Max Wissner Sold at Auction Prices

Painter, b. 1873 - d. 1959

    • Wissner, Max
      May. 08, 2021

      Wissner, Max

      Wissner, Max 1873 Geiersberg/Böhmen - 1959 Regensburg Ansicht von Regensburg. Signiert. Öl/Lwd., 51 x 77 cm.