Lot 81: Emil Limmer Tyskland 1854-1931. "Villetranche,

Est: kr2,000 SEK - kr3,000 SEK
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenFebruary 25, 2008

Emil Limmer Tyskland 1854-1931. "Villetranche, Rivier". Signerad och daterad Emil Limmer, Dresden, Mai 1904; samt "Am Strande von Nervi". Signerad och daterad Emil Limmer, Dresden, 1905. Gouacher, 27 x 19,5 vardera.

Monthly Sale

Auktionskammare Uppsala
February 25, 2008, 04:00 PM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE