Laurens Floris van Reijsen Sold at Auction Prices

  • Laurens Floris van Reijsen Holland 1798-1883.
    Dec. 02, 2008

    Laurens Floris van Reijsen Holland 1798-1883.

    Est: kr10,000 - kr12,000

    Laurens Floris van Reijsen Holland 1798-1883. Tillskrivna. Landskapsscener med figurer nära Haarlem. En monogramsignerad samt daterad 1838. Ett par. Olja på pannå, 37 x 49 vardera. Smärre sprickor och retuscher.

    Auktionskammare Uppsala