verso Künstlerstempel, mit Bleistift „Z cyklu metamorfózy" a N. 7. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Apr. 18, 2015

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč6,000 - Kč12,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) FROM AGAVE SERIES. 1973. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, authorial enlargement. 275x396 mm. Verso 'Z cyklu AGAVE' (From Agave series), notes '14-I' a '***', dating and author's signature in pencil. Condition A/B. Vilém Reichmann (1908-1991) Z CYKLU AGAVE. 1973. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 275x396 mm. Verso tužkou „Z cyklu AGAVE", poznámky „14-I" a „***", datace a podpis autora. Stav A/B. Vilém Reichmann (1908-1991) AUS DEM ZYKLUS AGAVE. 1973. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 275x396 mm. Verso mit Bleistift „Aus dem zyklus AGAVE", poznámky „14-I" und „***", datiert und vom Künstler signiert. Zustand A/B.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Apr. 18, 2015

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč6,000 - Kč12,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) FROM AGAVE SERIES. 1968. Black and white photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 324x258 mm. Verso 'Ze souboru AGAVE' (From Agave series), note 'NUTV', dating and author's signature in pencil. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) ZE SOUBORU AGAVE. 1968. Černobílá fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 324x258 mm. Verso tužkou „Ze souboru AGAVE", poznámka „NUTV", datace a podpis autora. Stav A. Vilém Reichmann (1908-1991) AUS DEM ZYKLUS AGAVE. 1968. Schwarzweißfotografie auf Glanzpapier, Vintage. 324x258 mm. Verso mit Bleistift „Ze souboru AGAVE", Notiz „NUTV", datiert und vom Künstler signiert. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Apr. 18, 2015

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč6,000 - Kč12,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) FROM AGAVE SERIES. 1974. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 290x383 mm. Verso 'Ze souboru AGAVE' (From Agave series), dating and author's signature in pencil. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) ZE SOUBORU AGAVE. 1974. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 290x383 mm. Verso tužkou „Ze souboru AGAVE", datace a podpis autora. Stav A. Vilém Reichmann (1908-1991) AUS DEM ZYKLUS AGAVE. 1974. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 290x383 mm. Verso mit Bleistift „Ze souboru AGAVE", datiert und vom Künstler signiert. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Apr. 18, 2015

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč7,000 - Kč14,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) REVENGE/ FROM TABULARIA SERIES. 1983. Black and white silver bromide photograph on matte paper, authorial enlargement from 1987. 390x287 mm. Verso 'Ze souboru TABULARIA, POMSTA' (From Tabularia series, Revenge), dating and author's signature in pencil. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) POMSTA / ZE SOUBORU TABULARIA. 1983/1987. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, autorská zvětšenina z roku 1987. 390x287 mm. Verso tužkou „Ze souboru TABULARIA, POMSTA", datace a podpis autora. Stav A. Vystudoval architekturu na VUT v Brně, do začátku 2. svět. války pracoval na Stavebním úřadě. Zabýval se jak literaturou a básnictvím, tak výtvarným uměním - kresbou a karikaturou, fotografií. Patřil mezi levicově orientovanou avantgardu, byl členem skupiny RA, DOFO, Sdružení Q. Fotografie ze 40. let jsou základem pozdějších větších cyklů, jako např. Metamorfózy. Po válce se vrací k surrealismu - cykly Raněné město, Kouzla. Od 60. let se věnoval fotografii detailu, makrofotografii - cykly Agáve, Teritoria - a také manipulaci s fotografickým procesem až na pomezí fotografie a grafiky. Vilém Reichmann (1908-1991) RACHE / AUS DEM ZYKLUS TABULARIA. 1983/1987. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier (aus dem Jahr 1987), 390x287 mm. Verso mit Bleistift „Ze souboru TABULARIA, POMSTA", datiert und vom Künstler signiert. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Nov. 08, 2014

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč5,000 - Kč10,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) A GIFT. 1976. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, authorial press print of that time. 207x173 mm (210x176 mm). Verso 'Ze souboru Tabularia, 1976 gift - dar', typographic notes and signature in pencil. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) DAR. 1976. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, dobový autorský pressprint. 207x173 mm (210x176 mm). Verso tužkou „Ze souboru Tabularia, 1976 gift - dar", typografické poznámky a podpis. Tento snímek byl publikován v knize Antonín Dufek, Vilém Reichmann (kat. díl.), České Budějovice 1994, č. kat. 90. Stav A. Vilém Reichmann (1908-1991) GESCHENK. 1976. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, zeitgenössisches Press Print des Künstlers. 207x173 mm (210x176 mm). Verso mit Bleistift „Ze souboru Tabularia, 1976 gift - dar", typografische Notizen, signiert. Zustand A. Odhadní cena: 8 000 - 10 000 Kč / 293 - 366 € 8 000 - 10 000 CZK / 293 - 366 €

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Nov. 08, 2014

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč5,000 - Kč10,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) FROM THE CYCLE WOUNDED CITY. 1945. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, authorial press print probably from the 1960's. 240x165 mm. Verso 'Z cyklu raněné město (1945)', note FN and author's signature in pencil. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) Z CYKLU RANĚNÉ MĚSTO. 1945. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, autorský pressprint pravděpodobně z 60. let. 240x165 mm. Verso tužkou „Z cyklu raněné město (1945)", poznámka FN a podpis autora. Stav A. Vilém Reichmann (1908-1991) AUS DEM ZYKLUS VERLETZTE STADT. 1945. Schwarzweiß-Fotografie, Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, Press Print des Künstlers wahrscheinlich aus der 60er Jahren, 240x165 mm. Verso mit Bleistift „Z cyklu raněné město (1945)", FN und Signatur. Zustand A. Odhadní cena: 8 000 - 10 000 Kč / 293 - 366 € 8 000 - 10 000 CZK / 293 - 366 €

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Nov. 08, 2014

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč5,000 - Kč10,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) SALUTE. 1962. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, authorial press print, probably of that time. 211x177 mm. Verso 'SALUT ze souboru kouzla', signature, dating and note NN in pencil. Condition A/B. Vilém Reichmann (1908-1991) SALUT. 1962. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, autorský, pravděpodobně dobový pressprint. 211x177 mm. Verso tužkou „SALUT ze souboru kouzla", podpis, datace a poznámka NN. Stav A/B. Vilém Reichmann (1908-1991) SALUT. 1962. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage (wahrscheinlich) Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, Press Print. 211x177 mm. Verso mit Bleistift „SALUT ze souboru kouzla", signiert und datiert und NN. Zustand A/B. Odhadní cena: 8 000 - 10 000 Kč / 293 - 366 € 8 000 - 10 000 CZK / 293 - 366 €

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991)
        Nov. 08, 2014

        Vilém Reichmann (1908-1991)

        Est: Kč5,000 - Kč10,000

        Vilém Reichmann (1908-1991) FROM MR. ADOLF LOOS'S ATELIER. 1941. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, authorial press print probably from the 1960's. 234x149 mm. Verso 'Z dílny pana Adolfa Loose, Brno 1941' and note 'FN.' in pencil. Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991) Z DÍLNY PANA ADOLFA LOOSE. 1941. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, autorský pressprint asi z 60. let. 234x149 mm. Verso tužkou „Z dílny pana Adolfa Loose, Brno 1941" a poznámka „FN." Stav A. Vilém Reichmann (1908-1991) AUS DER WERKSTATT DES HERRN ADOLF LOOS. 1941. Schwarzweiß-Fotografie, Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, Press Print des Künstlers aus der 60er Jahren. 234x149 mm. Verso mit Bleistift „Z dílny pana Adolfa Loose, Brno 1941" und Notiz „FN." Zustand A. Původní autorské zvětšeniny Viléma Reichmanna přibližně do 50. let takřka neexistují. Autor je systematicky ničil, neboť se domníval, že tehdy dostatečně neovládal práci v temné komoře. Zničené původní zvětšeniny nahrazoval novějšími, které považoval za technicky lépe provedené. Vilém Reichmann vystudoval architekturu na VUT v Brně, do začátku 2. světové války pracoval na stavebním úřadě. Zabýval se jak literaturou a básnictvím, tak výtvarným uměním - kresbou, karikaturou a fotografií. Patřil mezi levicově orientovanou avantgardu, byl členem skupiny RA, DOFO, Sdružení Q. Fotografie ze 40. let jsou základem pozdějších větších cyklů, jako jsou např. Metamorfózy. Po válce se přiklání k surrealismu - cykly Raněné město, Kouzla. Od 60. let se věnoval fotografii detailu, makrofotografii - cykly Agáve, Teritoria - a také manipulaci s fotografickým procesem až na pomezí fotografie a grafiky. Odhadní cena: 8 000 - 10 000 Kč / 293 - 366 € Originals of the authorial enlargements of Vilém Reichmann almost not existing until the 1950's. The author was systematically destroying them because he believed that he hadn't mastered work in a darkroom sufficiently. He replaced the destroyed original enlargements with new ones which he considered to be better technically made. 8 000 - 10 000 CZK / 293 - 366 €

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann  (1908-1991)  PĚTILETKA.
        Nov. 09, 2013

        Vilém Reichmann  (1908-1991)  PĚTILETKA.

        Est: Kč300 - Kč600

        Vilém Reichmann  (1908-1991)  PĚTILETKA. Karikatura. Kresba tuší na papíře, kolorovaná akvarelem, zn. dole tužkou „1:0", 264x382 mm. Vilém Reichmann  (1908-1991)  PĚTILETKA. Karikatura. Kresba tuší na papíře, kolorovaná akvarelem, zn. dole tužkou „1:0", 264x382 mm. Vilém Reichmann  (1908-1991)  PĚTILETKA. Karikatura. Kresba tuší na papíře, kolorovaná akvarelem, zn. dole tužkou „1:0", 264x382 mm.

        Auction House Zezula
      • [CZECH PHOTOGRAPHY] REICHMANN, VILEM (1908-1991) [Wrought Iron Fence, about 1960].
        Apr. 08, 2013

        [CZECH PHOTOGRAPHY] REICHMANN, VILEM (1908-1991) [Wrought Iron Fence, about 1960].

        Est: $1,200 - $1,800

        [CZECH PHOTOGRAPHY] REICHMANN, VILEM (1908-1991) [Wrought Iron Fence, about 1960]. Gelatin silver print, 13 1/8 x 12 inches (333 x 304 mm), signed in pencil on verso.

        DOYLE Auctioneers & Appraisers
      • [CZECH PHOTOGRAPHY] REICHMANN, VILEM (1908-1991) [Tangled branches, about 1960].
        Apr. 08, 2013

        [CZECH PHOTOGRAPHY] REICHMANN, VILEM (1908-1991) [Tangled branches, about 1960].

        [CZECH PHOTOGRAPHY] REICHMANN, VILEM (1908-1991) [Tangled branches, about 1960]. Gelatin silver print, 12 1/2 x 12 inches (315 x 305 mm), signed in pencil on verso.

      • Reichmann, Vilém: Female nude and wall structure
        Nov. 30, 2011

        Reichmann, Vilém: Female nude and wall structure

        Est: €360 - €500

        Female nude and wall structure (double exposure). 1960s. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 17,7 x 23,7 cm. Photographer's stamp and annotated in pencil on the verso. A few irregularities in glossy surface, visible at an angle, otherwise in very good condition.

      • Vilém Reichmann (1908-1991). Five. 1988. Black and
        Apr. 02, 2011

        Vilém Reichmann (1908-1991). Five. 1988. Black and

        Est: Kč5,000 - Kč10,000

        Vilém Reichmann (1908-1991). Five. 1988. Black and white photography, 352x280 mm, reverse side with name and signature „Vilém Reichmann". Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991). PĚNOVÁ PĚTICE. 1988. Schwarzweiße Photographie, 352×280 mm, verso sign. und bestätigt „Vilém Reichmann". Zustand A. Vilém Reichmann (1908-1991). PĚNOVÁ PĚTICE, 1988. Černobílá fotografie, 352×280 mm, sign. a určeno na rubu „Vilém Reichmann". Stav A.

        Auction House Zezula
      • Vilém Reichmann (1908-1991). The theater of fall,
        Apr. 02, 2011

        Vilém Reichmann (1908-1991). The theater of fall,

        Est: Kč3,500 - Kč7,000

        Vilém Reichmann (1908-1991). The theater of fall, 1972. Black and white photography from the cycle Metamorphosis, 176x221 mm, reverse side with name and signature „Vilém Reichmann". Condition A. Vilém Reichmann (1908-1991). PUPPENSPIEL DES HERBSTS, 1972. Schwarzweiße Photographie aus der Kollektion Metamorphosen, 176×221 mm, verso sign. und bezeichnet „Vilém Reichmann". Zustand A. Vilém Reichmann (1908-1991). LOUTKOHRA PODZIMU, 1972. Černobílá fotografie ze souboru Metamorfózy, 176×221 mm, sign. a určeno na rubu „Vilém Reichmann". Stav A.

        Auction House Zezula
      • [ PHOTOGRAPHS ]
        May. 31, 2010

        [ PHOTOGRAPHS ]

        Est: - €800

        VILÉM REICHMANN 1908 - Brno - 1991 DURST (AUS DER SERIE: METAMORPHOSEN) 1955

      • [ PHOTOGRAPHS ]
        May. 31, 2010

        [ PHOTOGRAPHS ]

        Est: - €600

        VILÉM REICHMANN 1908 - Brno - 1991 OHNE TITEL 1960

      • VILÉM REICHMANN Brno 1908 - 1991 LAST 1958
        May. 31, 2008

        VILÉM REICHMANN Brno 1908 - 1991 LAST 1958

        Est: - €500