Lot 2402: JOSEPH SCHEX Tyskland 1819-1894 The lovers quarrel

Est: kr2,100 SEK - kr2,600 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 27, 2008

JOSEPH SCHEX Tyskland 1819-1894 The lovers quarrel Signerad och daterad J. Schex 1864. Olja på duk fäst på pannå, 60 x 51 cm. Signed and dated. Oil on canvas supported on panel.

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 27, 2008, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE