Francesc Vayreda Casabó Sold at Auction Prices

    • FRANCESC VAYREDA. Rural view.
      Jul. 11, 2024

      FRANCESC VAYREDA. Rural view.

      Est: €300 - €350

      Oil on canvas Signed and dated 1922. On the back, signed and dated 34.5x45 cm.

      Balclis
    • FRANCESC VAYREDA. La Corominota, Olot.
      Mar. 11, 2021

      FRANCESC VAYREDA. La Corominota, Olot.

      Est: €900 - €1,100

      Oil on canvas Signed and dated 1923. On the back, signed and dated 1923 60.5x76.5 cm.

      Balclis
    • FRANCESC VAYREDA (OLOT, 1888-1929) PAISAJE CON FIGURAS.
      Feb. 25, 2021

      FRANCESC VAYREDA (OLOT, 1888-1929) PAISAJE CON FIGURAS.

      Est: €750 - €1,000

      Francesc Vayreda (Olot, 1888-1929) Paisaje con figuras. Óleo sobre lienzo. Firmado y fehado en 1929. Al dorso firmado y fechado. 54 x 81 cm.

      Aletheia Subastas
    • Francesc Vayreda Olot 1888 - 1929 "Paisatge" Oil on canvas Signed. Made in Olot circa 1918. Exhibition: "Les Arts i els Artistes", Gale
      Mar. 11, 2015

      Francesc Vayreda Olot 1888 - 1929 "Paisatge" Oil on canvas Signed. Made in Olot circa 1918. Exhibition: "Les Arts i els Artistes", Gale

      Est: €900 -

      Francesc Vayreda Olot 1888 - 1929 "Paisatge" Oil on canvas Signed. Made in Olot circa 1918. Exhibition: "Les Arts i els Artistes", Galeries Laietanes, Barcelona, January 1918. Literature: 'L'Exposició XI de 'Les Arts i els Artistes'', "Vell i Nou", N. 60, February 1st 1918, p. 50 (reproduced); Eduard M. Puig, 'XI Exposició de 'Les Arts i els Artistes'', "La Revista", N. 68, February 16th 1918, p. 63; and Mariona Seguranyes, "Francesc Vayreda, de l'Impressionisme al Noucentisme a Catalunya", Olot, Museu de la Garrotxa - Institut de Cultura de la Ciutat d'Olot, 2013, p. 86, doc. 15 (reproduced) 52,5x66 cm Francesc Vayreda Olot 1888 - 1929 "Paisatge" Óleo sobre lienzo Firmado. Realizado en Olot hacia 1918. Exposición: "Les Arts i els Artistes", Galeries Laietanes, Barcelona, enero 1918. Bibliografía: 'L'Exposició XI de 'Les Arts i els Artistes'', "Vell i Nou", nº 60, 1 febrero 1918, p. 50 (reproducido); Eduard M. Puig, 'XI Exposició de 'Les Arts i els Artistes'', "La Revista", nº 68, 16 febrero 1918, p. 63; y Mariona Seguranyes, "Francesc Vayreda, de l'Impressionisme al Noucentisme a Catalunya", Olot, Museu de la Garrotxa - Institut de Cultura de la Ciutat d'Olot, 2013, p. 86, doc. 15 (reproducido) 52,5x66 cm

      Balclis
      Oct. 24, 2012

      Est: €500 -

      Jaume Mercadé Queralt (Valls 1889 - Barcelona 1967) and Francesc Vayreda Casabó (Olot, 1888 - 1929). Noucentista pendant. Circa 1917 Jaume Mercadé Queralt Valls 1889 - Barcelona 1967 y Francesc Vayreda Casabó (Olot, 1888 - 1929) Colgante noucentista, hacia 1917 En plata y calcedonias talla cabujón redondo. Representando una muchacha con cesta. Bibliografía de referencia: "Joyas de artista: del modernismo a la vanguardia", Barcelona, MNAC, 2010. Falta una calcedonia y rotura en el bisel. 18,4 gr

      Balclis