Lot 1977: CARL JONAS LINNERHIELM 1758-1829 Utsikt mot

Est: kr20,000 SEK - kr25,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenJune 03, 2010

CARL JONAS LINNERHIELM 1758-1829 Utsikt mot Hallsnäs herrgård, Ramkvilla socken Småland Olja på duk fäst på pannå, 49 x 69 cm. PROVENIENS: Fil. dr. Samuel Bring, Uppsala UTSTÄLLD: Elias Martin och hans krets, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1950, katalognr 1235

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
June 03, 2010, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE