Lot 1077: LENNART RODHE 1916-2005 Illavarslande tecken

Est: kr60,000 SEK - kr80,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenOctober 28, 2010

LENNART RODHE 1916-2005 Illavarslande tecken Monogramsignerad samt signerad och daterad på baksidan Lennart Rodhe 1970. Olja på duk, 68,5 x 92,5 cm. UTSTÄLLD: Rodhe, Lunds Konsthall 1995

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
October 28, 2010, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE