Lot 993: ASMUND ARLE 1918-1990 Häst som rullar runt

Est: kr15,000 SEK - kr18,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenOctober 28, 2010

ASMUND ARLE 1918-1990 Häst som rullar runt Signerad och numrerad A. Arle 1/5. Mörkpatinerad brons, höjd 13,5, längd 27 cm. Gjutarmärkt H. Bergman fud

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
October 28, 2010, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE