Lot 1763: JAN HÅFSTRÖM född 1937 Ön Signerad och daterad Jan

Est: kr20,000 SEK - kr25,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 05, 2011

JAN HÅFSTRÖM född 1937 Ön Signerad och daterad Jan Håfström 1984. Skulptur, trä och målarduk, höjd 24,5 cm. Utförd 1993
PROVENIENS: Anders Tornberg Gallery, Lund UTSTÄLLD: Moderna Museet Stockholm, Jan Håfström, 1994, katalognr 150

Contemporary

Stockholms Auktionsverket
May 05, 2011, 02:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE