Zdenek Virt Sold at Auction Prices

b. 1925 - d. 2008

    • Virt, Zdenek: ''Akty''
      Mar. 23, 2024

      Virt, Zdenek: ''Akty''

      Est: €80 - €160

      Virt, Zdenek . ''Akty'' (Prague 1925-2008 ibid.) Rare portfolio of 14 black and white silver print photographs of female nudes. Orbis-Verlag. 1st edition 1966. approx. 17.7 x 12.7 cm each. // Virt, Zdenek ''Akty'' (Prag 1925-2008 ebd.) Seltenes Portfolio von 14 Schwarz-Weiß-Silberdruck-Fotografien mit weiblichen Akten. Orbis-Verlag. 1. Auflage 1966. Je ca. 17,7 x 12,7 cm.

    • Virt, Zdenek: ''Akty''
      Jul. 29, 2023

      Virt, Zdenek: ''Akty''

      Virt, Zdenek - ''Akty'' (Prague 1925-2008 ibid.) Rare portfolio of 14 black and white silver print photographs of female nudes. Orbis-Verlag. 1st edition 1966. approx. 17.7 x 12.7 cm each. // Virt, Zdenek ''Akty'' (Prag 1925-2008 ebd.) Seltenes Portfolio von 14 Schwarz-Weiß-Silberdruck-Fotografien mit weiblichen Akten. Orbis-Verlag. 1. Auflage 1966. Je ca. 17,7 x 12,7 cm.

    • Virt, Zdenek — "Akty"
      Nov. 25, 2022

      Virt, Zdenek — "Akty"

      Virt, Zdenek — ''Akty'' (Prague 1925-2008 ibid.) Rare portfolio of 14 black and white silver print photographs of female nudes. Orbis-Verlag. 1st edition 1966. approx. 17.7 x 12.7 cm each. // Virt, Zdenek — "Akty" — (Prag 1925-2008 ebd.) Seltenes Portfolio von 14 Schwarz-Weiß-Silberdruck-Fotografien mit weiblichen Akten. Orbis-Verlag. 1. Auflage 1966. Je ca. 17,7 x 12,7 cm.

    • Virt, Zdenek
      May. 13, 2022

      Virt, Zdenek

      Est: €200 - €300

      (1925 Prag 2008). 4 weibliche Akte. Silbergelatine-Abzüge. Mitte 20. Jhdt. 17,5 x 12,5 cm. Verso bezeichnet: Akt. Zdenka Virta. Orbis 26851 Nr. 12, 26842, Nr. 13, 26850 Nr. 11, 26852 Nr. 13. - Gute Zustände, Ecken tls. leicht angestoßen, Nr. 26852 kl. Kratzer in der Oberfläche. D

    • Zdeněk Virt (1925-2008)
      Mar. 12, 2020

      Zdeněk Virt (1925-2008)

      AKT 1972 Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 266x348 mm (294x366 mm). Recto vpravo dole pod obrazem tuší podpis autora, verso značeno autorským razítkem, datace a další poznámky tužkou. Stav A. Český malíř a fotograf, nejvýznamnější představitel op-artu v české fotografii. V letech 1941-1944 studoval Státní grafickou školu a večerní kurzy kreslení aktu, mezi léty 1945-1950 pak Vysokou školu uměleckoprůmyslovou u F. Tichého. Poté začal pracovat v ČTK, zabýval se užitou grafikou a od poloviny 50. let také fotografováním. Své žánrové snímky a akty publikoval v časopisech, snímky upravoval pomocí rastrů a sítí; věnoval se také ilustrační tvorbě a spolupracoval s filmem. Poprvé vystavoval v roce 1963 v Divadle E. F. Buriana. K jeho nejznámějším dílům patří pohlednicový soubor Akty Zdeňka Virta, vydaný nakladatelstvím Orbis roku 1967 s autorovým úvodním textem, který se objevil i v zahraničních publikacích. V roce 1970 vydal souhrnnou práci Op-art Akte opět s vlastním komentářem. V období normalizace nemohl akty publikovat, věnoval se tedy spíše grafické tvorbě a reklamní fotografii. Působil řadu let také pedagogicky, byl jedním z prvních pedagogů kabinetu fotografie na FAMU. Po ztrátě kolekce v souvislosti s polskou výstavou v roce 1981 dále vystavovat odmítal. V 90. letech se vrátil ke kresbě a malbě. NUDE 1972 Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 266x348 mm (294x366 mm). Signed in ink lower right on the recto, copyright credit stamp, date and other annotations in pencil on the verso. AKT 1972 Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 266x348 mm (294x366 mm). Recto rechts unten unter dem Bild in Tusche signiert, verso Künstlerstempel, Datum und andere Notizen in Bleistift.

      Auction House Zezula
    • Zdeněk Virt (1925-2008)
      Mar. 12, 2020

      Zdeněk Virt (1925-2008)

      AKT 70. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 265x222 mm (370x286 mm). Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Trhlinka na levém okraji mimo obrazovou plochu ca 1 mm. Český malíř a fotograf, nejvýznamnější představitel op-artu v české fotografii. V letech 1941-1944 studoval Státní grafickou školu a večerní kurzy kreslení aktu, mezi léty 1945-1950 pak Vysokou školu uměleckoprůmyslovou u F. Tichého. Poté začal pracovat v ČTK, zabýval se užitou grafikou a od poloviny 50. let také fotografováním. Své žánrové snímky a akty publikoval v časopisech, snímky upravoval pomocí rastrů a sítí; věnoval se také ilustrační tvorbě a spolupracoval s filmem. Poprvé vystavoval v roce 1963 v Divadle E. F. Buriana. K jeho nejznámějším dílům patří pohlednicový soubor Akty Zdeňka Virta, vydaný nakladatelstvím Orbis roku 1967 s autorovým úvodním textem, který se objevil i v zahraničních publikacích. V roce 1970 vydal souhrnnou práci Op-art Akte opět s vlastním komentářem. V období normalizace nemohl akty publikovat, věnoval se tedy spíše grafické tvorbě a reklamní fotografii. Působil řadu let také pedagogicky, byl jedním z prvních pedagogů kabinetu fotografie na FAMU. Po ztrátě kolekce v souvislosti s polskou výstavou v roce 1981 dále vystavovat odmítal. V 90. letech se vrátil ke kresbě a malbě. NUDE 1970`s Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 265x222 mm (370x286 mm). Copyright credit stamp on the verso. Ca 1 mm tearing by the left edge away from the image. AKT 1970s Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 265x222 mm (370x286 mm). Verso Künstlerstempel. Riss am linken Rand außerhalb des Bildbereichs ca. 1 mm.

      Auction House Zezula
    • Zdeněk Virt (1925-2008)
      Nov. 08, 2014

      Zdeněk Virt (1925-2008)

      Est: Kč6,000 - Kč12,000

      Zdeněk Virt (1925-2008) Without title. The end of 1960's. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 304x240 mm. Verso author's signature in pencil. Condition A. Zdeněk Virt (1925-2008) BEZ NÁZVU. Konec 60. let 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 304x240 mm. Verso tužkou podpis autora. Stav A. Zdeněk Virt (1925-2008) OHNE TITEL. Ende 60er Jahren. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 304x240 mm. Verso mit Bleistift signiert. Zustand A. Zdeněk Virt - český malíř a fotograf, nejvýznamnější představitel op-artu v české fotografii. V letech 1941-1944 studoval Státní grafickou školu a večerní kurzy kreslení aktu, mezi léty 1945-1950 pak Vysokou školu uměleckoprůmyslovou u F. Tichého. Poté začal pracovat v ČTK, zabýval se užitou grafikou a od poloviny 50. let také fotografováním. Své žánrové snímky a akty publikoval v časopisech, upravoval je pomocí rastrů a sítí. Věnoval se také ilustrační tvorbě a spolupracoval s filmem. Poprvé vystavoval v roce 1963 v Divadle E. F. Buriana. K jeho nejznámějším dílům patří pohlednicový soubor Akty Zdeňka Virta, vydaný nakladatelstvím Orbis roku 1967 s autorovým úvodním textem, který se objevil i v zahraničních publikacích. V roce 1970 vydal souhrnnou práci Op-art Akte opět s vlastním komentářem. V období normalizace nemohl akty publikovat, věnoval se tedy spíše grafické tvorbě a reklamní fotografii. Působil řadu let i pedagogicky, byl jedním z prvních pedagogů kabinetu fotografie na FAMU. Po ztrátě kolekce v souvislosti s polskou výstavou v roce 1981 dále vystavovat odmítal. V 90. letech se vrátil ke kresbě a malbě. Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč / 440 - 549 € 12 000 - 15 000 CZK / 440 - 549 €

      Auction House Zezula
    • Zdeněk Virt (* 1925)
      Nov. 03, 2012

      Zdeněk Virt (* 1925)

      Est: Kč500 - Kč1,000

      Zdeněk Virt (* 1925) PAIR OF NUDES. 1967. Pair of nudes with numbers 11 and 13 of the set of fifteen photographic nudes of Zdenek Virt, published by Orbis publishing house in 1967. Set was published in a foreign publications (Alessandro Bertolotti, Books of Nudes, Abrams, New York 2007). Black and white photography on paper, 125x175 mm. Reverse side marked "Original Vintage Silver Gelatin Photograph (18x13) 1966". Mounted, framed, glassed. Zdeněk Virt - studied State School of Graphic. After the war he continued his studies of graphics at the university. He made photographies since fifties. Since the middle of sixties he published his photographies in magazines and later published several books of his photographies. Zdeněk Virt (1925-2008) DVOJICE AKTŮ. 1967. Dvě fotografie ženských aktů s čísly 11 a 13 ze souboru patnácti fotografických pohlednic Akty Zdeňka Virta, vydaného nakladatelstvím Orbis roku 1967. Soubor byl zahrnut i do zahraničních publikací (Alessandro Bertolotti, Books of Nudes, Abrams, New York 2007). Černobílá fotografie na papíře, 125x175 mm. Na rubu značeno „Original Vintage Silver Gelatin Photograph (18x13) 1966". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Zdeněk Virt (* 1925) ZWEI AKTE. 1967. Zwei Photographien, N. 11 und 13 aus dem Zyklus von 15 Ansichtskarten mit Akten von Zdeňek Virt, herausgegeben von Orbis in 1967. Die Serie wurde auch in ausländischen Publikationen eingeschlossen. (Alessandro Bertolotti, Books of Nudes, Abrams, New York 2007). Schwarzweiße Photographie auf Papier,125x175 mm. verso bez. „Original Vintage Silver Gelatin Photograph (18x13) 1966". Passepartout, gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • Zdeněk Virt (* 1925)
      Nov. 03, 2012

      Zdeněk Virt (* 1925)

      Est: Kč900 - Kč1,800

      Zdeněk Virt (* 1925) FOUR NUDE WOMEN. 1967. Photographies no. 1, 4, 8 and 12 from the cycle of 15 postcards Nudes by Zdenek Virt, published in 1967 by Orbis publishing house. Set was also published in foreign books (Alessandro Bertolotti, Books of Nudes, Abrams, New York 2007). Black and white photography on paper, 125x175 mm, reverse side marked "Akty ZDEŇKA VIRTA". Zdeněk Virt - studied State School of Graphic. After the war he continued his studies of graphics at the university. He made photographies since fifties. Since the middle of sixties he published his photographies in magazines and later published several books of his photographies. Zdeněk Virt (1925-2008) ČTVEŘICE ŽENSKÝCH AKTŮ. 1967. Fotografie č. 1, 4, 8 a 12 z cyklu 15 fotografických pohlednic Akty Zdeňka Virta, vydaného v roce 1967 nakladatelstvím Orbis. Soubor byl zahrnut i do zahraničních publikací (Alessandro Bertolotti, Books of Nudes, Abrams, New York 2007). Černobílá fotografie na papíře, 125x175 mm, zn. na rubu „Akty ZDEŇKA VIRTA". Zdeněk Virt - studoval na Státní grafické škole. Po válce a totálním nasazení pokračoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u prof. Františka Tichého. Věnoval se hlavně užité grafice, fotografoval od poloviny padesátých let. Od poloviny šedesátých let uveřejňoval časopisecky své fotografické akty, které pojímal v duchu moderního op-artu. Následně vydal několik fotografických knih. Zdeněk Virt (* 1925) VIER FRAUENAKTE. 1967. Photographie N. 1, 4, 8 und 12 aus dem Zyklus von 15 Ansichtskarten von Zdeňek Virt, herausgegeben von Orbis in 1967. Die Serie wurde auch in ausländischen Publikationen eingeschlossen. (Alessandro Bertolotti, Books of Nudes, Abrams, New York 2007). Schwarzweiße Photographie auf Papier, 125x175 mm, verso bez. „Akty ZDEŇKA VIRTA".

      Auction House Zezula
    • ZDENEK VIRT (1925 - 2008) Portfolio Akty
      Mar. 21, 2012

      ZDENEK VIRT (1925 - 2008) Portfolio Akty

      Est: €150 - €200

      AKTY 1967, Praga, 15 stampe in argento + 4 pagine in un involucro di cartone. n TBE . Rif. Bertolotti p.214.