Willem Adriaan van Konijnenburg Sold at Auction Prices

b. 1868 - d. 1943

        • Willem van Konijnenburg (1868 - 1943) Schapenkop
          Dec. 18, 2023

          Willem van Konijnenburg (1868 - 1943) Schapenkop

          Est: €60 - €80

          Potloodtekening, niet gesigneerd, voorzien van atelierstempel. B 24 x 23 cm / 52 x 51.5 cm

          Veilinghuis Onder de Boompjes
        • Willem van Konijnenburg (1868-1943) 2 studietekeningen van figuren in uniform, gemonogrammeerd
          Oct. 04, 2022

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) 2 studietekeningen van figuren in uniform, gemonogrammeerd

          Est: €100 - €150

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) 2 studietekeningen van figuren in uniform, gemonogrammeerd l.o, potloodtekeningen, 23 x 11 cm en 21 x 11,5 cm

          Veilinghuis Van Spengen
        • Willem van Konijnenburg (1868-1943) - Slang, in de trant van "Natura In
          Sep. 24, 2021

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) - Slang, in de trant van "Natura In

          Est: €100 - €150

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) Slang, in de trant van "Natura Integra," thans in Museum Boymans van Beuningen, olieverfschets op doek, niet gesigneerd, daarbij een dito pentekening op doorschijnend papier - beide niet ingelijst - herkomst atelier van de kunstenaar (B). 27.5 x 40 cm en 25 x 26 cm Starting Bid: € 80

          Veilinghuis Onder de Boompjes
        • Willem van Konijnenburg (1868-1943)
          Jun. 18, 2021

          Willem van Konijnenburg (1868-1943)

          Est: €150 - €250

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) Een grote verzameling schetsen en aantekeningen met vnl. religieuze onderwerpen, w.o. diverse nonnen, heiligen, enkele portretten van Italiaanse meesters, w.o. Michelangelo Buonarotti en een koe - herkomst atelier van de kunstenaar (B). max. 32 x 40 cm

          Veilinghuis Onder de Boompjes
        • Willem van Konijnenburg (1868-1943) - potloodtekening, 30 x 23, Zittende herder met vee, gesignee
          May. 05, 2021

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) - potloodtekening, 30 x 23, Zittende herder met vee, gesignee

          Est: €200 - €400

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) potloodtekening, 30 x 23, Zittende herder met vee, gesigneerd r.o.

          Veilinghuis Van Spengen
        • Willem van Konijnenburg (1868-1943) potlood op papier, 11 x 8,5, Schets van een dameshoofd, ges
          Mar. 09, 2021

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) potlood op papier, 11 x 8,5, Schets van een dameshoofd, ges

          Est: €100 - €200

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) potlood op papier, 11 x 8,5, Schets van een dameshoofd, gesigneerd l.o. -kreukels-

          Veilinghuis Van Spengen
        • [FINE ARTS: ORIGINAL ARTWORKS (PAINTINGS, DRAWINGS, SCULPTURES)] WILLEM VAN KONIJNENBURG (1868-1943). (TWO 'BRAVE' SOLDIERS MEET A BULL)
          Dec. 01, 2020

          [FINE ARTS: ORIGINAL ARTWORKS (PAINTINGS, DRAWINGS, SCULPTURES)] WILLEM VAN KONIJNENBURG (1868-1943). (TWO 'BRAVE' SOLDIERS MEET A BULL)

          Est: €250 - €500

          Two drawings in pen and India ink, 26.5 x 43.5 cm, both signed lower right, uniformly framed. On the first drawing the two fully packed and armed male soldiers still stand proudly next to the open gate of the meadow in which the bull is grazing. On the second drawing the bull is coming towards them, which leads to a scared response of the soldiers. (total 2)

          Zwiggelaar Auctions
        • Willem van Konijnenburg (1868-1943), Ontwerp voor glas in loodraam
          Mar. 30, 2020

          Willem van Konijnenburg (1868-1943), Ontwerp voor glas in loodraam

          Est: €400 - €800

          pastel, 36 x 59,5 cm, Willem van Konijnenburg (1868-1943) was tussen de twee wereldoorlogen een van de meest vooraanstaande en gezaghebbende schilders van ons land. Hij kreeg veel belangrijke opdrachten. De veelzijdige kunstenaar schilderde, maakte spotprenten, ontwierp zomerpostzegels en gevelsculpturen, publiceerde kunsttheoretische geschriften, was adviseur van de Glasramen-Commissie van de Nieuwe Kerk in Delft, en ontwierp in de periode 1934-1941 de gobelins voor de aula van de Utrechtse universiteit, evenals het reliëf voor de hal van het Haags Gemeentemuseum. Koningin Wilhelmina (1880-1962) engageerde hem in 1920 als tekenleraar, maar constateerde na korte tijd dat er een 'bepaalde tegenstelling' was tussen haar en Van Konijnenburg.

          Zuydwal Veilingen
          Aug. 29, 2018

          Est: €400 - €600

          Vrouwenkop, olieverf op doek, geplakt op karton 38,5x36,5 cm rechtsonder onduidelijk de atelierstempel

          May. 30, 2018

          Est: €500 - €700

          The young Christ blessing, signed with monogram and dated '1929.' (lower left) pencil, red and blue chalk on paper, 51,5x40,5 cm

          Feb. 21, 2018

          Est: €300 - €500

          Landschap, Figuren, en andere voorstellingen, de meeste get. in initialen, inkt, aquarellen en andere technieken (15), alle zonder lijst, diverse afm.

          Dec. 16, 2015

          Est: €200 - €300

          Ruiters te paard rechtsonder get. in initialen potloodtekening, 26x20 cm

        • [Reference books], Mieke Rijnders, Willem van Konijnenburg 1868-1943. Drents Museum/Rijksdienst Beel
          Jun. 10, 2015

          [Reference books], Mieke Rijnders, Willem van Konijnenburg 1868-1943. Drents Museum/Rijksdienst Beel

          Est: €60 - €100

          [Reference books], Mieke Rijnders, Willem van Konijnenburg 1868-1943. Drents Museum/Rijksdienst Beeldende Kunst Den Haag, 1990. Soft cover, illus. in b/w. 28 x 22 cm. + three other publications by the Drents Museum. Plus: A.I. Conijn, De Bedrijfsreclame. Een kunsthistorisch onderzoek naar het 1e Nederlandse reclametijdschrift 1916-1921. Dissertation Catholic University Nijmegen, 1989. Stencilled edition. Plus 16 similar titles about posters. (total 20)

          Zwiggelaar Auctions
        • Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Oude v
          Jun. 02, 2015

          Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Oude v

          Est: €100 - €200

          Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Oude vrouw. Gesigneerd met monogram l.o., Krijttekening 59 x 46 cm.

          Vendu Rotterdam
        • Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Man. G
          Jun. 02, 2015

          Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Man. G

          Est: €100 - €200

          Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Man. Gesigneerd met monogram l.o., Krijttekening 76 x 61 cm.

          Vendu Rotterdam
        • Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Drager
          Jun. 02, 2015

          Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Drager

          Est: €100 - €200

          Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Dragers. Gesigneerd met monogram l.o. Niet gedateerd, circa 1917. Afgebeeld in: Mieke Rijnders. Willem van Konijnenburg Leonardo van de Lage Landen. Zwolle, 2008. Blz. 311, no. 130., Aquarel 80 x 66 cm.

          Vendu Rotterdam
        • Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Ossenw
          Jun. 02, 2015

          Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Ossenw

          Est: €100 - €200

          Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Ossenwagen met voerman. Niet gesigneerd., Krijttekening 76 x 61 cm.

          Vendu Rotterdam
        • Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Roofvo
          Jun. 02, 2015

          Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Roofvo

          Est: €100 - €200

          Willem Adriaan van Konijnenburg (1868-1943) Roofvogel in vlucht. Gesigneerd met monogram l.o. Niet gedateerd, circa 1917-1918. Afgebeeld in: Mieke Rijnders. Willem van Konijnenburg Leonardo van de Lage Landen. Zwolle, 2008. Blz. 312, no. 147., Krijttekening 75,5 x 60,5 cm.

          Vendu Rotterdam
          Jun. 20, 2013

          Est: €80 - €120

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) Geiten [1] tekening, gesign. l.o., 10 x 16 cm. Konijnenburg, Willem van

          De Zwaan
          Dec. 04, 2012

          Est: €3,000 - €5,000

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) Meditation signed with initials 'WvK' (lower left) oil on panel 40 x 32 cm.

          Sep. 07, 2010

          Est: €2,000 - €3,000

          Willem van Konijnenburg (1868-1943) The embrace signed with initials and dated 'WvK 3 jan 1930' (lower centre); and inscribed with number 'X6' (on the reverse) watercolour and pencil on paper, unframed 34.5 x 25.5 cm; and Thirty four other works on paper by the same hand, all unframed, and a book: W.A. van Konijnenburg, Paintings and Drawings belonging to the collection of G.F.H. van Kooten Kok, The Hague, 1929. (36)

        • Willem van Konijnenburg (DUTCH, 1868-1943)
          Sep. 10, 2008

          Willem van Konijnenburg (DUTCH, 1868-1943)

          Willem van Konijnenburg (DUTCH, 1868-1943) Geitenhoedster - Goatherd signed with initials and dated 'W.vK/42' (lower left); and another work by the same hand depicting 'Meeldragers'. chalk and pastel on paper 78.5 x 59 cm. (2)

          Sep. 09, 2008

          Est: €2,500 - €3,500

          Willem van Konijnenburg (DUTCH, 1868-1943) Geitenhoedster - Goatherd signed with initials and dated 'W.vK/42' (lower left) chalk and pastel on paper 78.5 x 59 cm.