Lot 1268: JORMA PURANEN Finland, fodd 1951 Shadows,

Est: kr45,000 SEK - kr50,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 02, 2007

JORMA PURANEN Finland, fodd 1951 Shadows, reflections and all that sort of thing 6 Signerad och numrerad verso Jorma Puranen 5/6. C-print pa diasec, 96 x 74 cm. Utford 1999 PROVENIENS: Galleri Flach, Stockholm UTSToLLD: Galerie Anhava, Helsingfors Den finske fotografen Jorma Puranens utstollning or ett exempel pa approprieri...

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
November 02, 2007, 10:00 AM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE