Edvard Trulsson Sold at Auction Prices

  • TRULSSON, EDVARD, 1881-1969 Flicka med putti på
    Nov. 28, 2009

    TRULSSON, EDVARD, 1881-1969 Flicka med putti på

    Est: - kr3,000

    TRULSSON, EDVARD, 1881-1969 Flicka med putti på snigel. Fontänskulptur. Mörkgrönpatinerad brons. Signerad. Höjd 44 cm. Arminfästningar med skador. (D).

    Crafoord Auktioner