Lot 146: Een portret van tsaar Alexander I van Rusland Door

Est: €14,000 EUR - €18,000 EUR
AAG AuctioneersAmsterdam, NetherlandsMarch 22, 2010

Een portret van tsaar Alexander I van Rusland Door Anthelme François Lagrenée (Parijs 1774 - 1832), omstreeks 1823 De vorst is gekleed als Romeinse keizer 'en profil' naar links uitgebeeld op een ondergrond van diagonaal geplaatste vakken, die marmer suggereren. Op zijn hoofd draagt hij een lauwerkrans, die met een lint is samengebonden, op zijn linkerschouder prijkt een panterkop met slagtanden, op zijn borst een gevleugeld hoofd (verbeeldt de wetenschappen). Gesigneerd in goud: Lagrenée. In originele, ovale verguld bronzen Charles X-lijst met lauwertakken en twee rozetten. 16,5 x 11,5 cm NB: Lagrenée werd op 14 december 1774 in Parijs geboren en overleed in dezelfde stad op 27 april 1832. In 1823 bezocht hij Rusland en werkte voor keizer Alexander. Een miniatuur door Lagrenée van Alexandra Feodorowna keizerin van Rusland is eveneens 'en profil' naar links uitgevoerd in dezelfde bruintinten. Tsaar Alexander I van Rusland leefde van 1777 tot 1825. Alexander I is op dit portret te herkennen aan de g ebogen bakkebaarden, die naar zijn mond wijzen en aan zijn voorwaartse onderkaak.

The European Interior

AAG Auctioneers
March 22, 2010, 02:00 PM CET

Lekstraat 63, Amsterdam, North Holland, 1079 EM, NL