Emil Schovánek Sold at Auction Prices

    • Schovánek Emil ( Czech / Bohemian, 1885-1947 ) - Girl with flowers
      May. 29, 2023

      Schovánek Emil ( Czech / Bohemian, 1885-1947 ) - Girl with flowers

      Schovánek Emil ( Czech / Bohemian, 1885-1947 ) Girl with flowers oil on canvas 49 x 40 cm Schovánek Emil Dívka s květy olej na plátně 49 x 40 cm signatura: vlevo nahoře rám: rámováno pod sklem zezadu štítek Městského muzea a galerie v Dačicích

      Einszwei Gallery
    • Emil Schovánek (1885-1947)
      Dec. 10, 2022

      Emil Schovánek (1885-1947)

      Est: €103 -

      PORTRAIT OF A GIRL 1919 Oil on canvas, mounted on cardboard, 44,5x37,5, signed and dated upper right "Emil Schovánek 1919". With a label on the verso "K. J. Rubeš, Umělecký závod Praha, Ferdinandova třída 28". Condition A/B. Framed, glazed.

      Auction House Zezula
    • SCHOVANEK EMIL ( 1885 - 1945 ) Germania
      Sep. 27, 2017

      SCHOVANEK EMIL ( 1885 - 1945 ) Germania

      Combined technique, cardboard, 83.5 x 49 cm. Signed and dated to the bottom left, 1906. Under the glass. The frame is slightly damaged. Originality verified PhDr. Michael Zachar.

      Art Gallery R&K s.r.o
    • Emil Schovánek (1885-1947)
      Jun. 11, 2016

      Emil Schovánek (1885-1947)

      Emil Schovánek (1885-1947) Emil Schovánek (1885-1947) Emil Schovánek (1885-1947) KYTICE. 1902. Olej na plátně, 72x58,5 cm (výřez rámu), sign. vpravo dole monogramem "E. S.", tamtéž dat. "8. / 4. 1902". Rámováno, zaskleno, na rámu plechový štítek se jménem autora. Stav B. BOUQUET. 1902. Oil on canvas, 72x58,5 cm (frame aperture), monogrammed lower right "E. S.", dated "8. / 4. 1902". Framed, glassed, name plate on the frame. Condition B. BLUMENSTRAUẞ. 1902. Öl auf Leinwand, 72x58,5 cm (Rahmenausschnitt), rechts unten monogrammiert "E. S.", ebenda dat. "8. / 4. 1902". Gerahmt, verglast, auf dem Rahmen Blechschild mit Namen des Künstlers. Zustand B. Emil Schovánek – studoval na Akademii v Praze u prof. V. Bukovace a V. Hynaise. Obdržel Hlávkovo stipendium. Mezi jeho náměty patřily portréty, žánry, akty, květinová zátiší a moře. V jeho jasných a radostných barvách se odráží vliv jeho pedagogů. Estimate in Euros 133

      Auction House Zezula
    • Emil Schovánek (1885-1947) TWO PORTRAITS OF
      Jun. 21, 2014

      Emil Schovánek (1885-1947) TWO PORTRAITS OF

      Est: Kč90,000 - Kč180,000

      Emil Schovánek (1885-1947) TWO PORTRAITS OF LADIES. 1921. Two round portraits of ladies' profiles with flowers. Oil on canvas and oil on board, diameter 48 cm, signed on a brim 'Emil Schovánek 1921'. Framed, one of the paintings glassed. Condition B. Emil Schovánek (1885-1947) DVOJICE DÍVČÍCH PORTRÉTŮ. 1921. Dvojice kruhových dívčích portrétů z profilu s květinami. Olej na plátně a olej na desce, Ø 48 cm, signováno na okraji „Emil Schovánek 1921". Rámováno, jeden z obrazů zasklen. Stav B. Emil Schovánek - studoval na Akademii v Praze u prof. V. Bukovace a u prof. V. Hynaise. Obdržel Hlávkovo stipendium. Mezi jeho náměty patřily portréty, žánry, akty, květinová zátiší a moře. V jeho jasných a radostných barvách se odráží vliv Bukovace a Hynaise. Emil Schovánek (1885-1947) ZWEI MÄDCHENPORTRÄTS. 1921. Zwei runde Profilporträts mit Blumen. Öl auf Leinwand und Öl auf Tafel, Ø 48 cm, am Rand sign. „Emil Schovánek 1921". Gerahmt, eines der Bilder verglast. Zustand B. Emil Schovánek studierte an der Akademie der bildenden Künste in Prag bei Prof. V. Bukovac und Prof. Hynais. Zu seinen häufigsten Themen gehören Porträts, Genreszenen, Akte, Blumenstillleben und Szenen mit Meer. Freudige Farben der Bilder widerspiegeln den Einfluss von Bukovac und Hynais.

      Auction House Zezula
    • Schovánek Emil (Prague 1885 - 1947 Prague) A
      Nov. 24, 2007

      Schovánek Emil (Prague 1885 - 1947 Prague) A

      Schovánek Emil (Prague 1885 - 1947 Prague) A Semi-Nude Woman with a Fan, signed Emil Schovánek top left, oil/canvas, 62 x 77 cm, slightly damaged frame