Inger Sitter Sold at Auction Prices

    • Inger SITTER (1929-2015)., Ecole scandinave., Nature morte au bouquet de fleurs., Huile sur panneau. 1947., Dimensions : 87 x 69 cm., Inger Sitter est une artiste née à Trondheim en Norvège en 1929., Peintre, graphist...
      Mar. 08, 2024

      Inger SITTER (1929-2015)., Ecole scandinave., Nature morte au bouquet de fleurs., Huile sur panneau. 1947., Dimensions : 87 x 69 cm., Inger Sitter est une artiste née à Trondheim en Norvège en 1929., Peintre, graphist...

      Est: €700 - €1,000

      Inger SITTER (1929-2015). Ecole scandinave. Nature morte au bouquet de fleurs. Huile sur panneau. 1947. Dimensions : 87 x 69 cm. Inger Sitter est une artiste née à Trondheim en Norvège en 1929. Peintre, graphiste et sculptrice, elle fut l'une des figures les plus importantes de l'histoire de l'art norvégien, à la fois en tant que pionnière de l'art abstrait et première femme enseignante à l'Académie nationale des arts d'Oslo (1981-1983). Elle passa son enfance à Anvers, où elle vécut avec ses parents jusqu'en 1939 avant de retourner en Norvège. On lui connaît de nombreuses exposition en Scandinavie et dans le reste de l'Europe. Droits de suite applicables dès 2000 euros.

      MJV Soudant
    • Inger Sitter, Essence 2009
      Nov. 30, 2023

      Inger Sitter, Essence 2009

      Est: kr50,000 - kr70,000

      Signed and dated on verso: Inger Sitter 2009

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • SITTER, INGER
      Oct. 03, 2023

      SITTER, INGER

      Est: CHF400 - CHF700

      (Trondheim 1929–2015 Tjøme) Ohne Titel. Farblithographie. 3/50. Unten rechts signiert. Blattgrösse 90x60,5 cm. Gerahmt.

    • SITTER, INGER
      Sep. 18, 2023

      SITTER, INGER

      Est: CHF400 - CHF700

    • Inger Sitter, Uten tittel 2003
      Dec. 14, 2022

      Inger Sitter, Uten tittel 2003

      Est: kr5,000 - kr7,000

      Signert nede t.h.: Inger S.

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Uten tittel 1991
      Dec. 14, 2022

      Inger Sitter, Uten tittel 1991

      Est: kr4,000 - kr6,000

      Signert nede t.h.: Inger

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Uten tittel
      Dec. 14, 2022

      Inger Sitter, Uten tittel

      Est: kr5,000 - kr7,000

      Signert nede t.h.: Inger Sitter

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Til mor (variant)
      Dec. 14, 2022

      Inger Sitter, Til mor (variant)

      Est: kr5,000 - kr7,000

      Signert nede t.h.: Inger

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Uten tittel
      Dec. 14, 2022

      Inger Sitter, Uten tittel

      Est: kr4,000 - kr5,000

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Blå former
      Dec. 14, 2022

      Inger Sitter, Blå former

      Est: kr6,000 - kr8,000

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Komposisjon med figurer 1973
      Dec. 14, 2022

      Inger Sitter, Komposisjon med figurer 1973

      Est: kr2,000 -

      Signert nede t.h.: Inger Sitter Gunnar Larson

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Uten tittel
      Dec. 14, 2022

      Inger Sitter, Uten tittel

      Est: kr5,000 - kr7,000

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Uten tittel 1962
      Dec. 14, 2022

      Inger Sitter, Uten tittel 1962

      Est: kr5,000 - kr7,000

      Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 1962

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Komposisjon
      Dec. 14, 2022

      Inger Sitter, Komposisjon

      Est: kr3,000 - kr4,000

      Signert nede t.v.: Sitter

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Greyish Black 1964
      Nov. 29, 2022

      Inger Sitter, Greyish Black 1964

      Est: kr200,000 - kr300,000

      Signed and dated upper left: Sitter -64

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Skinless 1976
      Nov. 29, 2022

      Inger Sitter, Skinless 1976

      Est: kr250,000 - kr350,000

      Signed lower left: Sitter

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Composition 1967
      Jun. 02, 2022

      Inger Sitter, Composition 1967

      Est: kr40,000 - kr60,000

      Signed and dated lower right: Sitter -67

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Piemonte 1975
      Jun. 02, 2022

      Inger Sitter, Piemonte 1975

      Est: kr200,000 - kr300,000

      Signed and dated lower right: Sitter 75

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Blått rom 1972-73
      Nov. 24, 2021

      Inger Sitter, Blått rom 1972-73

      Est: kr80,000 - kr100,000

      Signert oppe t.v.: Sitter

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Grå komposisjon
      Nov. 24, 2021

      Inger Sitter, Grå komposisjon

      Est: kr30,000 - kr40,000

      Signert nede t.h.: Sitter

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter, Blå komposisjon
      Nov. 24, 2021

      Inger Sitter, Blå komposisjon

      Est: kr30,000 - kr40,000

      Signert oppe t.h.: Sitter

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter (1929-2015), Rød sne 1991
      May. 27, 2021

      Inger Sitter (1929-2015), Rød sne 1991

      Est: kr150,000 - kr200,000

      Olje og akryl på lerret, 162x129

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Inger Sitter (1929-2015), Lek 1968
      May. 27, 2021

      Inger Sitter (1929-2015), Lek 1968

      Est: kr400,000 - kr600,000

      Olje på lerret, 250x200

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • "Komposisjon"
      Aug. 27, 2020

      "Komposisjon"

      Est: kr4,000 - kr6,000

      Bl.tekn. "Komposisjon", sign. (37x51cm)

      Christiania Auksjoner
    • Inger SITTER
      May. 28, 2020

      Inger SITTER

      Est: kr3,000 -

      Inger SITTER (1929-2015) Lito. 75/100 "Komposisjon", sign. (35x53cm)

      Christiania Auksjoner
    • INGER SITTER
      Apr. 19, 2011

      INGER SITTER

      Est: €2,000 - €3,000

      INGER SITTER B. 1929 COMPOSITION I signed and dated 61 ; signed, titled and dated 1961 on the reverse oil on canvas 130 by 168 cm.