Antonin Valek Sold at Auction Prices

b. 1942 -

    • Antonín Válek (*1942)
      Nov. 08, 2014

      Antonín Válek (*1942)

      Est: Kč3,500 - Kč7,000

      Antonín Válek (*1942) LAST SONGS (OTHERWISE ALSO LEFT AHEAD). 1972. Black and white photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 390x294 mm (400x305 mm). Verso marked with authorial stamp, stamp of the Photoclub nantais, name of the work in ballpoint, dating, author's signature and other notes in pencil. Condition B. Antonín Válek (*1942) POSLEDNÍ PÍSNĚ (JINDY TAKÉ LEVÁ VPŘED). 1972. Černobílá fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 390x294 mm (400x305 mm). Verso značeno autorským razítkem, razítkem Photoclub nantais, propiskou název díla, tužkou datace, podpis autora a další poznámky. Stav B. Antonín Válek (*1942) LETZTE LIEDER. 1972. Schwarzweiß-Fotografie, Künstlerabzug auf Glanzpapier, 390x294 mm (400x305 mm). Verso mit Künstlerstempel versehen, gestempelt: Photoclub nantais, mit Kugelschreiber betitelt, mit Bleistift datiert, signiert, andere Notizen. Zustand B. Antonín Válek - havířovský fotograf. Rodák z Frýdku-Místku fotografuje již od dětství, vystudoval školu výtvarné fotografie. Zaměřuje svou pozornost na portrétní tvorbu, přírodní tématiku, ale především na průmyslovou krajinu, v níž žije. Dokumentoval srpnovou okupaci roku 1968 i pohřeb Jana Palacha. Mnoho z těchto negativů pak zabavila StB, pouze část se podařilo zachránit umělcovým přátelům. Nejslavnější fotografie Sám proti všem zachycuje neznámého studenta, stojícího osamoceně uprostřed davu na Palachově pohřbu. Již v r. 1969 tento snímek zvítězil v mezinárodní fotografické soutěži v Tokiu, později zaujal také v Jugoslávii či ve Francii. Protiváhou může být cyklus Lidé z Kysuc ze 70. let. Svá díla prezentoval na desítkách samostatných i skupinových výstav u nás i v zahraničí. Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč / 220 - 293 € 6 000 - 8 000 CZK / 220 - 293 €

      Auction House Zezula