Salomon de Visser Sold at Auction Prices

Lithographer

          Oct. 04, 2023

          Est: €150 - €200

          vierkante gelepen kristallen theebus met zilveren montuur, laat empire, anno 1827, meester Bennewitz & Zoon, Amsterdam, hoogte 12 cm.

          Veilinghuis Van Spengen
        • SET: TEEKANNE UND CREMIER
          Jul. 04, 2023

          SET: TEEKANNE UND CREMIER

          Est: CHF800 - CHF1,000

          Amsterdam, 1844. Silber. Meistermarke Theodorus Gerardus Bentvelt für Bonebakker & Zoon. Gedrückte Viereckform mit gerundeten Ecken und im oberen Teil mit vertikalen Faltenzügen. Deckelknauf in Form eines Löwen. Bogenhenkel aus Holz mit Akanthusblattzierde am Ansatz. Meister-, Verkäufermarke, Jahresbuchstabe K, Feingehalt 934. H 12 cm, ca. 820 g.

        • ingelijste prent van Napoleon III (1808-1873) met zijn vrouw keizerin Eugenie (1826-1920) en hun zoo
          Mar. 02, 2023

          ingelijste prent van Napoleon III (1808-1873) met zijn vrouw keizerin Eugenie (1826-1920) en hun zoo

          Est: €150 - €200

          ingelijste prent van Napoleon III (1808-1873) met zijn vrouw keizerin Eugenie (1826-1920) en hun zoon, omringd door het Franse volk met Napoleon I te paard in de achtergrond, de vergulde lijst bekroond met wapen, circa 1860 afm. lijst: 130 x 97 cm

          Veilinghuis Van Spengen
        • Robidé van der Aa, C.P.E. De gevolgen van huisselijke achteloosheid, wanorde en verkwisting, in voorbeelden. Uitgegeven door de Maatschappij: Tot Nut
          Nov. 23, 2022

          Robidé van der Aa, C.P.E. De gevolgen van huisselijke achteloosheid, wanorde en verkwisting, in voorbeelden. Uitgegeven door de Maatschappij: Tot Nut

          Est: €40 - €60

          Robidé van der Aa, C.P.E. De gevolgen van huisselijke achteloosheid, wanorde en verkwisting, in voorbeelden. Uitgegeven door de Maatschappij: Tot Nut van 't Algemeen. Amst., C. de Vries, H. van Munster en Zoon and J. van der Hey en Zoon, 1827, VIII,148p., contemp. limp boards. - Bookblock loose, partly waterstained, library stamp on htitle. = The winning entry for a competition of the Dutch Society for Public Welfare, these 18 short scenes of disastrous households provide many soc(iet)al insights into 19th-century daily life. AND 1 other: (W. VAN DEN HULL), Over de belangrijkheid eens zestigjarigen ouderdoms, in den Jare 1831; of Schets der hoogst merkwaardige verschijnselen welke dien leeftijd bij uitstek kenmerken (Amst., 1831, orig. boards).

          Bubb > Kuyper: Auctioneers of Books, Fine Arts & Manuscripts
        • Vynckt, L.J.J. van der. Nederlandsche beroerten onder Filips II.
          May. 17, 2022

          Vynckt, L.J.J. van der. Nederlandsche beroerten onder Filips II.

          Est: €50 - €70

          Vynckt, L.J.J. van der. Nederlandsche beroerten onder Filips II. Amst., J.C. Sepp en Zoon, 1823-1826, 4 vols., contemp. unif. hcalf w. gilt spine and letterpiece. - Bindings worn/ dam. along extremities. Contents fine.

        • [Horses and horsemanship]. Clater, F. De paarden-arts; of de kunst, om zijne paarden zelf te genezen
          May. 27, 2020

          [Horses and horsemanship]. Clater, F. De paarden-arts; of de kunst, om zijne paarden zelf te genezen

          Est: €30 - €50

          [Horses and horsemanship]. Clater, F. De paarden-arts; of de kunst, om zijne paarden zelf te genezen. Dutch transl. after the German transl. by S. von Tenneker. The Hague, S. de Visser, 1826, (2),VIII,432p., contemp. limp boards, sm. 8vo. - Old price written in pen on lower pastedown; occas. sl. foxed; first few lvs. sm. waterstain in lower blank margin. Spine sunned; covers sl. soiled. = Rare.

        • [Popular literature]. (Neufville, M.J. de). De kleine pligten, eene oorspro
          Nov. 27, 2019

          [Popular literature]. (Neufville, M.J. de). De kleine pligten, eene oorspro

          Est: €60 - €80

          [Popular literature]. (Neufville, M.J. de). De kleine pligten, eene oorspronkelijke zedelijke voorstelling in brieven uit het begin der negentiende eeuw. Amst., P. den Hengst en Zoon, 1824-1827, 4 vols., 4 engr. title-p. w. vignette by W. VAN SENUS after J. SMIES/ H.P. OOSTERHUIS, contemp. unif. limp boards. - All vols. bookplate on verso frontwr.; three vols. contemp. manuscript library annots. (of loans) on first free endpaper; two vols. part cut out of last free endpaper; two vols. foxed. Wrappers rubbed. = Scheepers II, 229.

        • Een Marine-sabel.
          Oct. 13, 2016

          Een Marine-sabel.

          Est: €175 - €200

          Een Nederlands (Mod. 1843?) Marine adjudant-onderofficiers sabel met schede, kling gemerkt: P. Mansvelt en Zoon, te 's Hage. Greep; deel messing afgebroken en ontbreekt.

        • A square silver waiter, a rectangular tray, a crystal and silver caster, a silver mustard pot and a cigarette box
          Mar. 16, 2015

          A square silver waiter, a rectangular tray, a crystal and silver caster, a silver mustard pot and a cigarette box

          Est: €600 - €1,000

          Amsterdam, A. Bonebakker & Zoon, 1878, Wed. J. Stellingwerff, 1842, P.G. Petersen, 1828, unknown maker, 1824, Birmingham, 1938, J.W.B. Ld. - Cabaret first grade silver, the others second grade silver, the box with engraved coat of arms of the Hooft family and blue banding, gilt interior. Tray with openwork rim. - Approx. weight 1530 grams. - L. 28 / 19.6 / H. 14.5 / 13 / L. 14 cm - (5x)

          AAG Auctioneers
        • Nieuwe Reisverhalen. Compleet in 24 delen.
          Oct. 22, 2014

          Nieuwe Reisverhalen. Compleet in 24 delen.

          Est: €800 - €1,200

          Een tijdschrift, bevattende eene keur uit de nieuwste, met bijzondere goedkeuring vereerde, meest belangrijke en onderhoudende reisbeschrijvingen, voor lezers van allerlei aard, uit onderscheidene talen bijééngebragt. With plates. First issue [to 24th issue]. Amsterdam, Wed. G.A. Diederichs en Zoon [and De Gebroeders Diederichs], 1820 - 1826. 8vo., 24 vols., cartonnized and uniform in editor's bindins with title on spine and front casing and contents on back casing. Complete. Every vol. with very finely engraved plate by W.H. Hoogkamer of various far-flung places. Cartonnzied bindings with wear, as is common. Waterstained in places. The travel reports are translations from, e.g., English: "Reis uit het Engelse Leger door Indië en Egypte, naar Engeland gedaan in de jaren 1817 en 1818" by Lt. Col. Fitzclarence, Adj. of the G.G. of the East Indies, Marquis Hastings or: "Overzigt der jongste Keizerlijke Russische ontdekkingsreis naar de Zuidpool door den Hoogleeraar Simonoff", transl. from Russian, etc. Every vol. has at least 3 longer reports, letters with travel reports and, in the later vols., a feature called: "Verscheidenheden met betrekking tot de jongste kennis van landen en volken." Rare in its completeness. The R.L. in The Hague owns 22 out of 24 vols..

          Zwiggelaar Auctions
        • [Studentica] Student Almanacs for the years 1841/1842/1844/1845/1846.
          Oct. 21, 2014

          [Studentica] Student Almanacs for the years 1841/1842/1844/1845/1846.

          Est: €50 - €100

          Leiden, L. Herdingh en Zoon/ J.H. Gebhard & Comp., (1841-1845), 5 vols., with frontispieces and (folding) plates (goddess Minerva), original cardboard (1841)/ contemporart uniform cloth (with minor defects). Together with 1 different almanac (6 in total)

          Zwiggelaar Auctions
        • [Botany] Flora Batava, Part IV. and V.
          Oct. 21, 2014

          [Botany] Flora Batava, Part IV. and V.

          Est: €600 - €1,200

          Afgebeeld door en van wegens J.C. Sepp en Zoon; beschreven door Jan Kops, (part IV.), Amsterdam, J.C. Sepp en Zoon, 1822. Afbeelding en beschrijving van Nederlandsche Gewassen door Jan Kops en H.C. van Hall. Afgebeeld onder opzigt van J.C. Sepp en Zoon, (part V.), Amsterdam, J.C. Sepp en Zoon, 1828. 8vo., 2 vols., bound separately, Part IV., half -leather, title in red, black and gilt stamping on spine, cartonnized sides, incl. 80 hand-coloured copperplate engravings. Part V., half-leather, title in red and gilt stamping on spine, marbled cartonnized sides, incl. 80 hand-coloured copperplate engravings. Good.

          Zwiggelaar Auctions
        • [Hondsbossche Zeewering]. "Kaart van de
          May. 30, 2013

          [Hondsbossche Zeewering]. "Kaart van de

          Est: €200 - €300

          [Hondsbossche Zeewering]. "Kaart van de Hondsbossche en Pettemer Zeeweringen." Engr. map on thin prepared linen by J. VERHEY Bz. and P. VAN DER STERR for J.G. VAN GENDT, engr. by D. Veelwaard en Zoon, w. 11 coats of arms engr. after M.J. STUCKI, 1841, 88x120 cm., in contemp. cl. chemise and slipcase. - Folded (as published?); trifle yellowed/ foxed; chemise and slipcase sl. foxed/ soiled; slipcase w. bookplate (of W.C. Baert de Waarde) mounted on front.

        • [Brabant]. "Kaart van het Arrondissement Breda
          May. 30, 2013

          [Brabant]. "Kaart van het Arrondissement Breda

          Est: €70 - €90

          [Brabant]. "Kaart van het Arrondissement Breda Provincie Noord-Braband." Partly handcol. engr. map by N. KRAFT, in 18 sections mounted on linen, 70,5x84 cm., Den Bosch, H. Palier en Zoon, 1842, "Gegraveerd en gedrukt aan het Géographisch Etablissement van F. Desterbecq, te 's Gravenhage". - Sl. yellowed/ soiled; trifle foxed; ticket in lower left (mostly blank) corner (probably of the archive of the Ministery of War). = Nice colouring of the various forests. Lower right corner reads: "Deze kaart moet beschouwd worden als eene supplementaire op die van de Meyery van s'Hertogenbosch door H: Verhees. zijnde op dezelfde schaal vervaardigd, uitmakende tezamen de gehele provincie Noord-Braband." This is a reference to Verhees' "Kaart figuratief van het grootste gedeelte van Bataasch [sic] Braband (...)" of 1794, an adaptation of which was published by H. Palier en Zoon in 1830. Koeman, Handleiding p.100, no.56 (and cf. no.55).

        • Een boekje met Prentjes, waarbij wat te lezen
          Nov. 27, 2012

          Een boekje met Prentjes, waarbij wat te lezen

          Est: €100 - €150

          Een boekje met Prentjes, waarbij wat te lezen staat, voor brave kinderen. Eerste stukje./ Tweede stukje. Den Bosch, J.J. Arkesteyn en Zoon, 1828/ 1827, 3rd/ 1st ed., (2),30; 32p., woodcut ills., partly by A. CRANENDONCQ, orig. unif. publ. wr., sm. 8vo. - First work htitle, title and frontwr. (sl.) waterst.; both vols. bookblock loose(ning). = Cf. Huiskamp B195 and B196. The illustrations show animals, beehives, a farmer, a hunter, a boy giving alms to a tramp, fighting children, a basketmaker and a boy tormenting a cat.

        • SQUARE PLATE. Holland 1767 - 1842. Maker's mark:
          Mar. 22, 2010

          SQUARE PLATE. Holland 1767 - 1842. Maker's mark:

          Est: CHF800 - CHF1,200

          SQUARE PLATE. Holland 1767 - 1842. Maker's mark: Adrianus Bonebakker & Zoon. With glass insert and coat of arms in the middle. Side length: 23 cm. Wt.: 610 g. QUADRATISCHE PLATTE. Holland 1767 - 1842. Meistermarke Adrianus Bonebakker & Zoon. Glatte, quadratische Platte mit Glaseinsatz und einem Wappen in der Mitte. Durchbrochener Gitterrand mit abschliessendem Perlfries. S: 23 cm. 610 g.