Lot 2596: GUSTEN LINDBERG 1852-1932 Vågen Signerad och

Est: kr8,000 SEK - kr10,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenDecember 08, 2010

GUSTEN LINDBERG 1852-1932 Vågen Signerad och daterad Gust Lindberg 1901. Patinerad brons, höjd 9,5, längd 27,5 cm. Gjutarmärkt O. Meyer fud Jämför Nationalmuseum, Stockholm, nr NM Sk 912

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
December 08, 2010, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE