Pär Siegård Sold at Auction Prices

    • Pär Siegård, "Halländskt landskap"
      May. 22, 2018

      Pär Siegård, "Halländskt landskap"

      Est: kr60,000 - kr80,000

      Signed Pär Siegård and dated -17. Canvas 56 x 76 cm.

      Bukowskis
    • Pär Siegård.
      Jun. 18, 2016

      Pär Siegård.

      Est: - kr2,000

      Pär Siegård. Stilleben med fisk och blommor. Signerad olja på pannå. 38X50 cm.

      Crafoord Auktioner
    • SIEGÅRD. PÄR, 1877-1961 Stilleben med kanna och
      May. 07, 2011

      SIEGÅRD. PÄR, 1877-1961 Stilleben med kanna och

      Est: - kr2,500

      SIEGÅRD. PÄR, 1877-1961 Stilleben med kanna och skål med päron. Signerad. Duk på pannå, 32x40. (D). Proveniens: Ulrik Sack;s samling

      Crafoord Auktioner
    • SIEGÅRD. PÄR, 1877-1961 Stilleben med
      May. 07, 2011

      SIEGÅRD. PÄR, 1877-1961 Stilleben med

      Est: - kr2,000

      SIEGÅRD. PÄR, 1877-1961 Stilleben med liljekonvaljer. Signerad. Duk på pannå, 37x29. (D). Proveniens: Ulrik Sack;s samling

      Crafoord Auktioner
    • SIEGÅRD. PÄR, 1877-1961 Stilleben med blommor och
      May. 07, 2011

      SIEGÅRD. PÄR, 1877-1961 Stilleben med blommor och

      Est: - kr4,000

      SIEGÅRD. PÄR, 1877-1961 Stilleben med blommor och 'gaben'. Signerad och daterad -44. Duk, 60x45. (D). Proveniens: Ulrik Sack;s samling

      Crafoord Auktioner
    • PÄR SIEGÅRD, 1877-1961 Stilleben med kvistar i vas
      Nov. 20, 2010

      PÄR SIEGÅRD, 1877-1961 Stilleben med kvistar i vas

      Est: - kr540

      PÄR SIEGÅRD, 1877-1961 Stilleben med kvistar i vas 'Gaben'. Signerad. Pannå, 72x48. (D).

      Crafoord Auktioner