Lot 444: ALBERT POELS (1903-1984)

Est: €3,000 EUR - €4,000 EURPassed
Bernaerts AuctioneersAntwerp, BelgiumMarch 21, 2017

ALBERT POELS (1903-1984)
'Zeg kwezelke wilde gij dansen?' Cherrywood. Signed and dated 'Alb. Poels/1943'.
125 x 87 x 43

ALBERT POELS (1903-1984)
'Zeg kwezelke wilde gij dansen?' (1943)
Cerisier sculpté. Signé et daté 'Alb.Poels/1943'.
125 x 87 x 43

ALBERT POELS (1903-1984)
Kerselaar. Getekend en gedateerd 'Alb.Poels/1943'.

Na zijn studies aan de Antwerpse en Berchemse Academie te hebben vervolledigd, legde Albert Poels zich vooral toe op het beeldhouwen van dieren, folkore figuren, kunstenaarsportretten en religieuze taferelen. Het feit dat hij tijdens zijn opleiding in contact kwam met het invloedrijke kubisme, blijft voelbaar in heel zijn oeuvre. In het Antwerpse straatbeeld is de invloed van de kunstenaar zichtbaar door enkele monumentale sculpturen waaronder Lange Wapper aan het Steen, diverse (graf)monumenten voor toonaangevende figuren uit de liturgische wereld en de vele madonna's die pronken op de Antwerpse voorgevels. Een grote materialenkennis liet hem toe te werken met plaaster, steen en diverse soorten hout.

Met 'Zeg kwezelken wilde gij dansen' brengt hij een zeer populair volkslied in Vlaanderen en Nederland in beeld. Dit lied kende z'n intrede in het midden van de 19de eeuw en had de bedoeling de spot te drijven met nonnen en vrome vrouwtjes. In de tekst tracht een man een vrouw aan te zetten met hem te dansen waarbij zij hem telkens af wijst, wat hij haar ook aanbiedt. Wanneer hij belooft haar man te worden, geeft ze toch toe aan de verleiding.

Hier zien we het moment dat de jongeman tevergeefs het vertrouwen van een vrouw, stevig een boek (bijbel?) en paternoster omklemmend, probeert te winnen.
125 x 87 x 43

Payment & Shipping

Accepted forms of payment: MasterCard, Visa, Wire Transfer

KUNST & ANTIEK - MODERNE MEESTERS

March 21, 2017, 02:00 PM CET

Verlatstraat 16-22, Antwerp, Antwerp, 2000, BE

Terms

29.0%

Bidding Increments

From:To:Increment:
€0€59€10
€60€399€20
€400€999€50
€1,000€1,999€100
€2,000€4,999€200
€5,000€9,999€500
€10,000€49,999€2,000
€50,000€99,999€5,000
€100,000+€10,000

Terms & Conditions

TBA

Shipping Terms

Credit Card

Payment by credit card is subject to an additional fee of 1.5%