Joseph Vorisek Sold at Auction Prices

b. 1902 - d. 1980

    • Josef Voříšek (1902-1980)
      Oct. 07, 2017

      Josef Voříšek (1902-1980)

      UNTITLED. 1930’s. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 250x233 mm (263x233 mm). Photographer’s stamp and stamp „053“ on the verso. Provenance: Private collection, Czech Republic. Condition B. A crack in emulsion in the upper centre part, residues of tape on the verso.  BEZ NÁZVU. 30. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 250x233 mm (263x233 mm). Verso značeno autorským razítkem a razítkem „053“. Provenience: Soukromá sbírka, Čechy. Stav B. V horní části vpravo od středu prasklina v emulzi, verso zbytky lepicí pásky po adjustaci.  OHNE TITEL. 1930s. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 250x233 mm (263x233 mm). Verso Künstlerstempel und Stempel "053". Provenienz: böhmische Privatsammlung. Zustand B. Oberteil Rechts von der Mitte Riss in der Emulsion, Verso Klebeband-Reste.

      Auction House Zezula
    • Josef Voříšek (1902-1980)
      Oct. 08, 2016

      Josef Voříšek (1902-1980)

      IN A STROLLER. 1930’s – 1940’s. Vintage matte gelatin silver print. 275x239 mm (291x239 mm). Photographer’s stamp, label with title and technical annotations, as well as a contact copy 6x6 cm on the verso. Condition A/B. Slightly bumped lower left corner. Estimated price: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 € V KOČÁRKU. 30. – 40. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 275x239 mm (291x239 mm). Verso značeno autorským razítkem a motivovým štítkem s názvem díla a technickými poznámkami, nalepena kontaktní kopie 6x6 cm. Stav A/B. Lehce ohnutý levý dolní roh. Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč / 519 - 593 € IM KINDERWAGEN. 1930-1950. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 275x239 mm (291x239 mm). Verso Künstlerstempel und Motiv-Etikette mit Werktitel und technischen Angaben, Kontakt-Abzug 6x6 cm angeklebt. Zustand A/B. Untere linke Ecke leicht gefaltet. Schätzpreis: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 EUR

      Auction House Zezula
    • Josef Voříšek (1902-1980)
      Oct. 08, 2016

      Josef Voříšek (1902-1980)

      DAM I. 1930’s – 1940’s. Vintage matte gelatin silver print. 267x238 mm (280x238 mm). Photographer’s stamp, label with title and technical annotations, as well as a contact copy 6x6 cm on the verso. Condition A. Estimated price: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 € VODNÍ NÁDRŽ I. 30. – 40. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 267x238 mm (280x238 mm). Verso značeno autorským razítkem a motivovým štítkem s názvem díla a technickými poznámkami, nalepena kontaktní kopie 6x6 cm. Stav A. Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč / 519 - 593 € WASSERBEHÄLTER I. 1930-1950. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 267x238 mm (280x238 mm). Verso Künstlerstempel und Motiv-Etikette mit Werktitel und technischen Angaben, Kontakt-Abzug 6x6 cm angeklebt. Zustand A. Schätzpreis: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 EUR

      Auction House Zezula
    • Josef Voříšek (1902-1980)
      Oct. 08, 2016

      Josef Voříšek (1902-1980)

      UNTITLED. 1930’s – 1940’s. Vintage semi-matte gelatin silver print on Agfa-Brovira paper. 205x170 mm (238x179 mm). Initials of the photographer in pencil lower right corner. Condition A. Estimated price: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 € BEZ NÁZVU. 30. – 40. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru Agfa-Brovira, původní autorská zvětšenina. 205x170 mm (238x179 mm). Recto tužkou vpravo dole monogram autora. Stav A. Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč / 519 - 593 € OHNE TITEL. 1930-1950. Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier Agfa-Brovira, vintage. 205x170 mm (238x179 mm). Recto in Bleistift rechts unten monogrammiert. Zustand A. Schätzpreis: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 EUR

      Auction House Zezula
    • Josef Voříšek (1902-1980)
      Oct. 08, 2016

      Josef Voříšek (1902-1980)

      UNTITLED. 1930’s – 1940’s. Vintage semi-matte gelatin silver print on Agfa-Brovira paper. 230x170 mm (238x180 mm). Initials of the photographer in pencil lower right corner. Condition A. Estimated price: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 € BEZ NÁZVU. 30. – 40. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru Agfa-Brovira, původní autorská zvětšenina. 230x170 mm (238x180 mm). Recto tužkou vpravo dole monogram autora. Stav A. Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč / 519 - 593 € OHNE TITEL. 1930-1950. Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier Agfa-Brovira, vintage. 230x170 mm (238x180 mm). Recto in Bleistift rechts unten monogrammiert. Zustand A. Schätzpreis: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 EUR

      Auction House Zezula
    • Josef Voříšek (1902-1980)
      Oct. 10, 2015

      Josef Voříšek (1902-1980)

      Est: Kč14,000 - Kč18,000

      Josef Voříšek (1902-1980) FROM VERSAILLES (AUTUMN CLEANING). 1933. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 171x148 mm (175x148 mm). Verso dating and note ‘[kr]átkým ohniskem’ (by short focus) in pencil. Condition A. Josef Voříšek (1902-1980) Z VERSAILLES (PODZIMNÍ ÚKLID). 1933. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 171x148 mm (175x148 mm). Verso tužkou datace a poznámka „[kr]átkým ohniskem“. Stav A. Josef Voříšek (1902-1980) AUS VERSAILLES (HERBST BEREINIGUNG). 1933. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 171x148 mm (175x148 mm). Verso mit Bleistift datiert und Notiz „[kr]átkým ohniskem“ (mit kurzem Fokus). Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Josef Vorisek 1902-1980 Sin título, 1930 Gelatina de plata, 28 x 23,5 cm, sello húmedo del fotógrafo, tiraje de época
      Apr. 15, 2015

      Josef Vorisek 1902-1980 Sin título, 1930 Gelatina de plata, 28 x 23,5 cm, sello húmedo del fotógrafo, tiraje de época

      Est: €900 -

      Balclis
    • Josef Voříšek (1902-1980)
      Nov. 08, 2014

      Josef Voříšek (1902-1980)

      Est: Kč10,000 - Kč20,000

      Josef Voříšek (1902-1980) Without title. 1940's. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 172x170 mm (175x172 mm). Verso marked with authorial stamp. Condition A. Josef Voříšek (1902-1980) BEZ NÁZVU. 40. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 172x170 mm (175x172 mm). Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Josef Voříšek (1902-1980) OHNE TITEL. 1940-1950. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier, 172x170 mm (175x172 mm). Verso mit Künstlerstempel versehen. Zustand A. Josef Voříšek - konstruktér, designér a fotograf. V letech 1921-1925 vystudoval na ČVUT strojní a elektrotechnické inženýrství. Vyrůstal v pražské Libni, kam se jeho rodina přestěhovala na počátku století z podkrkonoší. V roce 1924 nastoupil do továrny Aero, z konstrukcí letadel byl v roce 1926 přeřazen do automobilové sekce. Byl jmenován architektem a konstruktérem karoserií. Mezi jeho práce patří karoserie vozů Aero 600, Aero 30, Aero 50 i prototypy Aero Pony a Record. Fotografickou zálibu zdědil po otci, v meziválečném období byl přispěvatelem mnoha časopisů a magazínů, jako byly např. Eva, Ahoj na neděli a další. Mimo to pořizoval reklamní a propagační fotografie pro firmu Aero. Byl členem Sudkova kroužku, pod jeho dohledem fotografoval svatovítskou katedrálu, v jeho doprovodu pak pražský Židovský i Malostranský hřbitov, též prales beskydský Mionší. Sám založil fotografický kroužek v místě svého bydliště i pracoviště: v Libni a v továrně Aero. V roce 2002 byla fotografiím Josefa Voříška věnována výstava, kterou pořádalo pražské UMPRUM v Galerii Josefa Sudka. V roce 2006 se uskutečnila výstava jeho fotografií z podkrkonoší v Krkonošském muzeu Správy KRNAP v Jilemnici. Pro veliký úspěch byla hned další rok tamtéž představena výstava „Paříž roku 1937 objektivem Josefa Voříška". Odhadní cena: 18 000 - 22 000 Kč / 659 - 806 € 18 000 - 22 000 CZK / 659 - 806 €

      Auction House Zezula
    • Untitled (Architecture)
      May. 28, 2014

      Untitled (Architecture)

      Est: €500 - €700

      Josef Voříšek Untitled (Architecture) Photographer's stamp on the reverse: „FOTO - ING. VOŘÍŠEK PRAHA" Vintage. Gelatin silver print 6 3/4 x 6 3/4 in. (6 7/8 x 6 3/4 in.)

      Grisebach
    • Untitled (Interior)
      May. 28, 2014

      Untitled (Interior)

      Est: €500 - €700

      Josef Voříšek Untitled (Interior) Photographer's stamp on the reverse: „FOTO - ING. VOŘÍŠEK PRAHA" Vintage. Gelatin silver print 6 3/4 x 7 1/2 in. (6 7/8 x 7 1/2 in.)

      Grisebach
    • Untitled (Water Reflections)
      May. 28, 2014

      Untitled (Water Reflections)

      Est: €300 - €500

      Josef Bartuška Untitled (Water Reflections) Photographer's stamp on the reverse: „Bartuškajosef" as well as numbered in pencil by various hands Vintage or early gelatin silver print 5 1/2 x 3 1/2 in.

      Grisebach
    • [CZECH PHOTOGRAPHY] VORISEK, JOSEPH (1902-1980). Untitled [Woman in Bathing Suit, about 1930].
      Apr. 08, 2013

      [CZECH PHOTOGRAPHY] VORISEK, JOSEPH (1902-1980). Untitled [Woman in Bathing Suit, about 1930].

      [CZECH PHOTOGRAPHY] VORISEK, JOSEPH (1902-1980). Untitled [Woman in Bathing Suit, about 1930]. Gelatin silver print, 5 x 3 1/2 inches (128 x 89 mm), photographer's backstamp verso.

      DOYLE Auctioneers & Appraisers