Lot 748: Anshelm Schultzberg 1862-1945 Larsbo bruks

Est: kr12,000 SEK - kr15,000 SEK
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenJune 13, 2013

Anshelm Schultzberg 1862-1945 Larsbo bruks herrgård, Dalarna. Signerad och daterad A. Schultzberg Larsbo Maj 1916 Olja på duk, 50 x 65
Signed and dated A. Schultzberg Larsbo Maj 1916. Oil on canvas, 50 x 65 cm.
Bär dedikation.

Important Sale

Auktionskammare Uppsala
June 13, 2013, 12:00 PM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE