Lot 37: D - ULRIK SAMUELSON född 1935 Utan titel Signerad

Est: kr80,000 SEK - kr120,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 03, 2010

D - ULRIK SAMUELSON född 1935 Utan titel Signerad U.S samt signerad och daterad på baksidan Ulrik Samuelson -02. Olja på duk, 140 x 140 cm. PROVENIENS Galerie Leger, Malmö Alltsedan den legendariska utställningen Live Show tillsammans med Sivert Lindblom och Björn Lövin på Moderna Museet 1974, har Ulrik Samuelson haft en dominerande s...

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
May 03, 2010, 05:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE