Lot 1354: KARIN MAMMA ANDERSSON fodd 1962 Anlete Signerad

Est: kr50,000 SEK - kr60,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 02, 2007

KARIN MAMMA ANDERSSON fodd 1962 Anlete Signerad och daterad Mamma Andersson 1990. Olja pa panna, 45 x 35 cm. LITTERATUR Tio ar, Marie Bonnier Dahlins stiftelse 1996, avbildad pa helsida i forg sidan 35, text sidan 34: Karin Mamma Andersson visar bl.a imaginora portrott. Andersson tror att vi alla oger en speciell kraft under tona...

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
November 02, 2007, 10:00 AM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE