Lot 749: Antti Favén Finland 1882-1948 Generalen. Signerad

Est: kr30,000 SEK - kr40,000 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenJune 13, 2013

Antti Favén Finland 1882-1948 Generalen. Signerad och daterad Antti Favén 1915 Olja på duk, 100 x 120
Signed and dated Antti Favén 1915. Oil on canvas, 100 x 120 cm.
A tergo oljeskiss.

Important Sale

Auktionskammare Uppsala
June 13, 2013, 12:00 PM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE