Lot 295: EGGENDORFER, GEORG (geb. 1898 Nürnberg) Nürnberger

Est: €0 EUR - €0 EUR
Leo SpikBerlin, GermanyJune 23, 2011

EGGENDORFER, GEORG (geb. 1898 Nürnberg) Nürnberger Altstadtwinkel an der Pegnitz. Sign. u. dat. (19)22. Aquarell. 59 x 49 cm. R. (51083) (150

638th Auction of FIne Art & Antiques

June 23, 2011, 10:00 AM CET

Kurfuerstendamm 66, Berlin, Berlin, 10707, DE