Ján Sandora Sold at Auction Prices

    • Ján Šandora (1912-1997)
      Apr. 18, 2015

      Ján Šandora (1912-1997)

      Est: Kč15,000 - Kč30,000

      Ján Šandora (1912-1997) PORTRAIT OF A BOY. 1947. Oil on pasteboard, 63x58 cm, signed and dated 'Šandora 47' lower left, marked in pen 'Šandora Jano 1947' on the reverse. Framed. Ján Šandora (1912-1997) PORTRÉT CHLAPCE. 1947. Olej na lepence, 63x58 cm, sign. a dat. vlevo dole „Šandora 47", na rubu zn. perem „Šandora Jano 1947". Rámováno. Ján Šandora - slovenský akademický malíř, pocházel z Trenčianskej Teplej. Studoval na Akademii v Praze a ve Vídni. Vystavoval mj. v Berlíně, Drážďanech, Mnichově a ve Vídni. V jeho tvorbě převládaly figurální náměty, včetně vyobrazení typických postav jeho rodné obce, a maloval také krajiny. Ján Šandora (1912-1997) PORTRÄT EINES JUNGEN. 1947. Öl auf Pappe, 63x58 cm, links unten sign. und dat. „Šandora 47", verso mit Feder „Šandora Jano 1947". Gerahmt.

      Auction House Zezula