Alexandra Vogt Sold at Auction Prices

  • Alexandra Vogt, Hund. 1995.
    Mar. 13, 2010

    Alexandra Vogt, Hund. 1995.

    Est: €80 - €100

    Lithograph in colours auf festem "Hahnemühle"-Bütten mit Wasserzeichen. Außerhalb des Steins in Blei signiert "Alexandra Vogt" und datiert u.re., bezeichnet "E/A" u.li.Minimal atelierspurig.

  • ALEXANDRA VOGT Tyskland, född 1970 Utan titel
    Oct. 31, 2008

    ALEXANDRA VOGT Tyskland, född 1970 Utan titel

    Est: kr6,000 - kr8,000

    ALEXANDRA VOGT Tyskland, född 1970 Utan titel Signerad och daterad på baksidan A.Vogt -94. Akryl på duk, 140 x 140 cm.

    Stockholms Auktionsverket