Ludvík Siegel Sold at Auction Prices

Sculptor, b. 1891 - d. 1956

      • Ludvík Siegel (1891-1956)
        Dec. 05, 2020

        Ludvík Siegel (1891-1956)

        Ludvík Siegel (1891-1956) MADONA S DÍTĚTEM 1936 Keramický reliéf obdélného tvaru se segmentovým vrcholem představuje poprsí Madony s lilií a Ježíškem v náručí, pestře malováno v pastelových tónech, na pozadí lidově stylizovaná rozvilinová ornamentika s ptáčky, dekorativní rám. 38,5x29 cm. V levém dolním rohu signováno a datováno "L. Siegel 1936". Stav B. Z důvodu koronavirové pandemie nedošlo v plánovaném termínu k zasedání komise NPÚ Brno, Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty bude zadministrováno později. Ludvík Siegel - moravský keramik a sochař původem z Břeclavi, studoval Odbornou keramickou školu ve Znojmě, Uměleckoprůmyslovou školu a Akademii ve Vídni. Působil v Uherském Hradišti, kde byl vedoucím keramické dílny Jarka Štancl a syn. Vystavoval na výstavě soudobé kultury v Brně 1928. English Translation Ludvík Siegel (1891-1956) MADONNA WITH CHILD 1936 Ceramic rectangular relief of Madonna with a lily and baby Jesus, color painted in pastel tones, folk scroll ornaments with birds, decorative frame. 38,5x29 cm. Signed and dated lower left "L. Siegel 1936". Condition B. German Translation Ludvík Siegel (1891-1956) MADONNA MIT KIND 1936 Keramisches Relief länglicher Form mit Brustbild der Madonna mit Lilie und Jesuskind, buntgemalt in Pastelltönen, im Hintergrund volkstümlich stilisierte Rollwerkornamentik mit Vögeln, dekorativer Rahmen. 38,5x29 cm. In linker unterer Ecke signiert und datiert "L. Siegel 1936". Zustand B. Euros 147

        Auction House Zezula
      • Ludvík Siegel (1891-1956)
        Dec. 08, 2018

        Ludvík Siegel (1891-1956)

        INKWELL 1921 White glaze, hand painted in folk style: central motif of mother and child, floral motif and ornamental borders. 19,5x11,5x9,5 cm. Signed on the reverse: "Siegel", dated "1921". Condition B. Ludvík Siegel (1891-1956) KALAMÁŘ 1921 Keramický kalamář, bíle glazovaný, ručně malovaný v lidovém tónu barvami vysokého žáru: na čelní straně figurální motiv matky s dítětem, květinové motivy a ornamentální bordury. 19,5x11,5x9,5 cm. Na zadní straně signováno: "Siegel", na přední straně značeno datací "1921". Stav B. Moravský keramik a sochař původem z Břeclavi, studoval Odbornou keramickou školu ve Znojmě. Ludvík Siegel (1891-1956) SCHREIBZEUG Mähren, 1921 Keramischer Schreibzeug, weißglasiert, handgemalt im Volkston mit Scharffeuerfarben: Schauseite mit Figuralszene, Blumenmotive und ornamentale Bordüren. 19,5x11,5x9,5 cm. Verso signiert: "Siegel", auf der Vorderseite datiert: "1921". Zustand B.

        Auction House Zezula