Cecil Valeur Sold at Auction Prices

      • Cecil Valeur (1910-1985)
        Aug. 26, 2023

        Cecil Valeur (1910-1985)

        Est: kr750 - kr1,500

        Kystparti, olie på lærred, signeret Valeur og dateret 1936, 65 x 85 /CD

        Svendborg Auktionerne ApS
        Dec. 05, 2020

        Est: kr400 - kr800

        Cecil Valeur# Bordfad, glaseret keramik, Morgen i Paradis, sign. Valeur C' 42, dia. 36,5 cm.

        Svendborg Auktionerne ApS