Lot 118: LENA CRONQVIST född 1938 Ett drömspel Portfölj med

Est: kr15,000 SEK - kr20,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenSeptember 21, 2011

LENA CRONQVIST född 1938 Ett drömspel Portfölj med 30 färglitografier, 1989, signerade och numrerade Lena Cronqvist 169/170, bladstorlek 72 x 52,5 cm. Text av August Strindberg, förord av Göran Tunström. Editerad av Edouard Weiss, Paris och Öivind Johansen, Oslo.

Ake Andren Collection

Stockholms Auktionsverket
September 21, 2011, 04:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE