Adolf Rossi Sold at Auction Prices

b. 1920 - d. 2000

    • ADOLF ROSSI (1920-2000) New Impression, 1955 signé à l'encre (image); cache
      May. 24, 2022

      ADOLF ROSSI (1920-2000) New Impression, 1955 signé à l'encre (image); cache

      Est: €700 - €900

      ADOLF ROSSI (1920-2000) New Impression, 1955 signé à l'encre (image); cachets de copyright du photographe et divers cachets et annotations au crayon (verso) image/feuille : 38,2 x 28,7 cm. (15 x 11 1/4 in.)

    • Adolf Rossi (1920-2000)
      Mar. 12, 2020

      Adolf Rossi (1920-2000)

      DIVÁCI 1949 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 178x124 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou č. "101)", název díla v angličtině a další poznámky (také barevnou tužkou), razítko „Rolleiflex Automat 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“, "Reprodukce vyhražena." a "Celnice Brno". Stav A. Brněnský fotograf autodidakt. Vystudoval vyšší průmyslovou školu elektrotechnickou, ale od dětství se věnoval umění. Tvořil v duchu klasického piktorialismu, lpěl na tradičním řemeslném provedení fotografií. Svými pracemi obesílal fotografické salony, mezinárodní výstavy, soutěže a tematické časopisy. Jeho fotografie sloužily jako ilustrace k řadě knih. V roce 2002 proběhla v Moravské galerii umělcova monografická výstava. SPECTATORS 1949 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 178x124 mm. Copyright credit stamp, number "101)" in pencil, title in English and other annotations (also in crayon), stamp „Rolleiflex Automat 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“, "Reprodukce vyhražena." and "Celnice Brno" on the verso. ZUSCHAUER 1949 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 178x124 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Nr. "101)", Werktitel v Englisch und andere Notizen (auch Farbstift), Stempel „Rolleiflex Automat 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“, "Reprodukce vyhražena." (Reproduktion vorbehalten) und „Celnice Brno“ (Zollamt Brünn).

      Auction House Zezula
    • Adolf Rossi (1920-2000)
      Oct. 11, 2018

      Adolf Rossi (1920-2000)

      NOČNÍ BRNO 50. - 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 180x126 mm. Verso značeno autorským razítkem, další poznámky tužkou a barevnou tužkou. Stav A. BRNO BY NIGHT 1950`s - 1960`s Vintage gelatin silver print on glossy paper. 180x126 mm. Artist`s stamp, other annotations in pencil and color pencil on the verso. Condition A. BRÜNN IN DER NACHT 1950s - 1960s Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 180x126 mm. Verso Künstlerstempel, andere Notizen in Bleistift und Farbstift. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Adolf Rossi (1920-2000)
      Oct. 11, 2018

      Adolf Rossi (1920-2000)

      AT THE START ca 1949 Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 283x377 mm. Recto tuší vlevo dole podpis autora, verso značeno dvěma autorskými razítky, razítkem „Rolleiflex Automat 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“ a razítkem celního úřadu Brno, tužkou název díla a další poznámky také barevnými tužkami a perem, nalepen papírový štítek s číslem. Stav B. Lehce roztřepené rohy, verso pozůstatky po adjustaci. Brněnský fotograf autodidakt. Vystudoval vyšší průmyslovou školu elektrotechnickou, ale od dětství se věnoval umění. Tvořil v duchu klasického piktorialismu, lpěl na tradičním řemeslném provedení fotografií. Svými pracemi obesílal fotografické salony, mezinárodní výstavy, soutěže a tematické časopisy. Jeho fotografie sloužily jak ilustrace k řadě knih. V roce 2002 proběhla v Moravské galerii umělcova monografická výstava. AT THE START ca. 1949 Vintage gelatin silver print on matte paper. 283x377 mm. Signed in ink lower left, 2 artist`s stamps, stamp „Rolleiflex Automa 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“ and stamp of Custom office Brno, title in pencil and other annotations in color pencils and pen and paper label with a number on the verso. Condition B. Slightly bumped corners, residues of mount on the verso. AT THE START ca. 1949 Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 283x377 mm. Recto links unten Unterschrift des Künstlers in Tusche, verso zwei Künstlerstempel, Stempel „Rolleiflex Automa 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“ und Stempel des Zollamts Brünn, in Bleistift Titel und andere Notizen auch in Farbstift und Tinte, eingeklebte Papieretikette mit Nummer. Zustand B. Leicht ausgefranste Ecken, verso Residuen nach der Adjustierung.

      Auction House Zezula
    • Adolf Rossi (1920-2000)
      Oct. 07, 2017

      Adolf Rossi (1920-2000)

      TWO PHOTOGRAPHS (UNTITLED). 1950’s. Two vintage ferrotyped gelatin silver prints. 176x127 mm and 128x180 mm. Photographer’s stamps, stamp „Rolleiflex Automat 6x6 cm / Tessar 3,5; f=7,5 cm“, in first case also stamp of Custom Office Brno and other annotations in pencil on the verso. Condition A-B. Photograph with skaters has slightly bumped edges and corners, residues of tape on the verso.  DVOJICE FOTOGRAFIÍ (BEZ NÁZVU). 50. léta 20. stol. Dvojice černobílých bromostříbrných fotografií na lesklém papíru, původní autorské zvětšeniny. 176x127 mm a 128x180 mm. Verso značeno autorskými razítky, dále razítkem „Rolleiflex Automat 6x6 cm / Tessar 3,5; f=7,5 cm“, v prvním případě také razítko celního úřadu Brno, tužkou další poznámky. Stav A-B. Snímek s bruslaři má lehce opotřebené okraje a rohy a verso zbytky lepicí pásky po adjustaci.   ZWEI FOTOGRAFIEN (OHNE TITEL). 1950s. Zwei Silbergelatineabzüge auf Glanzpapier, vintage. 176x127 mm und 128x180 mm. Verso Künstlerstempels, Stempel "Rolleiflex Automat 6x6 cm / Tessar 3,5; f=7,5 cm", im ersten Fall auch Stempel des Brünner Zollamtes, andere Notizen in Bleistift. Zustand A-B. Foto „Eisläufer“ – leicht abgenutzte Ränder und Ecken und Verso Klebebandreste.

      Auction House Zezula
    • Adolf Rossi (1920-2000)
      Oct. 07, 2017

      Adolf Rossi (1920-2000)

      AT A COBWEB. 1940‘s – 1950’s. Vintage matte gelatin silver print. Signed lower right in ink. 380x285 mm. Titled in ink, as well as photographer’s stamps and exhibition stamps: „SOCIEDADE FLUMINENSE DE FOTOGRAFIA - CAIXA POSTAL 118 - NITERÓI - BRAZIL - 14a Exposicao de Arte Fotografica“, „PHOTO-CLUB PÉRIGOURDIN“, „III. SALAO INTERNACIONAL DE ARTE FOTOGRÁFICA DA MARINHA MERCANTE, AERONAVEGACAO E PESCA - G.C.D. da C.N.N. - LISBOA“, stamps of Custom Office Brno and stamp „Rolleiflex Automat 6x6 cm / Tessar 3,5; f=7,5 cm“, other annotations in pen and pencil on the verso. Provenance: Private collection, Vienna. Condition A.  AT A COBWEB. 40. - 50. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. Recto tuší vpravo dole podpis autora. 380x285 mm. Verso perem název díla, značeno autorskými razítky a razítky z výstav: „SOCIEDADE FLUMINENSE DE FOTOGRAFIA - CAIXA POSTAL 118 - NITERÓI - BRAZIL - 14a Exposicao de Arte Fotografica“, „PHOTO-CLUB PÉRIGOURDIN“, „III. SALAO INTERNACIONAL DE ARTE FOTOGRÁFICA DA MARINHA MERCANTE, AERONAVEGACAO E PESCA - G.C.D. da C.N.N. - LISBOA“. Dále značeno razítky celního úřadu Brno a „Rolleiflex Automat 6x6 cm / Tessar 3,5; f=7,5 cm“, další poznámky perem a tužkou. Provenience: Soukromá sbírka, Vídeň. Stav A.  AT A COBWEB. 1940s-1950s. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. Recto rechts unten in Tusche signiert. 380x285 mm. Verso in Feder Werktitel, Künstlerstempels und Ausstellungstempels: "SOCIEDADE FLUMINENSE DE FOTOGRAFIA - CAIXA POSTAL 118 - NITERÓI - BRAZIL - 14a Exposicao de Arte Fotografica", "PHOTO-CLUB PÉRIGOURDIN", "III. SALAO INTERNACIONAL DE ARTE FOTOGRÁFICA DA MARINHA MERCANTE, AERONAVEGACAO E PESCA - G.C.D. da C.N.N. - LISBOA". Stempels des Brünner Zollamtes und "Rolleiflex Automat 6x6 cm / Tessar 3,5; f=7,5 cm", andere Notizen in Feder und Bleistift. Provenienz: Wiener Privatsammlung. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Adolf Rossi (1920-2000)
      Oct. 08, 2016

      Adolf Rossi (1920-2000)

      AND MOTORS ROAR. 1947-1953. Vintage matte gelatin silver print. 382x288 mm. Signed by the photographer in ink lower right, titled in blue ink, as well as 2 photographer’s stamps, stamp: „Rolleiflex Automa 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“, 2 stamps of Customs Office Brno, stamps from exhibitions: „1965 P. S. A. DENVER INTERNATIONAL Exhibition of Photography“, „17° SALON INTERNACIONAL DE BARCELONA AGRUPACION FOTOGRAFICA DE CATALUNA“, „City of WARRNAMBOOL Camera Club (Victoria) AUSTRALIA. SECOND INTERNATIONAL SALON 1960“ and label: „Chicago International EXHIBITION OF PHOTOGRAPHY“, annotated in pencil and red ballpoint on the verso. The photograph probably captures Grand Prix of Czechoslovakia held in Brno. Condition B. Estimated price: 15 000 - 20 000 CZK / 556 - 741 € AND MOTORS ROAR. 1947-1953. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 382x288 mm. Recto tuší vpravo dole podpis autora, verso značeno dvěma autorskými razítky, dále razítkem „Rolleiflex Automa 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“ a dvěma razítky celního úřadu Brno, modrým inkoustem název díla v angličtině, dále značeno razítky z výstav: „1965 P. S. A. DENVER INTERNATIONAL Exhibition of Photography“, „17° SALON INTERNACIONAL DE BARCELONA AGRUPACION FOTOGRAFICA DE CATALUNA“, „City of WARRNAMBOOL Camera Club (Victoria) AUSTRALIA. SECOND INTERNATIONAL SALON 1960“ a nálepkou „Chicago International EXHIBITION OF PHOTOGRAPHY“. Další poznámky tužkou, pastelkou a červenou propiskou. Fotografie pravděpodobně zachycuje Velkou cenu Československa na Masarykově okruhu. Stav B. Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč / 556 - 741 € UND MOTOREN BRÜLLEN. 1947-1953. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 382x288 mm. Recto in Tusche rechts unten signiert, verso zwei Künstlerstempel, Stempel: „Rolleiflex Automa 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“ und zwei Stempel des Zollamts in Brno, in blauer Tinte Werktitel in Englisch, Ausstellungsstempel: „1965 P. S. A. DENVER INTERNATIONAL Exhibition of Photography“, „17° SALON INTERNACIONAL DE BARCELONA AGRUPACION FOTOGRAFICA DE CATALUNA“, „City of WARRNAMBOOL Camera Club (Victoria) AUSTRALIA. SECOND INTERNATIONAL SALON 1960“ und Etikette „Chicago International EXHIBITION OF PHOTOGRAPHY“. Andere Notizen in Bleistift, Buntstift und rotem Kugelschreiber. Fotografie wahrscheinlich aus dem Großen Preis von Tschechien auf dem Automotodrom in Brno. Zustand B. Schätzpreis: 15 000 - 20 000 CZK / 556 - 741 EUR

      Auction House Zezula
    • Adolf Rossi (1920-2000)
      Oct. 08, 2016

      Adolf Rossi (1920-2000)

      THE FIGHT BEGINS. 25th September 1949. Vintage matte gelatin silver print. 286x380 mm. Signed by the photographer in ink lower right, titled in pencil, as well as 2 photographer’s stamps, stamp: „Rolleiflex Automa 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“, stamp of Customs Office Brno and stamps from exhibitions: „DES MOINES, IOWA, U.S.A. INTERNATIONAL PHOTOGRAPHIC SALON THE Y.M.C.A, MOVIE AND CAMERA CLUB“, „CavOilCade Exhibition of Photography Port Arthur, Texas“ on the verso. The photograph captures the first Grand Prix of Czechoslovakia after war held in Brno. The winner was P. N. Whitehead from Reading, England in Ferrari. Condition A/B. Estimated price: 16 000 - 24 000 CZK / 593 - 889 € THE FIGHT BEGINS. 25. září 1949. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 286x380 mm. Recto tuší vpravo dole podpis autora, verso značeno dvěma autorskými razítky, dále razítkem „Rolleiflex Automa 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“ a razítkem celního úřadu Brno, tužkou název díla v angličtině, dále značeno razítky z výstav: „DES MOINES, IOWA, U.S.A. INTERNATIONAL PHOTOGRAPHIC SALON THE Y.M.C.A, MOVIE AND CAMERA CLUB“ a „CavOilCade Exhibition of Photography Port Arthur, Texas“. Fotografie zachycuje první poválečnou Velkou cenu Československa na Masarykově okruhu v Brně. Vítězem se stal anglický závodník P. N. Whitehead z Readingu na voze Ferrari. Stav A/B. Odhadní cena: 16 000 - 24 000 Kč / 593 - 889 € DER KAMPF BEGINNT. 25. September 1949. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 286x380 mm. Recto in Tusche rechts unten signiert, verso zwei Künstlerstempel, Stempel: „Rolleiflex Automa 6 x 6 cm Tessar 3,5; f = 7,5 cm“ und Stempel des Zollamts in Brno, in Bleistift Werktitel Englisch, Ausstellungstempel: „DES MOINES, IOWA, U.S.A. INTERNATIONAL PHOTOGRAPHIC SALON THE Y.M.C.A, MOVIE AND CAMERA CLUB“ und „CavOilCade Exhibition of Photography Port Arthur, Texas“. Fotografie aus den ersten Nachkriegs- Großen Preis von Tschechien auf dem Automotodrom in Brno. Der Sieger war der englische Rennfahrer P. N. Whitehead aus Reading auf Ferrari-Wagen. Zustand A/B. Schätzpreis: 16 000 - 24 000 CZK / 593 - 889 EUR

      Auction House Zezula
    • Adolf Rossi (1920-2000)
      Oct. 08, 2016

      Adolf Rossi (1920-2000)

      UNTITLED. 1930’s – 1940’s. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 173x126 mm. Photographer’s stamp, 2 stamps of Customs Office Brno, stamp „Rolleiflex Automat 6x6 cm Tessar 3,5; f=7,5 cm“ and other annotations in pencil on the verso. Condition A. Estimated price: 15 000 - 20 000 CZK / 556 - 741 € BEZ NÁZVU. 30. – 40. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 173x126 mm. Verso značeno autorským razítkem, dále dvakrát razítkem celního úřadu Brno, razítkem „Rolleiflex Automat 6x6 cm Tessar 3,5; f=7,5 cm“, další poznámky tužkou. Stav A. Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč / 556 - 741 € OHNE TITEL. 1930-1950. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 173x126 mm. Verso Künstlerstempel, zwei Stempel des Zollamts in Brno, Stempel: „Rolleiflex Automat 6x6 cm Tessar 3,5; f=7,5 cm“, andere Notizen in Bleistift. Zustand A. Schätzpreis: 15 000 - 20 000 CZK / 556 - 741 EUR

      Auction House Zezula
    • Adolf Rossi (1920-2000)
      Apr. 09, 2016

      Adolf Rossi (1920-2000)

      Est: €371 - €742

      Adolf Rossi (1920-2000) ON THE WEIR. 1930-1940. Vintage gelatin silver print on matte paper, 380x285 mm. With two photographer's stamps on the reverse, English title in pen. Condition A. Adolf Rossi (1920-2000) NA SPLAVU. 30. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 380x285 mm. Verso značeno dvěma autorskými razítky, kuličkovým perem název díla v angličtině. Stav A. Adolf Rossi (1920-2000) AM WEHR. 1930-1940. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 380x285 mm. Verso zwei Künstlerstempels, in Kuli Werktitel in Englisch. Zustand A.

      Auction House Zezula