Lot 980: Iwan Constantin Ryssland 18-/1900-tal.

Est: kr6,000 SEK - kr8,000 SEK
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenDecember 06, 2007

Iwan Constantin Ryssland 18-/1900-tal. Kustlandskap i solnedgång. Signerad och daterad Constantin 1930. Olja på duk, 67 x 77. Obetydlig retusch. Signed and dated Constantin 1930. Oil on canvas, 67 x 77 cm. ., 6777. - 1930.

Important sale

Auktionskammare Uppsala
December 06, 2007, 11:00 AM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE