J. F. Reitz Sold at Auction Prices

Battle painter

    • Reitz, J. F.: Formering der Hollandsche Lienie
      Oct. 16, 2013

      Reitz, J. F.: Formering der Hollandsche Lienie

      Est: €280 - €400

      Reitz, J. F. Formering der Hollandsche Lienie en het afkomen der Engelsche voor het gerecht op Doggensbank. Kolorierter Kupferstich von H. C. Marianus nach J. F. Reitz und M. Salliet. 23,5 x 42 cm. Unter Glas mit Passepartout in Holzleiste (diese etwas bekratzt) gerahmt, verso mit Aufhängerdraht. Niederlande 1800. Darstellung einer holländischen Gallionsgruppe vom 5. August 1781 zur berühmten "Schlacht auf der Doggerbank" (1781) während des Vierten Englisch-Niederländischen Seekrieges. "De Slag bij de Doggersbank was een zeeslag tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk tijdens de Vierde Engels-Nederlandse Oorlog. De slag vond plaats op 5 augustus 1781 in de buurt van de Doggersbank, en eindigde feitelijk onbeslist. Een Engelse vloot onder admiraal Hyde Parker viel de Nederlands marine aan die een konvooi koopvaardijschepen begeleidde naar de Oostzee. De Nederlanders onder vlootvoogd Johan Zoutman sloegen de aanval af, maar beide partijen raakten zwaar gehavend. Op de grafiek staat bij elk schip een letter of cijfer. Het onderschrift staat zowel in het Nederlands als in het Frans onder de prent " (Maritiem Digitaal A/003a/779). Die originale Kupferplatte wird im Amsterdamer Rijksmuseum (Identifier: NG-NM-6309; RM0001.COLLECT.241202) aufbewahrt. - Geschlossener Einriss vom unteren Rand, hinterlegt, von verso etwas fleckig (nicht ausgerahmt), sonst nur wenige Gebrauchsspuren, insgesamt schönes Blatt in abwechslungsreichen Farben koloriert. Seltenes, prominentes Blatt.