Maria Adriana Willebroordse Sold at Auction Prices

Figure painter, Painter, Portrait painter, b. 1902 - d. 1989

    • Maria Adriana Willeboordse (1902-1989)
      Jun. 28, 2017

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989)

      Est: €100 - €150

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Portret, Bloem en andere voorstellingen, alle studies door Willeboordse (2 mappen)

      Jun. 28, 2017

      Est: €100 - €150

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) 3 rollen schetsen, o.a. voor een muurschildering in Rotterdam

      Jun. 28, 2017

      Est: €150 - €200

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Bolchrysanten in dorso get. en adres van de kunstenares 'Straatweg, Hilligersberg, Rotterdam' olieverf op board, 143x108 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €300 - €400

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Twee nympfen linksonder get. olieverf op doek, 148x183 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €300 - €400

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Symbolisch staand naakt met rode bloemen niet get. olieverf op doek, 223x138 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €100 - €150

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Landschap met boom aan sloot linksonder get. olieverf op doek, zonder lijst, 65x51 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €100 - €150

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Herenportret, Damesportret beide get. potlood, 75x48 cm en olieverf op doek, 64x49 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €150 - €200

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Damesportret, rechtsonder get. en gedateerd 1943, en Kind, studie. pastel, 59x45 cm en olieverf op doek, zonder lijst, 65x92 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €200 - €300

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) 'Avondroos', en Portret (3x) 3 gesigneerd 4 aquarellen , circa 55x50 cm (3x) en 35x24 cm (2x)

      Jun. 28, 2017

      Est: €200 - €400

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Liggend naakt met bloem, niet get., en Knielend naakt met dier, in dorso get. en adres kunstenares 'Oosteinde Voorburg' 2x olieverf op doek, zonder lijst, 92x138 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €100 - €150

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Herenportret rechtsonder get. en gedateerd '52 potlood, 96x71 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €200 - €300

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) 'Portret' linksonder get. en gedateerd '32. In dorso deels onleesbaar tentoonstellings-etiket 'KUNST S.O.S.', met tevens adres van de kunstenares 'Oosteinde, Voorburg'. potlood/houtskool/pastel, 99x74 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €150 - €250

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Portret jonge vrouw (3x), en een Staand naakt alle get. 4x aquarel/gouache, circa 60x45 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €150 - €250

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Knielend naakt met witte bloemen linksonder get. aquarel/gouache, 108x80 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €150 - €250

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Portret naakt en profiel rechtsonder get. aquarel/gouache, 110x82 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €200 - €300

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Jonge vrouw staand linksonder get. olieverf op doek, 122x74 cm

      Jun. 28, 2017

      Est: €150 - €200

      Maria Adriana Willeboordse (1902-1989) Stilleven met radijs, ui en prei in dorso get. en adres 'Benthuizerstraat' olieverf op doek, 53x67 cm Maria Adriana Willeboordse (Rotterdam 1902 – Leidschendam 1989) was een leerlinge van David Bautz. Zij schilderde figuurvoorstellingen, naakten, portretten en stillevens. Zij was lid van den Nederlandsche Kunstkring in Den Haag en van de Rotterdamsche Kunstenaars Societeit. Twee hoedanigheden dringen zich in haar werk op: een onbevangen en gulle psychologische levensinstelling en een behoefte aan het brede, het kloeke, nadrukkelijk monumentale (aldus ‘Het Vaderland van 21 October 1938’). Zij woonde te Voorburg en overleed in 1989 in Leidschendam. In de hal van het gebouw van den GGD. te Rotterdam heeft zij een wandschildering in fresco-techniek aangebracht. Het Museum des Beaux Arts te Brussel bezit een figuurstuk van haar, evenals het Museum te Schiedam. De kavels 1182 t/m 1208 zijn werken van Willeboordse en van haar leermeester David Bautz.