Vladislav Scholz Sold at Auction Prices

b. 1898 - d. 1989

    • Vladislav Scholz (1898-1989)
      Oct. 11, 2018

      Vladislav Scholz (1898-1989)

      REKLAMNÍ FOTOGRAFIE 1937 Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 160x229 mm (168x235 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora a datace. Stav A/B. Původem ukrajinský fotograf, od roku 1905 žijící v Čechách. Studoval ČVUT v Praze (do r. 1928), poté si společně s manželkou Drahomírou zařídil fotografickou živnost. Od roku 1916 byl členem ČKFA, ve 20. letech působil ve FO. Byl následovníkem D. J. Růžičky, věnoval se tématu zátiší a přírodním motivům, je také autorem kvalitních propagačních fotografií v duchu nové věcnosti. ADVERTISING PHOTOGRAPH 1937 Vintage gelatin silver print on matte paper. 160x229 mm (168x235 mm). Artist`s stamp on the verso, as well as signed and dated in pencil. Condition A/B. WERBEFOTOGRAFIE 1937 Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 160x229 mm (168x235 mm). Verso Künstlerstempel, in Bleistift Unterschrift des Künstlers und Datierung. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
      Oct. 08, 2016

      Vladislav Scholz (1898-1989)

      MOTORCYCLES IN THE FOREST. 1938. Vintage matte gelatin silver print. 248x225 mm (298x239 mm). Signed, titled and dated by the photographer in pencil, as well as photographer’s stamp on the verso. Condition A. Estimated price: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 € MOTOCYKLY V LESE. 1938. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 248x225 mm (298x239 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla, podpis autora a datace. Stav A. Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč / 519 - 593 € MOTORRÄDER IM WALD. 1938. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 248x225 mm (298x239 mm). Verso Künstlerstempel, in Bleistift Werktitel, signiert und datiert. Zustand A. Schätzpreis: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 EUR

      Auction House Zezula
      Oct. 08, 2016

      Vladislav Scholz (1898-1989)

      ADVERTISING PHOTOGRAPH. 1939. Vintage ferrotyped gelatin silver print on Agfa-Brovira paper. 229x172 mm (239x180 mm). Signed and dated by the photographer in pencil, as well as photographer’s stamp and name on the verso. Condition A. Estimated price: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 € REKLAMNÍ FOTOGRAFIE. 1939. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa-Brovira, původní autorská zvětšenina. 229x172 mm (239x180 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou jméno a podpis autora a datace. Stav A. Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč / 519 - 593 € WERBUNG FOTOGRAFIE. 1939. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier Agfa-Brovira, vintage. 229x172 mm (239x180 mm). Verso Künstlerstempel, in Bleistift Name des Künstlers, signiert und datiert. Zustand A. Schätzpreis: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 EUR

      Auction House Zezula
      Oct. 10, 2015

      Vladislav Scholz (1898-1989)

      Est: Kč20,000 - Kč30,000

      Vladislav Scholz (1898-1989) WITHOUT TITLE. 1937. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 160x229 mm (168x235 mm). Verso marked with authorial stamp, author’s signature and dating in pencil. Condition A/B. Vladislav Scholz (1898-1989) BEZ NÁZVU. 1937. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 160x229 mm (168x235 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora a datace. Stav A/B. Vladislav Scholz (1898-1989) OHNE TITEL. 1937. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 160x229 mm (168x235 mm). Vom Künstler gestempelt, mit Bleistift signiert und datiert. Zustand A/B.

      Auction House Zezula