Lot 2477: JACOB HÄGG 1839-1931 Najaden, Svalan och Thore

Est: kr25,000 SEK - kr30,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 25, 2011

JACOB HÄGG 1839-1931 Najaden, Svalan och Thore Signerad och daterad I.H. 66. Akvarell på papper, 37 x 55 cm.
LITTERATUR: Erik Hägg: Amiral Jacob Hägg - Hans liv och hans verk, Stockholm 1934, upptagen i verksförteckningen sidan 127

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
May 25, 2011, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE