Lot 287: Jonson, Erik & Lindberg. Harald. Leva i skärgård.

Est: kr0 SEK - kr800 SEKSold:
Crafoord AuktionerLund, SwedenApril 07, 2011

Jonson, Erik & Lindberg. Harald. Leva i skärgård. Med signerad kolorerad litografi av Harald Lindberg och andra illustrationer. KF:s Bokförlag, Stockholm, 1954. 4:o i ett blått dekorerat skinnband med helt guldsnitt och inre förgyllda denteller. Kassett. Numrerad upplaga tryckt i 300 ex. Även signerad av författaren: 'Med skärgårdshälsning. Erik Jonson.'

Book Auction

Crafoord Auktioner
April 07, 2011, 04:00 PM CET

Clemenstorget 7, Lund, 222 21 , SE