Philippe Vandenberg Sold at Auction Prices

b. 1952 - d. 2009

      • Philippe VANDENBERG (1952-2009) 'Over de Val van de Engel' (1993-1996). (W:50 x H:40 cm)
        Nov. 06, 2024

        Philippe VANDENBERG (1952-2009) 'Over de Val van de Engel' (1993-1996). (W:50 x H:40 cm)

        Est: €50,000 - €80,000

        Philippe VANDENBERG (1952-2009) 'Over de Val van de Engel' (1993-1996) 19 x mixed media on canvas 1 x Oil on panel Ensemble One of the paintings is signed and titled on the reverse ''Over de val van de Engel' - Philippe Vandenbergh (1993-1996).' 20 x (40 x 50 cm) Exhibited:  MuHKA - Antwerp, 'Philippe Vandenberg: Oeuvre 1995-1999' - December 1999-February 2000.  Provenance: Private collection (Brugge, België) Acquired directly from the artist on February 21, 2000 This lot is possibly subject to the Artist's Resale Right. Please consult our 'Conditions of Sale'.  Dutch Description: Philippe VANDENBERG (1952-2009) 'Over de Val van de Engel' (1993-1996) 19 x mixed media op doek 1 x Olie op paneel Ensemble Schilderij rechts onderaan is op de keerzijde getiteld en gedateerd: ''Over de val van de engel' - Philippe Vandenbergh (1993-1996).' 20 x (40 x 50 cm) Tentoongestgeld:  MuHKA - Antwerp, 'Philippe Vandenberg : Oeuvre 1995-1999' - December 1999-February 2000.  Provenance: Private collectie (Brugge, België) Aangekocht op 21/02/2000 door de huidige eigenaar.  Dit lot is mogelijk onderhevig aan volgrecht. Consulteer hiervoor onze Algemene Voorwaarden.  Dimensions: (W:50 x H:40 cm)

        Flanders Auctions
      • PHILIPPE VANDENBERG (1952 - 2009)
        Oct. 19, 2024

        PHILIPPE VANDENBERG (1952 - 2009)

        Est: €200 - €400

        PHILIPPE VANDENBERG (1952 - 2009) - "de val van de engel" - litho - gesigneerd in potlood - gedateerd 1995 - genummerd 74/150 - 59 x 79 cm

        DEWIT Auctions
      • Vandenberg Philippe - Onderbreek me niet, mama (1999) (Don't intterup me, mama)
        Oct. 19, 2024

        Vandenberg Philippe - Onderbreek me niet, mama (1999) (Don't intterup me, mama)

        Est: €1,200 - €1,600

        Album, includes 12 lithos - Sig. in pencil on colophon - Ex. nr. 11/15

        De Vuyst
      • Vandenberg Philippe - Untitled (1988-1989)
        Oct. 19, 2024

        Vandenberg Philippe - Untitled (1988-1989)

        Est: €4,000 - €6,000

        Oil on canvas - Sig. on the reverse "1988-89" - Label on the reverse Gal. Richard Foncke, Ghent - Unframed

        De Vuyst
      • Philippe VANDENBERG (1952-2009), colour lithograph Untitled, numbered 20/120, signed and dated ‘82
        Sep. 23, 2024

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), colour lithograph Untitled, numbered 20/120, signed and dated ‘82

        Est: €300 - €500

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), colour lithograph Untitled, numbered 20/120, signed and dated ‘82 Philippe VANDENBERG (1952-2009), kleurlithografie Zonder titel, genummerd 20/120, getekend en gedateerd '82

        Maison Jules Veilinghuis
      • Philippe VANDENBERG (1952-2009), mixed media on paper Untitled, signed and dated 1985
        Sep. 23, 2024

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), mixed media on paper Untitled, signed and dated 1985

        Est: €2,400 - €2,800

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), mixed media on paper Untitled, signed and dated 1985 Philippe VANDENBERG (1952-2009), gemengde techniek op papier Zonder titel, getekend en gedateerd 1985

        Maison Jules Veilinghuis
        Sep. 23, 2024

        Est: €2,400 - €2,800

        Maison Jules Veilinghuis
      • Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching La panique est matinale, numbered 2/7, signed and dated 2007
        Sep. 23, 2024

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching La panique est matinale, numbered 2/7, signed and dated 2007

        Est: €800 - €1,200

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching La panique est matinale, numbered 2/7, signed and dated 2007 Philippe VANDENBERG (1952-2009), ets La panique est matinale, genummerd 2/7, getekend en gedateerd 2007

        Maison Jules Veilinghuis
      • Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching Jamais d'ordre, numbered 2/7, signed and dated 2007
        Sep. 23, 2024

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching Jamais d'ordre, numbered 2/7, signed and dated 2007

        Est: €800 - €1,200

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching Jamais d'ordre, numbered 2/7, signed and dated 2007 Philippe VANDENBERG (1952-2009), ets Jamais d'ordre, genummerd 2/7, getekend en gedateerd 2007

        Maison Jules Veilinghuis
      • Dessins VANDENBERG Philippe (1952 - 2009)
        Jun. 18, 2024

        Dessins VANDENBERG Philippe (1952 - 2009)

        Est: €1,000 - €1,200

        "Composition abstraite" fusain sur papier Signé en bas à droite Philippe Vandenberg et daté le 18 10 (19)79 Ecole belge Dim :+/-72x55,5cm

      • Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching Ils abîment mes trésors, numbered 2/7, signed and dated 2007
        Jun. 16, 2024

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching Ils abîment mes trésors, numbered 2/7, signed and dated 2007

        Est: €1,200 - €1,600

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching Ils abîment mes trésors, numbered 2/7, signed and dated 2007 Philippe VANDENBERG (1952-2009), ets Ils abîment mes trésors, genummerd 2/7, gesigneerd en gedateerd 2007

        Maison Jules Veilinghuis
        Jun. 16, 2024

        Est: €1,200 - €1,600

        Maison Jules Veilinghuis
        Jun. 16, 2024

        Est: €1,200 - €1,600

        Maison Jules Veilinghuis
      • Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching Untitled, numbered 2/7, signed and dated 2007
        Jun. 16, 2024

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching Untitled, numbered 2/7, signed and dated 2007

        Est: €1,200 - €1,600

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), etching Untitled, numbered 2/7, signed and dated 2007 Philippe VANDENBERG (1952-2009), ets Zonder titel, genummerd 2/7, gesigneerd en gedateerd 2007

        Maison Jules Veilinghuis
      • Philippe VANDENBERG (1952-2009), oil on canvas ‘Cycle Mama Swastika revisited’ 2002-2003, signed and dated verso
        Jun. 16, 2024

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), oil on canvas ‘Cycle Mama Swastika revisited’ 2002-2003, signed and dated verso

        Est: €14,000 - €20,000

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), oil on canvas ‘Cycle Mama Swastika revisited' 2002-2003, signed and dated verso Philippe VANDENBERG (1952-2009), olie op doek 'Cyclus Mama Swastika revisited' 2002-2003, getekend en gedateerd verso

        Maison Jules Veilinghuis
      • PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) De visitatie
        Apr. 30, 2024

        PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) De visitatie

        Est: €15,000 - €20,000

        PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) De visitatie 1986 Titré, signé (deux fois) et daté (deux fois) au dos Acrylique sur toile Getiteld, tweemaal getekend en gedateerd op de achterkant Acryliek op doek Titled, signed and dated twice on the reverse Acryl on canvas 150 x 180 cm

      • PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009)
        Apr. 23, 2024

        PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009)

        Est: €36,000 - €40,000

        'Schaamte en de tochten', 1997-98. Oil on canvas. Signature, date and title on the reverse. Expo: Richard Foncke Gallery, Ghent, Philippe Vandenberg: Shame and the tours, 9.5.-7.6.1998 M HKA - Museum of Contemporary Art Antwerp, Antwerp, Philippe Vandenberg: Œuvre 1995-1999, 11.12.1999-6.2.2000 Provenance: Private collection Antwerp, acquired at the artist's studio Resale rights applicable. Description FR 'Schaamte en de tochten', 1997-98. Huile sur toile. Signature, date et titre au revers. Oeuvre clef dans la carrière de l'artiste. Expo: Richard Foncke Gallery, Gand, Philippe Vandenberg: Schaamte en de tochten, 9.5.-7.6.1998 M HKA - Museum van Hedendaagse Kunst Anvers, Anvers, Philippe Vandenberg : Œuvre 1995-1999, 11.12.1999-6.2.2000, p. 127, ill., comme 'De brug (Jeroen Bosch in Disneyland)' Provenance : Collection privée Anvers, acquise auprès de l'atelier de l'artiste Droit de suite applicable. Beschrijving NL 'Schaamte en de tochten', 1997-98. Olie op doek. Signatuur, datum en titel op verso. Sleutelwerk in het oeuvre van de kunstenaar. Expo: Richard Foncke Gallery, Gent, Philippe Vandenberg: Schaamte en de tochten, 9.5.-7.6.1998 M HKA – Museum van Hedendaagse Kunst Antwerpen, Antwerpen, Philippe Vandenberg: Œuvre 1995-1999, 11.12.1999-6.2.2000, p. 127, ill., als 'De brug (Jeroen Bosch in Disneyland)' Herkomst: Privé-verzameling Antwerpen, aangekocht atelier kunstenaar Volgrecht van toepassing.

      • Philippe VANDENBERG (1952-2009), mixed media on paper/collage Untitled, XVIII AUG 1991, signed
        Apr. 22, 2024

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), mixed media on paper/collage Untitled, XVIII AUG 1991, signed

        Est: €4,000 - €6,000

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), mixed media on paper/collage Untitled, XVIII AUG 1991, signed Philippe VANDENBERG (1952-2009), gemengde techniek op papier/collage Zonder titel, XVIII AUG 1991, getekend

        Maison Jules Veilinghuis
      • Philippe VANDENBERG (1952-2009), oil on paper/collage Untitled, signed and dated 1982
        Apr. 22, 2024

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), oil on paper/collage Untitled, signed and dated 1982

        Est: €2,400 - €2,800

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), oil on paper/collage Untitled, signed and dated 1982 Philippe VANDENBERG (1952-2009), olie op papier/collage Zonder titel, getekend en gedateerd 1982

        Maison Jules Veilinghuis
        Apr. 17, 2024

        Est: €2,000 - €3,000

        VANDENBERG Philippe (1952 - 2009) "Composition abstraite" fusain sur papier. Signé en bas à droite Philippe Vandenberg et daté le 18.10.(19)79. Ecole belge. Dim.:+/-72x55,5cm.

      • Philippe VANDENBERG 1952—2009 Schilderij - 1985
        Apr. 05, 2024

        Philippe VANDENBERG 1952—2009 Schilderij - 1985

        Est: €6,000 - €8,000

        Philippe VANDENBERG Schilderij - 1985 Huile sur toile Signée, datée et titrée au dos "Schilderij, Philippe Vandenberg, 1985" H : 100.0 cm, L : 80.0 cm Provenance : Collection particulière, Belgique

      • Schilderij
        Feb. 20, 2024

        Schilderij

        Est: €18,000 - €25,000

        Philippe Vandenberg 1952 - 2009 Schilderij signed, titled and dated 1985 on the reverse oil on canvas 200 x 200 cm; 78 ¾ x 78 ¾ in. Executed in 1985. This work will be included in the general catalog of Philippe Vandenberg's complete works, to be published by the Philippe Vandenberg Foundation. __________________________________________________________ Philippe Vandenberg 1952 - 2009 Schilderij signé, titré et daté 1985 au dos huile sur toile 200 x 200 cm; 78 ¾ x 78 ¾ in. Exécuté en 1985. Cette œuvre sera incluse dans le catalogue général de l'œuvre complète de Philippe Vandenberg qui sera publié par la Fondation Philippe Vandenberg.

      • Philippe Vandenberg (1952-2009), untitled, 1991-2, oil on canvas 50 x 60 cm. (19.6 x 23.6 in.)
        Feb. 13, 2024

        Philippe Vandenberg (1952-2009), untitled, 1991-2, oil on canvas 50 x 60 cm. (19.6 x 23.6 in.)

        Est: €6,000 - €8,000

        § Philippe Vandenberg (1952-2009), untitled, 1991-2, oil on canvas Signed to the verso. Provenance: Richard Foncke Gallery, Ghent. Is possibly subject to the Artist's Resale Right / consult ‘Conditions of Sale'

        Carlo Bonte Auctions
      • PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) Sans titre
        Dec. 10, 2023

        PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) Sans titre

        Est: €4,000 - €6,000

        PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) Sans titre 1990 Signé et daté au dos Huile sur toile Achteraan getekend en gedateerd Olieverf op doek Signed and dated on the reverse Oil on canvas 40 x 50 cm

      • Philippe Vandenberg - Composition (1989)
        Dec. 09, 2023

        Philippe Vandenberg - Composition (1989)

        Est: €400 - €700

        Colour lithograph - Sig. 1989 with pencil - Ex. nr. 73/75

        De Vuyst
      • Philippe VANDENBERG (1952-2009), collage, ink and charcoal on paper Untitled, signed and dated 1991
        Nov. 26, 2023

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), collage, ink and charcoal on paper Untitled, signed and dated 1991

        Est: €4,500 - €6,000

        Philippe VANDENBERG (1952-2009), collage, ink and charcoal on paper Untitled, signed and dated 1991 Philippe VANDENBERG (1952-2009), collage, inkt en houtskool op papier Zonder titel, getekend en gedateerd 1991.

        Maison Jules Veilinghuis
      • Vandenberg Philippe - Het net (2003-2004)
        Oct. 21, 2023

        Vandenberg Philippe - Het net (2003-2004)

        Est: €20,000 - €30,000

        Oil on canvas - Sig. on the reverse 2003-2004 with title - Unframed - With documentation

        De Vuyst
      • PREMIUM LOT - Philippe Vandenberg (1952-2009), 'Schilderij', diptych, 1985, oil on canvas
        Oct. 03, 2023

        PREMIUM LOT - Philippe Vandenberg (1952-2009), 'Schilderij', diptych, 1985, oil on canvas

        Est: €35,000 - €50,000

        § PREMIUM LOT - Philippe Vandenberg (1952-2009), 'Schilderij', diptych, 1985, oil on canvas Premium Lot - full registration and deposit are required before bidding. Please contact our office to be approved to bid on this lot. Signed, titled and dated to the verso. Provenance: Richard Foncke Gallery, Ghent. 200 x 150 cm (x2) Is possibly subject to the Artist's Resale Right / consult ‘Conditions of Sale'

        Carlo Bonte Auctions
        Jun. 15, 2023

        Est: €200 - €400

        Untitled. Colour screenprint. Signed and dated in pencil and numbered 64/120. Sheet browned, pinholes in the four corners. Upper right corner with light crease. Description FR Sans titre. Sérigraphie en couleur. Signée et datée au crayon et numérotée 64/120. Feuille brunie, trous d'épingle aux quatre coins. Coin supérieur droit avec un léger pli. Beschrijving NL Zonder titel. Kleurenzeefdruk. Getekend en gedateerd in potlood en genummerd 64/120. Blad gebruind, punaisegaten in de vier hoeken. Hoek rechts boven met lichte vouw.

        Jun. 15, 2023

        Est: €1,500 - €2,000

        'De opdracht'/ 'De stand der dingen', 1995. Indian ink, wash, and gouache. Signed, dated, and titled in pencil. With handwritten poem, also signed, dated, and titled in pencil. In orig. box. To be included in the forthcoming overview catalogue of the complete works of Philippe Vandenberg by the Philippe Vandenberg Foundation. Description FR 'De opdracht'/ 'De stand der dingen', 1995. Encre de Chine, lavis et gouache. Signé, daté et titré au crayon. Avec un poème manuscrit, également signé, daté et titré au crayon. Dans sa boîte d'origine. Cette œuvre sera incluse dans le catalogue de l'œuvre en préparation par la Fondation Philippe Vandenberg. Beschrijving NL 'De opdracht'/ 'De stand der dingen', 1995. Oost-Indische inkt, gewassen, en gouache. Getekend, gedateerd en getiteld in potlood. Met handgeschreven gedicht, eveneens getekend, gedateerd en getiteld in potlood. In orig. box. Dit werk wordt opgenomen in de oeuvrecatalogus in voorbereiding door de Philippe Vandenberg Foundation.

      • Vandenberg Philippe - La misère du jour (1998)
        May. 20, 2023

        Vandenberg Philippe - La misère du jour (1998)

        Est: €2,000 - €3,000

        Album - Signed copy - Nr. B/F

        De Vuyst
      • Vandenberg Philippe - Composition (1986)
        May. 20, 2023

        Vandenberg Philippe - Composition (1986)

        Est: €8,000 - €12,000

        Oil on canvas - Sig. on the reverse 1986 - Unframed

        De Vuyst
      • VANDENBERG PHILIPPE
        May. 13, 2023

        VANDENBERG PHILIPPE

        Est: €30 - €100

        De Blindmaker'

        Campo & Campo
      • PHILIPPE VANDENBERG (BORN 1952)
        Mar. 21, 2023

        PHILIPPE VANDENBERG (BORN 1952)

        Est: €200 - €300

        Philippe VANDENBERG (born in 1952) De lamentaties van de roeiers, 1995 colour lithograph, numbered lower left 144/150, signed and dated H : 62 cm W : 80 cm

        Haynault
      • Vandenberg Philippe - The Net (2003-04)
        Mar. 04, 2023

        Vandenberg Philippe - The Net (2003-04)

        Est: €24,000 - €34,000

        De Vuyst
      • Vandenberg Philippe - Composition (1989)
        Mar. 04, 2023

        Vandenberg Philippe - Composition (1989)

        Est: €800 - €1,200

        Colour lithograph - Sig. 1989 in pencil - Ex. nr. XV/XXV

        De Vuyst
      • VANDENBERG Philippe (1952 - 2009)
        Jan. 24, 2023

        VANDENBERG Philippe (1952 - 2009)

        Est: €4,000 - €6,000

        VANDENBERG Philippe (1952 - 2009) Huile sur toile "Composition abstraite". Signé et daté au dos Philippe Vandenberghe 1982. Sera inclus dans le catalogue raisonné des œuvres complètes de Philippe Vandenberg par la Philippe Vandenberg Foundation qui confirme son authenticité. Ecole belge. Dim. : +/- 90x70 cm.

      • PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) - L’éternelle Blessure, 1994.
        Dec. 11, 2022

        PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) - L’éternelle Blessure, 1994.

        Est: €200 - €300

        PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) L’éternelle Blessure, 1994. Lithographie en noir. Signée, datée, dédicacée et numérotée 10/20. Lithografie in zwart. Getekend, gedateerd, opgedragen en genummerd 10/20. 56 x 76 cm Encadrée « Sera incluse dans le catalogue raisonné à paraître de l'œuvre complète de Philippe Vandenberg par la Philippe Vandenberg ».

        Cornette de Saint-Cyr-Bruxelles
        Dec. 09, 2022

        Est: €700 - €900

        'hij die roept zal zinken/ hij die drijft zal varen', 1995. Colour screenprint, updated in pencil. Signed in pencil and annotated 'e/a'. With poem 'The rower' (printed) on verso. Frame. Description FR 'hij die roept zal zinken/ hij die drijft zal varen', 1995. Sérigraphie en couleurs, rehaussée au crayon. Signé au crayon et annoté 'e/a'. Avec le poème imprimé au verso, titré 'The rower'. Cadre. Beschrijving NL 'hij die roept zal zinken/ hij die drijft zal varen', 1995. Kleurenzeefdruk, bijgewerkt met potlood. Getekend in potlood en met annotatie 'e/a'. Met op verso gedicht 'De roeier' (gedrukt). Kader.

        Dec. 09, 2022

        Est: €1,500 - €2,000

        'De opdracht'/ 'De stand der dingen', 1995. Indian ink, wash, and gouache. Signed, dated, and titled in pencil. With handwritten poem, also signed, dated, and titled in pencil. In orig. box. Description FR 'De opdracht'/ 'De stand der dingen', 1995. Encre de Chine, lavis et gouache. Signé, daté et titré au crayon. Avec un poème manuscrit, également signé, daté et titré au crayon. Dans sa boîte d'origine. Beschrijving NL 'De opdracht'/ 'De stand der dingen', 1995. Oost-Indische inkt, gewassen, en gouache. Getekend, gedateerd en getiteld in potlood. Met handgeschreven gedicht, eveneens getekend, gedateerd en getiteld in potlood. In orig. box.

        Dec. 06, 2022

        Est: €12,000 - €15,000

        'De aureolen, of portret van Mieja', 1991-1993. Canvas. Title, signature and date on reverse. Resale rights applicable. The intimate painting 'De aureolen, of portret van Mieja' was created during a period of artistic reflection. Philippe Vandenberg's art turned inward in the early 1990s. Human desire, love and 'vanitas' took the centre stage. These themes are incorporated into his portraits of family and loved ones. The person portrayed here is Mieja, partner of Vandenberg. The two hands and two skulls that surround her, go back to christian visual language. The Bible inspired the artist, not from a religious point of view, but because the human fragility is depicted so accurately is these ancient stories. The hands can be interpreted as the crucified hands of Christ or as a symbol for the (artistic) creation; the skulls refer to the idea of impermanence. Description FR 'De aureolen, of portret van Mieja', 1991-1993. Toile. Titre, signature et date au revers 'Philippe Vandenberg 1991-93'. Le tableau intime 'De aureolen, of portret van Mieja' est créé pendant une période de réflexion artistique. L'art de Philippe Vandenberg se tourne vers l'intérieur au début des années 1990. Le désir humain, l'amour et l'éphémère occupent le devant de la scène. Ces thèmes sont intégrés dans ses portraits de famille et d'êtres chers, entre autres. La personne représentée ici est Mieja, partenaire de Vandenberg. Il emprunte à l'imagerie chrétienne les deux mains et les deux crânes qui l'entourent. La Bible inspire l'artiste, non pas par conviction religieuse, mais parce qu'il exprime si bien la fragilité humaine. Les mains peuvent représenter les mains crucifiées du Christ ou la création (artistique); les crânes sont un symbole de l'éphémère. Droit de suite applicable. Beschrijving NL 'De aureolen, of portret van Mieja', 1991-1993. Doek. Titel, signatuur en datum op verso 'Philippe Vandenberg 1991-93'. Het intieme schilderij 'De aureolen, of portret van Mieja' ontstaat in een periode van artistieke bezinning. De kunst van Philippe Vandenberg keert zich begin jaren ‘90 naar binnen. Het menselijke verlangen, de liefde en vergankelijkheid staan centraal. De thema’s worden onder meer verwerkt in zijn portretten van familie en naasten. De geportretteerde hier is Mieja, partner van Vandenberg. De twee handen en twee schedels die haar omringen, ontleent hij uit de christelijke beeldtaal. De Bijbel inspireert de kunstenaar, niet vanuit een geloofsovertuiging, maar omdat het boek de menselijke fragiliteit zo scherp verwoordt. De handen kunnen de gekruisigde handen van Christus verbeelden of de (artistieke) schepping, de schedels zijn een symbool voor vergankelijkheid. Volgrecht van toepassing.

      • Vandenberg Philippe - Sangre de toro (1984)
        Oct. 22, 2022

        Vandenberg Philippe - Sangre de toro (1984)

        Est: €10,000 - €15,000

        Oil on canvas - Sig. on the reverse 1984 with title - Unframed - With documentation

        De Vuyst
      • PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) Sans titre, 1990-1991. Huile sur toile. S
        Oct. 16, 2022

        PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) Sans titre, 1990-1991. Huile sur toile. S

        Est: €4,500 - €5,500

        PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) Sans titre, 1990-1991. Huile sur toile. Signée et datée au dos. Olieverf op doek. Achteraan getekend en gedateerd. 50 x 40 cm L’œuvre sera incluse dans le catalogue raisonné à paraître de l'œuvre complète de Philippe Vandenberg par la Philippe Vandenberg Foundation

      • Philippe VANDENBERG (1952-2009)
        Sep. 18, 2022

        Philippe VANDENBERG (1952-2009)

        Est: €300 - €400

        Philippe VANDENBERG (1952-2009) Lithograph e.a., signed, titled and dated '83 in pencil. Lithografie e.a., gesigneerd, getiteld en gedateerd '83 in potlood.

        Maison Jules Veilinghuis
        Sep. 17, 2022

        Est: €5,000 - €7,000

        Philippe VANDENBERG (1952-2009) Collage, ink and charcoal on paper Untitled, signed and dated 1991. Collage, inkt en houtskool op papier Zonder titel, gesigneerd en gedateerd 1991.

        Maison Jules Veilinghuis
      • PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009): UNTITLED, MIXED MEDIA ON PAPER, DATED 1984
        Jun. 26, 2022

        PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009): UNTITLED, MIXED MEDIA ON PAPER, DATED 1984

        Est: €3,000 - €6,000

        Work: 74 x 60 cm  Frame: 89,5 x 78 cm

        Rob Michiels Auctions
        Jun. 09, 2022

        Est: €500 - €750

        Jun. 08, 2022

        Est: €30,000 - €40,000

        To be included in the forthcoming overview catalogue of the complete works of Philippe Vandenberg by the Philippe Vandenberg Foundation. Description FR Sans titre, 1987. Toile. Signé et daté deux fois au revers 'Philippe/ Vandenberg/ 1987'. Expo: Fondation Veranneman, Kruishoutem, Philippe Vandenberg : Peintures récentes, 29.10-10.12.1988 Provenance: Paul Teerlynck-Desimpel, Galerie Veranneman, Kruishoutem Ce tableau sans titre est caractéristique des œuvres abstraites lyriques de Philippe Vandenberg à partir de 1987. Les éléments figuratifs sont progressivement délaissés au profit de compositions dynamiques dans une coloration légère ; les teintes roses, bleues, vertes, jaunes et blanches dominent. Les couleurs sont déposées dans des coups de pinceau puissants qui se concentrent sur l'acte de peindre. En raison de leur intensité, ses peintures trouvent toujours un lien avec la vie. Ou, comme le disait l'artiste lui-même en 1988 : 'La peinture est pour moi une attitude face à la vie. Mes peintures sont des réactions à la vie, à quelque chose que j'ai vécu. Aussi abstraits qu'ils puissent être pour le spectateur, ils sont porteurs d'une force' . Nous remercions Mr. Johannes Muselaers, responsable de la collection de la fondation Philippe Vandenberg, pour les renseignements supplémentaires à propos de cette oeuvre. Beschrijving NL Zonder titel, 1987. Doek. Getekend en tweemaal gedateerd op verso 'Philippe/ Vandenberg/ 1987'. Expo: Stichting Veranneman, Kruishoutem, Philippe Vandenberg: Peintures récentes, 29.10-10.12.1988 Herkomst: Paul Teerlynck-Desimpel, Galerie Veranneman, Kruishoutem Dit titelloze schilderij is kenmerkend voor Philippe Vandenberg's lyrisch abstracte werken uit 1987. Figuratieve elementen worden dat jaar gradueel overboord gelaten ten voordele van dynamisch composities in een licht coloriet; roze, blauwe, groene, gele en witte tinten domineren. De kleuren worden neergezet in krachtige penseelstreken die de act van het schilderen centraal stellen. Door hun intensiteit vinden zijn schilderijen alsnog aanknoping bij het leven. Of, zoals de kunstenaar zelf stelde in 1988: "Schilderen is voor mij een levenshouding. Mijn schilderijen zijn reacties op het leven, op iets wat ik heb meegemaakt. Hoe abstract ze voor de toeschouwer ook mogen zijn, het zijn dragers van een kracht." Met dank aan de heer Johannes Muselaers, hoofd collectiebeheer Philippe Vandenberg foundation, voor de toelichting bij onderhavig werk dat zal opgenomen worden in hun toekomstige oeuvrecatalogus.