Lot 2893: JOHANNES FRANCISCUS CHRIST Tyskland c. 1790-1845

Est: kr18,000 SEK - kr20,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenDecember 08, 2010

JOHANNES FRANCISCUS CHRIST Tyskland c. 1790-1845 Kustlandskap med byggnader Signerad J Christ. Olja på pannå, vardera 27 x 38 cm. Signed. Oil on panel. EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris (2)

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
December 08, 2010, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE