SADJI (SHAQI) Sold at Auction Prices

b. 1914 - d. 2005

        • *SADJI (SHAQI) (1914-2005) 沙耆
          Mar. 19, 2019

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) 沙耆

          Est: €2,000 - €3,000

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) 沙耆 Stilleven met groenten en soepketel. Paneel. Getekend 'Sadji'. 30 x 40 *SADJI (SHAQI) (1914-2005) 沙耆 Nature morte aux légumes et marmite. Panneau. Signé 'Sadji'. 30 x 40 *SADJI (SHAQI) (1914-2005) 沙耆 Still life with vegetables and soup kettle. Panel. Signed 'Sadji'. 30 x 40

        • *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Damesportret. Doek. Tweemaal getekend 'Sadji'. 81 x 61
          Oct. 09, 2018

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Damesportret. Doek. Tweemaal getekend 'Sadji'. 81 x 61

          Est: €30,000 - €40,000

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Portrait of a woman. Canvas. Signed 'Sadji' two times. 81 x 61

        • *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Badend naakt. Triplex. Getekend met Chinese karakters. 60.5 x 50
          Oct. 09, 2018

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Badend naakt. Triplex. Getekend met Chinese karakters. 60.5 x 50

          Est: €5,000 - €6,000

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Nude, bathing. Plywood. Chinese signature. 60.5 x 50

        • SADJI (1914 - 2005) Huile sur toile "Femme et enfant accompagnés d'un héron
          Sep. 11, 2018

          SADJI (1914 - 2005) Huile sur toile "Femme et enfant accompagnés d'un héron

          Est: €140,000 - €180,000

          SADJI (1914 - 2005) Huile sur toile "Femme et enfant accompagnés d'un héron". Signé au milieu à gauche Sadji et titré en chinois. Ecole chinoise. (Provenance : appartient à la même famille depuis l'entre deux guerres). Dim. :150x100 cm.

        • *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Bloemenstilleven. Karton. Getekend 'Sadji'. 40 x 29.5
          Jun. 19, 2018

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Bloemenstilleven. Karton. Getekend 'Sadji'. 40 x 29.5

          Est: €6,000 - €8,000

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Flower still life. Cardboard. Signed 'Sadji'. 40 x 29.5

        • SADJI (1914 - 2005) - Huile sur toile "Femme et enfant accompagnés d'un
          Feb. 27, 2018

          SADJI (1914 - 2005) - Huile sur toile "Femme et enfant accompagnés d'un

          Est: €40,000 - €60,000

          SADJI (1914 - 2005) Huile sur toile "Femme et enfant accompagnés d'un héron". Signé au milieu à gauche Sadji et titré en chinois. Ecole chinoise. (Provenance : appartient à la même famille depuis l'entre deux guerres). Dim. : 150 x 100 cm.

        • SADJI (SHAQI) (1914-2005)Moeder met kind. Inkt en aquarel. Geda
          Dec. 13, 2017

          SADJI (SHAQI) (1914-2005)Moeder met kind. Inkt en aquarel. Geda

          Est: €1,250 - €1,500

          SADJI (SHAQI) (1914-2005) Moeder met kind. Inkt en aquarel. Gedateerd en getekend '24 Février 1945 Sadji'. In kader. 475 x 360 mm SADJI (SHAQI) (1914-2005) 475 x 360 mm SADJI (SHAQI) (1914-2005) Mother and child. Ink and watercolour. Signed and dated. Framed. 475 x 360 mm

        • * SADJI (SHAQI) (1914-2005)Seated nude. Cardboard. Signed 'Sadj
          Dec. 12, 2017

          * SADJI (SHAQI) (1914-2005)Seated nude. Cardboard. Signed 'Sadj

          Est: €3,000 - €4,000

          * SADJI (SHAQI) (1914-2005) Seated nude. Cardboard. Signed 'Sadji' in Latin and Chinese signs. 30 x 41 * SADJI (SHAQI) (1914-2005) Zittend naakt. Karton. Getekend 'Sadji' op Europese en Chinese wijze. 30 x 41

        • * SADJI (SHAQI) (1914-2005)Still life with flowers in a jug, bo
          Dec. 12, 2017

          * SADJI (SHAQI) (1914-2005)Still life with flowers in a jug, bo

          Est: €12,000 - €15,000

          * SADJI (SHAQI) (1914-2005) Still life with flowers in a jug, bottles, grapes and apples. Canvas. Signed 'Sadji' 43 x 60 * SADJI (SHAQI) (1914-2005) Stilleven met bloemen in kruik, flessen, druiven en appelen. Doek. Getekend 'Sadji'. 43 x 60

        • Huile sur panneau "Chinois accroupi devant son bol de riz" (et "Ruelle anim
          Oct. 10, 2017

          Huile sur panneau "Chinois accroupi devant son bol de riz" (et "Ruelle anim

          Est: €2,000 - €3,000

          Huile sur panneau "Chinois accroupi devant son bol de riz" (et "Ruelle animée" au verso). Signé en bas à gauche Sadji (?). Ecole belgo-chinoise. Dim.:35x25cm.

        • *SADJI (SHAQI) (1914-2005) 'I pluck chrysanthemums by the eastern fence'Water colour. Made in Belgim between 1939 and 1945.Signed once in the European style 'Sadji' and also signed in Chinese.Owned by an Antwerp family since 1950.
          Jun. 20, 2017

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) 'I pluck chrysanthemums by the eastern fence'Water colour. Made in Belgim between 1939 and 1945.Signed once in the European style 'Sadji' and also signed in Chinese.Owned by an Antwerp family since 1950.

          Est: €5,000 - €6,000

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) 'I pluck chrysanthemums by the eastern fence'Water colour. Made in Belgim between 1939 and 1945.Signed once in the European style 'Sadji' and also signed in Chinese.Owned by an Antwerp family since 1950. 'I pluck chrysanthemums by the eastern fence'Aquarel. Gemaakt tussen 1939 en 1945 in België.Eén keer getekend op Europese manier 'Sadji'. Een tweede keer getekend op Chinese manier.Met linksboven vijf Chinese karakters, een regel vormend van een gedicht van de beroemde Chinese dichter Tao Yuan-ming (365-427). Letterlijk betekenen deze karakters 'plukken', 'chrysanten', 'oost', 'hek' en 'beneden'.Het volledige gedicht luidt (in het Engels):I built my hut within where others live,But there is no noise of carriages and horses.You ask how this is possible:When the heart is distant, solitude comes.I pluck chrysanthemums by the eastern fenceand see the distant southern mountains.The mountain air is fresh at dusk.Flying birds return in flocks.In these things there lies a greath truth,But when I try to express it, I cannot find the wordsMet dank aan de Belgium China Association voor de beschrijving.Tao Yuan-ming could not accept the rituals of Confucianism. Nor could he accept the teachings of esoteric Taoism concerning karma and immortality. A number of poems (including this one) express the vanity of pursuing life-prolonging practices when one sees the inevitability of death everywhere. Hence Tao Yuan-Ming works out a philosophy of life that is intensely personal, mingling images of nature, experience, solitude, and personality. This, in short, is his unique voice in Chinese poetry and thought and Tao's philosophy of life is epitomized by his house or hut as a central metaphor for self and universe'.(Bron: Banwo Adetoro Olaniyi, An Analysis to the Poems and Life of Tao Yang-Ming, International Journal of Science and Research (IJSR), vol.3, issue 5, May 2014, p.65)In het bezit van een Antwerpse familie sinds 1950. Libellule près d'un rocher fleuri. Aquarelle. Une fois signée 'Sadji'. Une deuxième fois signée en chinois.

        • *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Still life with earthenware pot, vase with roses and wooden box. Panel. Signed 'Sadji'.Made between 1939 and 1945.Owned by an Antwerp family since 1950 (wedding gift).
          Jun. 20, 2017

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Still life with earthenware pot, vase with roses and wooden box. Panel. Signed 'Sadji'.Made between 1939 and 1945.Owned by an Antwerp family since 1950 (wedding gift).

          Est: €12,000 - €15,000

          *SADJI (SHAQI) (1914-2005) Still life with earthenware pot, vase with roses and wooden box. Panel. Signed 'Sadji'.Made between 1939 and 1945.Owned by an Antwerp family since 1950 (wedding gift). Stilleven met stenen pot, vaas met rozen en houten doos. Paneel. Getekend 'Sadji'. Gemaakt tussen 1939 en 1945.In het bezit van een Antwerpse familie sinds 1950 (huwelijksgeschenk).Sha Qi, 'de Chinese Van Gogh'.In 2001 werd in China een retrospectieve georganiseerd voor een 87-jarige schilder die gedurende decennia in alle anonimiteit leefde in de Oost-Chinese provincie Zhejiang en waar de dorpelingen zijn belabberde mentale toestand al die tijd tolereerden. Er werden schilderijen gepresenteerd die hij over een turbulente periode van 70 jaar had gemaakt. Sadji, in China gekend als Sha Qi, werd in 1914 als zoon van een zakenman geboren. Als jonge knaap mocht hij een schildersopleiding volgen aan de kunstschool van Shanghai waar hij tussen 1929 en 1934 school liep. In het gezelschap van zelf- en maatschappijbewuste artistieke geesten vond hij aansluiting bij een studentengroep die zich hevig verzette tegen de politieke gang van zaken in de jaren '30. Door zijn politieke voorkeuren belandde hij in de gevangenis van Kuomintang. Na zijn vrijlating werd hij geaccepteerd aan de Centrale Universiteit van Nanjing waar hij zijn mentor Xu Beihong (1895-1953) leerde kennen, een zeer invloedrijk en machtig kunstenaar. Onder de indruk van Sadji's talenten motiveerde hij de jonge kunstenaar te studeren aan de Belgische academie voor Schone Kunsten waar hij in 1937 zijn opleiding Westerse schilderkunst begon, onder leiding van Alfred Bastien (1873-1955). Hoewel hij tijdens deze opleiding voornamelijk de geschiedenis van de figuratieve kunst aangeleerd kreeg, kon het contemporaine post-impressionisme, expressionisme en abstract expressionisme hem meer bekoren. Het bewijs dat hij in het Westen een geaccepteerd en geïntegreerd kunstenaar was, bewijst een medaille voor beloftevolle artiest die hij in 1938 overhandigd kreeg. Daarnaast werd zijn werk tentoongesteld op exposities waar ook werk van onder meer Picasso kon worden bekeken. Omstreeks 1940 veranderde zijn schildersstijl naar een meer expressieve, vluchtige en harde manier van schilderen. Na WO II keerde hij naar China terug waar hij aan de slag ging als professor in de gerenommeerde Beiping Special School of Art. Hij slaagde echter niet in zijn opzet. Door zijn aanwezigheid in een verscheurd Europa in oorlog, een aanhoudende ziekte en problemen binnen zijn huwelijk kwam hij in een neerwaartse spiraal terecht wat resulteerde in schizofrenie. Getormenteerd en gebroken, trok hij zich terug in zijn geboortedorp waar hij opnieuw bij zijn moeder ging wonen. Het leven in isolement, het wegvallen van de interesse in zijn kunst en de dood van zijn mentor Xu zorgden ervoor dat Sadji stilaan in de vergetelheid geraakte.Tijdens de culturele revolutie ging veel Chinese kunst verloren. Kalligrafiekunstenaar en directeur van het Zheijang Provinciaal Museum nam enkele werken van Sadj in bewaring en liet deze restaureren waardoor in 1983 een tentoonstelling rond het werk van de kunstenaar op poten kon worden gezet. Deze heropleving van en herwaardering voor zijn werk maakte dat Sadji zich beter voelde, enkele invloedrijke verzamelaars merkten zijn werk op. Vaak wordt hij vergeleken met Vincent Van Gogh (1853-1890), niet alleen om wille van zijn psychische aandoening, maar tevens door zijn plaats die hij met zijn kunst innam in de maatschappij. Bron: Yang Yingshi, 'Forgotten artist regains lost glory', 22-03-2001, China Daily. Nature morte avec pot en grès, vase avec roses et boîte en bois. Panneau. Signé 'Sadji'.Réalisée entre 1939 et 1945. Dans la même collection privée anversoise depuis 1950 (cadeau de mariage).

        • Huile sur toile marouflée sur toile "Nature morte aux fleurs et à la poupée
          Jun. 13, 2017

          Huile sur toile marouflée sur toile "Nature morte aux fleurs et à la poupée

          Est: €6,000 - €8,000

          Huile sur toile marouflée sur toile "Nature morte aux fleurs et à la poupée chinoise". Signé en bas à droite Sadji. Ecole belgo-chinoise. Dim.:35.5x27cm.

        • SADJI (1914 - 2005)
          Nov. 23, 2016

          SADJI (1914 - 2005)

          Est: €3,000 - €3,500

          SADJI (1914 - 2005) Huile sur toile "Paysage montagneux". Signé au milieu à droite en chinois Sadji. Ecole belgo-chinoise. Dim.:19x26.5cm.

        • SADJI (1914 - 2005)
          Nov. 23, 2016

          SADJI (1914 - 2005)

          Est: €2,000 - €3,000

          SADJI (1914 - 2005) "Vieux sage", paire de dessins à l'encre, lavis d'encre et aquarelle sur papier. Signés en chinois en haut à droite Sadji. Ecole belgo-chinoise. (Au dos, étiquettes de l'exposition "Sadji" à la Petite Galerie à Bruxelles datées du 14-3-42 et portant les nos 74 et 75). (Taches d'humidité et plis). Dim.:+/-33.5x20.5cm.

        • - SADJI [Sadji LIN Chenyang (Chine 1915-2005)].-
          Jun. 21, 2016

          - SADJI [Sadji LIN Chenyang (Chine 1915-2005)].-

          Est: €300 - €400

          - SADJI [Sadji LIN Chenyang (Chine 1915-2005)].- Cheval. AQUARELLE ORIGINALE au pinceau à l'encre noire, 35 x 55 cm, signée en caractères chinois et latins en bas à dr. Sadji ("sha" et "ji" en pinyin moderne) étudia la peinture à Shanghai et Nanjing puis à l'Académie de Bruxelles dans les années 1930. Il vécut de nombreuses années en Belgique mais finit ses jours en Chine, souffrant de troubles mentaux.

          Arenberg Auctions
        • Ens. 1 dessin et 8 photos - SADJI [Sadji LIN Chenyang Chine 1915-2005].- [Autoportrait].
          Mar. 17, 2015

          Ens. 1 dessin et 8 photos - SADJI [Sadji LIN Chenyang Chine 1915-2005].- [Autoportrait].

          Est: €1,500 - €2,000

          Ens. 1 dessin et 8 photos - SADJI [Sadji LIN Chenyang (Chine 1915-2005)].- [Autoportrait]. Dessin original, mine de graphite, sur feuille de papier dessin, 36 x 27 cm, titré ["Autoportrait"] et signé en idéogrammes chinois dans le coin inf. g. (traces de punaise dans les coins, bords lég. jaunis).

          Arenberg Auctions
        • Sha Yinnian dit SADJI (1914-2005) Tigre dévorant une proie Aquarelle sur papier contrecollé sur carton signé en bas à droite
          May. 13, 2014

          Sha Yinnian dit SADJI (1914-2005) Tigre dévorant une proie Aquarelle sur papier contrecollé sur carton signé en bas à droite

          Est: €1,000 - €1,500

          Sha Yinnian dit SADJI (1914-2005) Tigre dévorant une proie, Aquarelle sur papier contrecollé sur carton signé en bas à droite H.36,5 x L.50 Provenance : Collection privée, Bruxelles

          FauveParis
        • SADJI (1914-2005). Huile sur toile marouflée sur
          May. 28, 2013

          SADJI (1914-2005). Huile sur toile marouflée sur

          Est: €1,500 - €2,500

          SADJI (1914-2005). Huile sur toile marouflée sur panneau "Paysage fluvial". Signé en bas à gauche Sadji. Ecole belgo-chinoise. Dim.:30x41cm.

        • SADJI (1914-2005). Huile sur panneau "Vase de
          Apr. 23, 2013

          SADJI (1914-2005). Huile sur panneau "Vase de

          Est: €3,000 - €4,000

          SADJI (1914-2005). Huile sur panneau "Vase de fleurs". Signé en bas à gauche Sadji. Ecole belgo-chinoise. Dim.:49.2x39.5cm.

        • SADJI (1914-2005). Huile sur toile "Les trois
          Nov. 13, 2012

          SADJI (1914-2005). Huile sur toile "Les trois

          Est: €250 - €350

          SADJI (1914-2005). Huile sur toile "Les trois vieux sages chinois". Signé en bas à gauche Sadji (signature en chinois en bas à droite). Ecole belgo-chinoise. Dim.:39.5x29cm.

        • SADJI (1915-?) Huile sur toile "Vase de fleurs".
          Sep. 06, 2011

          SADJI (1915-?) Huile sur toile "Vase de fleurs".

          Est: €300 - €450

          SADJI (1915-?) Huile sur toile "Vase de fleurs". Signé en bas à gauche Sadji. Ecole belgo-chinoise. Dim.:55x46cm.

        • Sadji (Ecole chinoise 1915). Huile sur panneau
          Feb. 21, 2011

          Sadji (Ecole chinoise 1915). Huile sur panneau

          Est: €1,200 - €1,500

          Sadji (Ecole chinoise 1915). Huile sur panneau (double face): "Vase fleuri" et "Deux chevaux". Signée: Sadji. Dimensions : 65 x 50

          Horta