Lot 2064: - EMMA AMALIA EKWALL 1838-1925 Porträtt

Est: kr0 SEK - kr0 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 26, 2009

- EMMA AMALIA EKWALL 1838-1925 Porträtt föreställande Maria Dominica Ricci, gift Plagemann, sittande i teaterloge hållande kikare Signerad och daterad Emma Ekwall 1854. Olja på duk, 72 x 60 cm. Text på duken: "Maria Plagemann. född Ricci. Romana. Aet: Sue

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 26, 2009, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE