Helen Broms Sandberg Sold at Auction Prices

b. 1961 -

  • HELEN BROMS SANDBERG född 1961 Utan titel Signerad
    Sep. 21, 2011

    HELEN BROMS SANDBERG född 1961 Utan titel Signerad

    Est: kr8,000 - kr10,000

    HELEN BROMS SANDBERG född 1961 Utan titel Signerad och daterad på baksidan Helen S. 1989. Olja på pannå, 198 x 117 cm. UTSTÄLLD: Elevutställningen, Konstakademien, Stockholm 1989

    Stockholms Auktionsverket
  • HELEN BROMS SANDBERG, Utan titel. (d)
    May. 05, 2010

    HELEN BROMS SANDBERG, Utan titel. (d)

    Est: kr4,000 - kr6,000

    Bukowskis
  • HELEN BROMS SANDBERG född 1961 Still Leben #21
    Oct. 27, 2009

    HELEN BROMS SANDBERG född 1961 Still Leben #21

    Est: kr40,000 - kr50,000

    HELEN BROMS SANDBERG född 1961 Still Leben #21 Signerat och daterat på baksidan H.B. Sandberg -05, ed. 2/2. Svartvitt fotografi monterat på glas, 150 x 119 cm. PROVENIENS: Skarstedt Gallery, Stockholm LITTERATUR: Helen Broms Sandberg: Folds, Stockholm 2005, avbildad sidan 13

    Stockholms Auktionsverket
  • HELEN BROMS SANDBERG fodd 1961 Dust is the Flesh
    Nov. 02, 2007

    HELEN BROMS SANDBERG fodd 1961 Dust is the Flesh

    Est: kr20,000 - kr25,000

    HELEN BROMS SANDBERG fodd 1961 Dust is the Flesh and Blood of Time 3 Signerad pa etikett a tergo H. Sandberg. C-print pa glas 2/2, 120 x 70 cm. LITTERATUR: Helen Broms Sandberg, Folds, avbildad pa sidan 77

    Stockholms Auktionsverket